Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

W związku z tym, że zacząłem od roku przygodę z fotografią (amatorsko), chciałbym wymienić swój już poczciwy monitor Dell 2209WA na nowoczesny wyświetlacz :) Oczywiście nie zależy mi na mega profesjonalnych monitorach, ale żeby nie był jakiś tragiczny...

 

Budżet: max 3.000 zł

Przeznaczenie: praca biurowa (Excel, Word), internet, gry, obróbka zdjęć (zabawa Lightroom, Photoshop)

Oczekiwania: Matryca IPS, rozmiar 24-27 cali, wolałbym cienkie ramki panelu, ale jak nie będzie to nic nie szkodzi, pivot, regulacja pion-poziom. Acha i bez głośników…

Warunki w pomieszczeniu: oświetlenie dzień i w nocy

Model karty graficznej: MSI GTX 680 Lightning z zamysłem sprzedaży I dołożenia kasy na coś pokroju GTX 1080 :D

Specjalne wymagania: Najlepiej coś z EIZO lub DELL jeśli nie będzie takiej opcji rozważę inne marki :)

 

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Oba modele są już dla profesjonalistów. Moim zdaniem trzymaj się tych DELL'i ;)

 

seria Coloredge i owszem

seria EV jest przeznaczona do uzywku domowego / biurowego

 

kosztuja krocie, ale sa bardzo wysokiej jakosci.

jak cos to w sferisie masz go za niecale 3k

 

http://www.sferis.pl/p/365162-monitor-eizo-27-ev2736wfs-bk-czarny-ev2736wfs3-bk.html

Link to post
Share on other sites

Oba modele są już dla profesjonalistów. Moim zdaniem trzymaj się tych DELL'i ;)

 

Ok tylko mieszcząc się w zaplanowanym budżecie mogę mieć coś lepszego, coś co jest stworzone do fotografii :) Czy się mylę ? czy może ten Dell jest lepszy od tego EIzo ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bo to standard w IPS'ach nawet za 5000 zł. Za to oddanie kolorów i ogólna jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza w porównaniu do TN'ek itp.

Ale gorsza niż w VA. Te Delle są dobre do biura jako przyzwoite monitory o wysokiej rozdzielczości. Ale do grafiki panele IPS się nie nadają, Sam miałem Della IPS i zmieniłiem na VA. Dell miał słabą czerń, konty i silnie srebrzył.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...