Skocz do zawartości

Piszczące cewki Intel i7-6700HQ


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem laptopa z Intel Core i7-6700HQ, Nvidia Gtx 960M, Intel HD Graphic 530. Od samego początku zmagam się z problemem najprawdopodobniej piszczących cewek. Piszczenie występuje już z pozycji pulpitu, tj. podczas prostych czynności takich jak np.: przewijanie suwaka, przesuwanie kursorem po ikonach, ładowanie, przenoszenie okien. 

 

Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie piszczenia, bądź jego zmniejszenie ? Wina najprawdopodobniej tkwi po stronie GPU. Po wyłączeniu grafiki Intela problem zanika, lecz nie można tego zrobić przez BIOS oraz nie jest do raczej dobre rozwiązanie (spadek ogólnej płynności)

 

Gdzieś wyczytałem, że pomaga zmiana ustawień C-States ale nie wiem gdzie i jak to się robi. BIOS zdaję się jest mocno okrojony. Także czytałem o wyłączeniu opcji Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST, EISST) oraz trybu C1E. Czy ktoś wie jak to się robi ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Proponuję zwrot pieniędzy i poszukanie czegoś innego.

Piszczące cewki to problem który ostatnio pokazuje się coraz częściej.

 

Także czytałem o wyłączeniu opcji Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST, EISST) oraz trybu C1E. Czy ktoś wie jak to się robi ?

W biosie :)
Link to post
Share on other sites

Takiej opcji niestety brakuje w BIOS, przynajmniej tak mi się wydaje. Jak już pisałem, zdaje się że jest on mocno okrojony. Zwrot biorę jak najbardziej pod uwagę, lecz mimo wszystko staram się dowiedzieć czy da radę ten defekt obejść. Procesor jest bardzo wydajny i szkoda byłoby z niego rezygnować. Piszczące cewki są jednak dla mnie bardzo irytujące i nie do zaakceptowania.

 

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że Intel bądź producent laptopa wypuści jakieś uaktualnienie które mogłoby temu zaradzić ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wyczytałem gdzieniegdzie, że być może jest to problem związany z ustawieniami zasilania w notebooku. Ktoś napisał, że w takiej sytuacji może pomóc zmiana ustawień rejestru (zmiana atrybutu z 1 na 0):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ ... \ PowerSettings\ ...

 

Po tej czynności jest możliwość wyłączenia procesu bezczynności w panelu sterowania i problem podobno zanika. Co za tym idzie, użycie procesora chyba wynosi wtedy na stałe 100%. Czy może mieć to negatywne konsekwencje, takie jak np.: wysokie temp., większe zużycie baterii, wolniejsze działanie aplikacji?

 

Jako kolejne kroki sugerowano także, że można ustawić: 5% dla minimum CPU oraz 50% dla maximum CPU.

Czy warto w ogóle wykonywać takie czynności?

Edytowane przez Erick7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...