Skocz do zawartości

Chłodzenie procesora AMD FX-8350 4,0 ghz


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

 

Czy ten model chłodzenia: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 jest wystarczający pod AMD FX-8350 4,0 ghz ? Komputer z tym procesorem ma służyć głównie do gier.

 

 

Linki:

 

Chłodzenie: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456/

 

CPU: https://www.morele.net/procesor-amd-fx-8350-x8-4-0ghz-16mb-box-fd8350frhkbox-532269/

 

 

 

 

 

 

 

Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites
Pewnie, da radę nawet podkręcić.

 

Nie słuchaj tego człowieka, brał coś.

 

 

 

Na FXa to popatrz za fortisem. http://www.ceneo.pl/40103884#mh=t1O3OEFk76011silentiumpcedHi7f8MbBQD8aJNrno29SEkyhOQpTqywF5SVTOvYmADth-8ibNygU2r2pow6o3eRHA73gxrLca9fDMj305iEglC-jClF8_OmGWGpcbGAXfxYmoqhx4jVxO8mCq9GZWWh8CCsqCQu_-ES6RWDqNL9lHBpi6KKbX-OPM4Gd0n7oDGP88LsYtzsBo25aRCGDHT0

 

Najlepiej odstąp od FXa jeśli go jeszcze nie kupiłeś. 

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Problem jest taki, że jeżeli wezmę te chłodzenie to nagina znacznie mój budżet, więc dlatego nie wiem czy spartan nie wystarczy mi.

A i dodam, że nie obchodzi mnie kompletnie kultura pracy, komputer po prostu przy obciążeniu się ma nie wyłączać i tyle ...

Link to post
Share on other sites

Płyta nie specjalnie nadaje się do OC, jak dorobisz wiatrak na radiator sekcji zasilania i będziesz miał wentylowaną budę to te 4,5 powinno trzymać.

Chłodzenie minimalne to fera 3, i daje radę utrzymać fx po oc na 4,5ghz (1,4V) w temp do 63 stopni i przy okazji jest o lata świetlne cichsze od boxa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz już brać spartana ze względu na koszta to bierz spartana pro (19zł więcej), na moim fx8300 skręconym do 3.8ghz sprawdza się znakomicie https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/

 

To ten zakup znowu jest bez sensu bo za 20-30zł więcej masz Ferę wydajniejszą.

Link to post
Share on other sites

To ten zakup znowu jest bez sensu bo za 20-30zł więcej masz Ferę wydajniejszą.

analogicznie można powiedzieć, że zakup fery jest bez sensu bo za kolejne 30zł można kupić fortisa i tak dalej wyliczać, sądzę że nie bez powodu kolega wybrał spartana lt (czytaj: ograniczony budżet)

Link to post
Share on other sites

 

 

Mi tylko chodzi głównie o to aby komputer się nie wyłączał podczas grania w jakieś gry na full ustawieniach i tyle 

Czyli komputer ma być do gier... i wybrałeś FX'a ? :>  I to nowego za ponad 700zł ? :roll: 

Teraz wybulisz na chłodzenie i mocniejszy zasilacz a efektem i tak może być przegrzewająca się sekcja zasilania po lekkim OC. Widziałeś testy wydajności tego procesora ? Wiesz że w takim GTA V bez podkręcania FX-8350 wypada gorzej niż i3-4130 ? Przy grach korzystających z pojedynczego wątku jak World of Tanks, War Thunder, Starcraft jest jeszcze gorzej i nawet Pentium okazuje się wydajniejszy. Do tego zakup nowego FX'a jest obecnie mniej opłacalny przez zbliżającą się premierę procesorów Zen które spowodują spory spadek wartości niezbyt udanych FX'ów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputera nie posiadam jeszcze nawet tylko dopiero go składam (części już są tylko serwis ma problem z zasilaczem), płyta główna to AS ROCK 970M PRO 3

 

Jak już Fenio wspomniał więc nie będę się powtarzał. Ja myślałem, że go masz. A tak to robisz wielki błąd kupując ten procesor.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Jak już chłopak kupił to go nie załamujcie, bo nie zmienicie przeszłości, a hejt jest zbyteczny.

 

Żeby uspokoić autora tematu, to napiszę, że na fx 8300 i mobasie ashrock 970pro3 r2, zrobiłem takie tytuły jak Batman AK, Wiedźmin 3, Gta 5, SC2, Dying light, Tomb raider, Mad max, Assasin Creed unity, Metro last light, Wolfenstein old blood, New order, Far cry 4 i jeszcze sporo innych, których nie jestem w stanie wypisać od razu i nigdy ten CPU mnie nie zawiódł. Ani razu nie spotkałem się ze zjawiskiem throtlingu itp... Nie kręciłem go bo dawał radę bez tego, więc jeśli nie jesteś maniakiem śledzenia fps z włączonym msi after burner olej ich, bo CPU daję radę !!!

 

P.S. jeśli jeszcze nie kupiłeś, to imo kup sobie jednak i3 6100 w tym samym budżecie, bo ten fx bardziej do zastosowań profesjonalnych, które korzystają z wielowątkowości się nadaje, a gry są pisane na max 4 rdzenie stąd przewaga i3 6100.

Edytowane przez luck85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Wreszcie ktoś napisał wyczerpująca informacje na temat AMDka

Ta "wyczerpująca informacja" polega na pocieszaniu że da się grać. Pewnie że da się grać tylko po co przepłacać za gorszy produkt skoro można kupić procesor tańszy, wydajniejszy i znacznie bardziej energooszczędny jak i3-6100 ? Do tego platforma 1151 daje możliwość późniejszej modernizacji na i5 lub i7 a na AM3+ nic poza marnymi FX'ami nie zamontujesz.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bydzie 8 rdzeniuf ? Bydzie. Bydzie 5 gigachercuf na bidapłycie (bo nie wierzę że kupi coś z porządną sekcją zesilania) ? Bydzie. Bydzie cieplutko w zimie ? Bydzie. Bydzie modny ostatnio throttling do 1.4GHz ? Bydzie. To co wy mu tu wciskacie jakieś marne, chłodne, energooszędne i3 z 2 prawdziwymi rdzeniami i 4 watkami które wciskają tą kupe AMD w glebę !?

 

FX 8350 + R9 Fury i mamy zestaw mokrych snów każdego gracza.

 

Cholerni hejterzy AMD, wszędzie ich pełno. To przez nVidię i Intela My czerwoni mamy tak marną wydajność i tak słabo się sprzedajemy  :cry:  Wszystko przez Tych zielonych i niebieskich  :[

Edytowane przez katystopej
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...