Skocz do zawartości

Który monitor byłby lepszym zakupem?


Recommended Posts

Na wstępie napisze moje specyfikacje sprzętu, może się przyda, może nie.
GTX 1080 EVGA 
i7-6700K
8GB Ram

A teraz przejdźmy do mojego zakłopotania. Mianowicie potrzebuję rady w zakupie jednego z następujących monitorów:
Samsung 27" Curved (S27D590CS)
 Benq BL3200PT
LG 27" 27UD68-W


Wybierając te monitory kierowałem się ich wielkością w calach, oraz rozdzielczością, każdy posiada inne cechy. Który z nich wypadałby najlepiej względem mojego sprzętu, biorąc pod uwagę moje ambicje w grach, które sięgają ustawień...Ultra, oraz niechęć do Black Bars'ów? Ślicznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Sugeruję, że Twój budżet to plus minus 2000 zł. W tym przedziale raczej nic sensownego nie będzie.

 

4K od razu bym na Twoim miejscu odstawił. 1080 jest naprawdę mocną kartą, ale 4K to jeszcze za wysoki próg dla obecnych kart. Sytuacja się zmieni jak wyjdzie albo nowa generacja karto albo GTX 1080Ti. 

 

 

Z wymienionych brałbym jednak tego LG. Ma po prostu najlepsze wyniki, jeżeli chodzi o gry. Pomimo iż to 4K, ale spokojnie będziesz mógł zjechać do 1440p. 

 

 

PS :

 

Byłbyś w stanie zwiększyć budżet do 2500 zł ? Wtedy można byłoby coś o wiele lepszego polecić ;)

Link to post
Share on other sites

BENQ ma problemy z bandingiem w tym monitorze, także odradzam

LG - 4K bym odpuścił, za duża rozdziałka dla 27" i mało na tym zyskasz wizualnie względem 1440p

SAMSUNG - Twoja 1080 będzie się nudzić w 1080p

 

Jednym słowem żaden z powyższych

Podaj budżet, to coś wybierzemy


 

 

Pomimo iż to 4K, ale spokojnie będziesz mógł zjechać do 1440p. 

 

Odradzam, LCD + granie na innej rozdziałce niż natywna = interpolacja (blur) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...