Skocz do zawartości

Najtańsza GTX 1060 czy MSI GTX 970?


Recommended Posts

no wiesz to każdy indywidualnie patrzy są

 

gtx 970 msi nowy 1029 zł

gtx 1060 palint 3 gb 1060 zł

gtx 1060 6 gb co mówisz 1280zł

 

sam czekam albo na promocje albo obniżki cen albo na używkę 970 lub nowa gtx 1060 3 gb np za 999 zł

 

w teorii gtx 1060 jest lepszy

nowa architektura Pascal 16 nm będzie miał długie wsparcie sterowników no i jest trochę wydajniejsza od 970

co do 1060 6 gb to dopłacasz 200 zł z 3 gb  na 6 gb przecież bo gtx 970 ma tylko 3,5 gb każdy o tym wie

może jakąś używkę dorwę 970 800-900

zależny od ceny jak ile chce się przeznaczyć na sprzed czy nowy czy  używany

 

co do gtx 1060 3 gb pewnie jest taka sama wydajność co gtx 970 no ale jak na razie testów nie ma

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale wiecie, że 1060 3gb i 6gb różnie się czym więcej niż ilością vram prawda?

 

http://www.purepc.pl/image/news/2016/08/19_debiutuje_nvidia_geforce_gtx_1060_3_gb_cena_wynosi_1000_zl_1.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do jakiego sprzętu ta karta?

 

Procesor: i5-4690K

Płyta: MSI Z97-G43

Pamięć: Crucial Ballistix 16GB DDR3 1600MHz

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W

Monitor: 24 cale, 1920x1200

 

zależny od ceny jak ile chce się przeznaczyć na sprzed czy nowy czy  używany

 

Sprzęt chciałbym nowy, budżet w okolicach 1000zł. Dlatego też zastanawiam się czy warto dozbierać te 250zł i dołożyć do GTX 1060

Edytowane przez PolekK
Link to post
Share on other sites

uwaga uwaga test gtx 1060 3 gb za zagranicznym portalu nawet niezłe wyszło 2 fps wolniejszy 3 gb a szybszy od gtx 970 nawet 15 fps

 

http://www.expreview.com/48945-all.html

##############################################################

edycja ja już kupiłem okazyjnie za 810 zł gtx 970 asusa strix  z gwara do czerwca 2018 komplet wiec od razu zakupiłem bez wachania

 

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx970-strix-directcu-olx-i6438201750.html?snapshot=MjAxNi0wOC0yMlQxNTo1Mzo0OVo7YnV5ZXI7ZjBhMTc5Mjg1NThkN2Y3ZDE3OWEzZjZkNDgxZDlhNjIzYzAxNjhjYTQ0N2IxMjU3ZGFiZjYyMWIyMzJiYjQyMg==

 

ja szukałem gtx 780 780 ti 970 i 1060 zeby bylo 60 fps w grach akurat mi się poszczęściło

 

do autora tematu chcesz zaoszczędzić kasy szukaj używki 970 lub 780 780 ti bo później ludzie nie będą tak sprzedawali jak teraz akurat trafiłem na okazje

 

no chyba ze chcesz nowa to tutaj masz ograniczony zakup

 

pozdrawiam

Edytowane przez thethetosiek
Link to post
Share on other sites

ale to Gigabyte z głośnym chłodzeniem 2k rpm  asus trochę lepszy i zaoszczędziłem 150 zł wiec warto tak czy siak a za 950 w tym sklepie to bym się bał kupować bo to należy do jakiś spółki coś na literę a zwłaszcza ze wole np agito morele x kom komputronik esc.pl takich firm bo inne firmy to dostawa 5 dni i może nawet z gwarancja są problemy

 

poprzednim karta była moja gtx 670 amp zotac 45 fps ciskał ale wiedźminie to już tragedia 26 fps spadnie nawet do 8 fps plus wczytywające się textury np trawy i te kolo obok geralda jak sie wczytuwuja textury a w internecie gtx 970 ciognie ponad 50 fps jak dla mnie karta 2 wydajniejsza wiem ze sterowniki juz serii gtx 600 i 700 nvidia juz nie da bo juz skoczyła dawaniem sterownikow pod ta generacje

a maxwel 970 tak jak gtx 670 starczy do 3 lat

Edytowane przez thethetosiek
Link to post
Share on other sites

ale to Gigabyte z głośnym chłodzeniem 2k rpm asus trochę lepszy i zaoszczędziłem 150 zł wiec warto tak czy siak a za 950 w tym sklepie to bym się bał kupować bo to należy do jakiś spółki coś na literę a zwłaszcza ze wole np agito morele x kom komputronik esc.pl takich firm bo inne firmy to dostawa 5 dni i może nawet z gwarancja są problemy

 

poprzednim karta była moja gtx 670 amp zotac 45 fps ciskał ale wiedźminie to już tragedia 26 fps spadnie nawet do 8 fps plus wczytywające się textury np trawy i te kolo obok geralda jak sie wczytuwuja textury a w internecie gtx 970 ciognie ponad 50 fps jak dla mnie karta 2 wydajniejsza wiem ze sterowniki juz serii gtx 600 i 700 nvidia juz nie da bo juz skoczyła dawaniem sterownikow pod ta generacje

a maxwel 970 tak jak gtx 670 starczy do 3 lat

Po pierwsze,każdy ma inną definicję głośności.

Po drugie,naucz się pisać,bo ledwo się skapnąłem o kij Ci chodzi...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 cicha nawet w pełnym obciążeniu

Może dla ciebie tak, ale każdy ma inne poczucie głośności.  

Ja np jestem w stanie usłyszeć moją 970 w wiedźminie  :menda:  a jest cichsza od gigabyte'a.

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sprawa się rozwiązała, gdyż GTXy 970 szybko zniknęły w tej cenie i wybiorę GTX 1060. Postanowiłem dozbierać i kupić ASUSa STRIX 1060 6GB, tylko martwi mnie jedna sprawa - czy ta karta, mając prawie 30cm długości zmieści się do obudowy ZALMAN Z3? W środku nie ma za dużo miejsca, a jeśli karta by weszła to będzie tuż nad dyskiem SSD. Ktoś próbował zmieścić w tym Zalmanie kartę o podobnych rozmiarach?

Edytowane przez PolekK
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję ci zainwestować w MSI/PALIT-a które są wychwalane po forach. Wydajności praktycznie te same co Asus, ale najważniejsze że kultura pracy jest znacznie lepsza. 

 

Sam właśnie się wacham, lecz nad 1070 czy brać PALIT-a/MSI/EVGA 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...