Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuje procesora z serii I5, który byłby wydajniejszy od mojego obecnego procesora Intel Core i3-3220T 2,80 GHz i też stosunkowo tani (właściwie to interesuje mnie najtańszy). Ponieważ planuje także wymiany karty graficznej na te z serii GTX 1060.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

CPU jest właściwie nieawaryjne, jeśli będzie działał zaraz po kupnie to będzie działał i jedynie fizyczna ingerencja może coś zmienić w tej kwestii. 

+ grzebanie w biosie (innymi słowy: można zabić nadając jakieś kolosalne napięcie na cpu) + używanie paseudo zasilacza + nie wiem czy to można określić fizycznym uszkodzeniem czy nie, ale przegrzanie

 

Tak tylko chciałem podkreślić, jeśli mowa o intelu to tak, te procesory raczej same z siebie nie padają (choć podejrzewam że jest jakiś limit w stylu 20 lat aktywnej pracy)

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/procesory-procesory-intel-4231?offerTypeBuyNow=1&order=d&a_enum%5B22088%5D%5B2%5D=2&a_mask%5B22189%5D%5B1024%5D=1024

http://allegro.pl/intel-core-i5-3570-3-4ghz-i6450044097.html

Mowa była o 3570, nie 3570k, który ma odblokowany mnożnik, a na tej płycie co masz byś go nie podkręcił.

 

@dół: Tak.

Edytowane przez DeXtrous
Link to post
Share on other sites

W takim razie:

Opcja 1 bez zmiany ramów: Procesor Płyta główna Wychodzi około 1100 zł za solidny procesor i mobo w przyzwoitej cenie.

 

Opcja 2 procesor nowej generacji. Procesor Płyta główna Ram Wychodzi około 1450 zł, można coś uciąć z ceny wybierając gorszą płytę główną, ale wg mnie nie warto, w przyszłości będziesz mógł dołożyć ramu.

 

Edit. Oczywiście są to tylko przykłady, można wybrać inną płytę główną ram czy procesor.

Edytowane przez roamir
Link to post
Share on other sites

W takim razie:

Opcja 1 bez zmiany ramów: Procesor Płyta główna Wychodzi około 1100 zł za solidny procesor i mobo w przyzwoitej cenie.

 

Opcja 2 procesor nowej generacji. Procesor Płyta główna Ram Wychodzi około 1450 zł, można coś uciąć z ceny wybierając gorszą płytę główną, ale wg mnie nie warto, w przyszłości będziesz mógł dołożyć ramu.

 

Edit. Oczywiście są to tylko przykłady, można wybrać inną płytę główną ram czy procesor.

A jakieś jeszcze płyty i procesory możesz polecić?

A przez ile (mniej więcej) będą jeszcze produkowane i wspierane procesory z tego tańszego wariantu bez zmiany ramu? Pytam bo czy warto brać tańsze jeśli np za rok przestaną produkować i wspierać 1150

 

Edytowane przez sienixxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...