Skocz do zawartości

Którą pastę wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna pasty termoprzewodzącej. Zastanawiam się nad (ceny z Ceneo):

  • Arctic MX-2 ( 9,90 zł za 1g )
  • Gelid GC Extreme ( 8,90 zł za 1g )
  • Thermal Grizzly Kryonaut ( 21,30zł za 1g )

Od razu zadam pytanie: Na ile użyć mniej więcej starczy 1g pasty?

Kupiłbym Thermal Grizzly Kryonaut, ale nie wiem, czy jest sens kupować tak drogą pastę skoro mogę kupić o wiele tańszą Gelid GC Extreme lub Arctic MX-2. Pytanie: Czy jest duża różnica pomiędzy Thermal Grizzly Kryonaut, a Gelid GC Extreme/Arctic MX-2, że warto kupić tą droższą?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji.. Dużo się naczytałem i naoglądałem o nakładaniu pasty i coś mnie podkusiło aby nałożyć metodą "ziarnko grochu". Odnoszę wrażenie, że to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie - bądź źle nałożyłem pastę. Obiecująco wyglądały testy dwóch pasków. Jednak "ciomasta" doradził metodę "X". Która więc metoda jest najwydajniejsza?

Link to post
Share on other sites

O.. słuszna uwaga. Posiadam chłodzenie CPU "Noctua NH-U12DX i4" i użyłem pasty w zestawie. Ziarnko grochu sprawdza się w tym przypadku? 

 

Podczas testu OCCT po 10-15min uzyskałem maksymalną temp. 58,5. Procesor to Phenom II X4 965 C3. Podkręciłem go z 3.4 na 4.0. Obudowę mam Gladius X60 chyba, i test wykonałem na maksymalnym przewiewie. Jednak w grach, procesor przy obciążeniu (czyli 45-50%) osiąga maksymalną temp. 51 lub 52.

Edytowane przez JimmyGT86
Link to post
Share on other sites

Słyszałem o tym, jednak trochę mnie to zdziwiło. Sądziłem, że to już przesada. Jednak teraz czytając i oglądając testy, widzę że to ma sens, gdyż ta metoda minimalizuje ryzyko powstania pęcherzyków powietrza, które te zaś powodują straty w przewodzenia ciepła. Podsumowując, została mi wystarczająca ilość pasty Noctua, także postaram się jutro zrobić testy obecnego rozwiązania "ziarnka grochu" i porównam z metodą "na kartę". 

 

Przy okazji - zapytam:

Mam zamiar przerobić chłodzenie GTX 760 EVGA. Chcę "dołożyć" cooler "Skytche Katana 3" bezpośrednio na procesor graficzny i.. właśnie! Jakiej pasty do tego użyć? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Thermal Grizzly Kryonaut ( 21,30zł za 1g )

 

Na morele 3.9gr chyba kosztuje 39 zł .W zestawie  są nasadki dla ułatwionej aplikacji pasty. 

 

Bardziej się opłaca brać prawie 4gr za 39 zł,niż 1 gr za 20 zł.

 

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-hydronaut-3-9-g-1-5-ml-tg-h-030-r-747403/

Link to post
Share on other sites

Najpewniejsze jest chyba rozprowadzenie pasty kartą z bankomatu czy innym platikowym przedmiotem. Czasami do pasty są dołączone łopatki do tego celu. Masz pewność że pasta jest równo rozłożona i nie sprawia raczej większych problemów.

Większość ludzi rozprowadzając pasę po całej powierzchni nakłada jej zbyt dużo, dlatego ta metoda może nie być taka super

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...