Skocz do zawartości

Poszukuję dobrego zasilacza do ok. 200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez VindoV,

Recommended Posts

Witam poszukuję zasilacza dla znajomego o takich parametrach:
 

  1. Budżet: 200zł (można lekko nagiąć do 225zł)
  2. Procesor: Core 2 Duo E6750
  3. Karta Graficzna: AMD HD 6670
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): raczej nie, ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): 80 plus, lub najchętniej 80 plus bronze
  7. Własna propozycja:

    XFX TS 450W , Thermaltake SmartSE 530W , XFX Core TS Series 550W (P1-550S-GREN)
     

Nie wiem czym różni się ten XFX TSS 550 od: P1-550S-XXB9
 

Zasilacz ma być do tego kompa powyżej, no i taki też przyszłościowy gdy człowiek odłoży sobie na jakiegoś kompa za powiedzmy te 1500-2000zł.
Dlaczego potrzebny zasilacz? Bo siedzi w nim Modecom Feel II 350W który pod obciążeniem już nie daje rady i wyłącza czy w zasadzie resetuje kompa. Sprawdzałem go na swoim SPC Enduro FM1 550W i myślę że godzina normalnego działania to wystarczające świadectwo że konieczna jest wymiana (na tym modecomie po włączeniu wiedźmina 2 po 3-5 minutach był restart).

Takie jak podałem zasilacze chodzą mi po głowie do tego. Chodzi mi by np. człowiek nie musiał się w przyszłości ograniczać przez zasilacz z kartą (ten 6670 siedzi tam tylko dlatego bo to było najtańsze i najmocniejsze i w miarę bezpieczne pod tego Feela). Z taką już minimum 450W można w przyszłości podłączyć jakiegoś np. GTX 660Ti (takie tam mocne średniaki za nie duże pieniądze), a potem sobie uzbiera na upgrade cpu, mobo i ramu.

Także który z tych jest najlepszy? A może jest coś innego lepszego?

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

@up dzięki za info

Ja jeszcze w sumie nie opisałem jak ja to widzę:

XFX Core TS Series 550W - moim zdaniem chyba byłby najlepszy a przynajmniej z tych trzech... (green) Edit: choć podobno głośny.
Thermaltake SmartSE 530W - ten niby wszystko spoko ale oficjalnie nie ma żadnego certyfikatu (wiem że to nie jest powiedziane że jest przez to gorszy ale musi być jakiś powód dlaczego go jednak nie ma) i w sumie w nim obawiam się tylko tego braku certyfikatu.

XFX TS 450W - Ten by w sumie też by wystarczył ale czytałem coś o napięciach że nie zawsze jest tak fajnie (nie pamiętam jego minusów). Edit: już wiem, słabo z kulturą pracy.
 

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

XFX 550 spokojnie możesz brać, sprawdzona jednostka, a jeżeli chodzi o głośność to nie ma co się oszukiwać - w tym przedziale cenowym trudno o jakoś specjalnie cichy zasilacz. O Thermaltake złego słowa nie słyszałem, też dobra zasiłka, ale jak odstrasza cię brak certyrikatu, to weź tego xfx.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam słyszałem że se530 ma problem z utrzymaniem napięcia w nirmie atx przy większym obciążeni ( choć wiadomo że grupowa regulacja to jednak ludzie narzekają )

Ta jednostka nie miała jakichś dokładnych recenzji robionych, więc mogę tylko powtórzyć co użytkownicy mówią

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak się już zdecydowałem i zamówiłem tego XFX'a Core TS Series 550w (P1-550S-GREN) za 219zł. W zasadzie w tym budżecie do 225zł nie chyba ma nic lepszego i pewnego. Wszystkim dziękuję za podpowiedzi i każdemu lecą plusiki. ;)


No żeby ich szlag trafił. Zasilacz do odbioru miałem w sobotę, dzisiaj odebrałem podłączyłem i żadne molexy i saty nie dają 5V przez co komputer startuje i działa ale oczywiście żaden cd/dvd czy hdd nie ważne czy ssd, hdd czy laptopowy hdd nie zadziała bez 5V. Nie ma to jak zdenerwować człowieka od razu na wstępie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...