Skocz do zawartości

Huawei ? A jak ta to p9 czy p9 lite ?


Recommended Posts

Witam. Na samym początku chciałem się zapytać, żeby każdy się wypowiedział z własnego doświadczenia na obecną chwilę ( a nie jakieś sztywne stronki) na temat smartfonów marki huawei. Czy jest to chińskie badziewie czy daje radę? Podobają mi się nawet te telefony i stosunko cena jakość wygląda ładnie. Prosiłbym o opinie. Jeśli już by nie były takie okropne te huaweie to mam 2 opcje. Huawei p9 za 129zł + 92zeta na miesiąc przez 24 msc lub p9 lite 24msc 129zł na start + 52zl na miesiac. Wiadomo że p9 ma lepsze parametry jak jest 1000zł droższa. Jednak ja nie jestem jakimś super wymagający co do telefonu. Głownie to żeby czasem w jakąs gre pograć, na masangerze popisać, internet żeby się nie scinał, od swieta jakies zdjecie pyknac, ale głownie zeby za rok lub dwa już nie ciał się i dalej ładnie chodził. Co myslicie? Warto tą p9 mimo to wziąc ? Wiem że on ma 2 aparaty jeden z tyłu, jeden do robienia tylko czarno białych zdjęc, a mi taki bajer praktycznie po nic. Czy nie jest tak ze przez ten dodatkowy aparat wlasnie cena rosnie a inne parametry w porownaniu sa bliskie p9 lite ? Czy jednak jest duza roznica miedzy nimi i p9 ma duzo wiecej atutow ? Prosze o jakies odpowiedzi, jak cos glupiego napisalem to sorry nie siedze zbytnio w temacie ;)

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

Huawei to 3 sprzedawca pod względem ilości sprzedanych smartfonów na świecie. Przed lg, sony, htc itd więc jeśli by to było badziewie to nikt by tego nie kupił. Logiczna sprawa.

Swoją drogą takie wysokie abonamenty jeszcze z dopłatami za telefon są nieopłacalne. Teraz najbardziej opłaca się na kartę.

Co do samych urządzeń. To ze p9 jest droższa od wersji lite to nie sam aparat. Jest wiele innych czynników. Byś miał je w ręce to sam byś zauważył kilka różnic. Wykonanie nieporównywalnie lepsze w p9. Zero plastiku. Szklo 2.5d. Lepszy ekran w P9.

Same podzespoły tez dużo mocniejsze, więcej ramu, pamięci wbudowanej, lepsze aparaty, usb typ-c. Dźwięk też będzie na plus. No i warto dodać ze P9 ma 3 lata gwarancji, 3 miesiace na ekran i 3 na wymianę urządzenia na nowe w razie usterki. Trzeba to aktywować poprzez wbudowaną aplikację. Prosta czynność.

No to klasyczne porównanie flagowca ze sredniakiem, a wersja lite jest bardzo dobrym sredniakiem. Czołówka w swojej klasie cenowej.

Z przedłużenia umowy można już kupić za 900. Pełną wersję za 1500-1600

Ja kupiłem 2 miesiące temu za 1600 i jest mega. Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie bateria.

Wybór należy do Ciebie. Jedź gdzieś do sklepu i je pomacaj. W sklepach mogą się zdarzyć przecięcia bo oprogramowania często nie są pełne i najnowsze. W każdym się to może zdarzyć więc się tym nie przejmuj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Huawei to 3 sprzedawca pod względem ilości sprzedanych smartfonów na świecie. Przed lg, sony, htc itd więc jeśli by to było badziewie to nikt by tego nie kupił. Logiczna sprawa. Swoją drogą takie wysokie abonamenty jeszcze z dopłatami za telefon są nieopłacalne. Teraz najbardziej opłaca się na kartę. Co do samych urządzeń. To ze p9 jest droższa od wersji lite to nie sam aparat. Jest wiele innych czynników. Byś miał je w ręce to sam byś zauważył kilka różnic. Wykonanie nieporównywalnie lepsze w p9. Zero plastiku. Szklo 2.5d. Lepszy ekran w P9. Same podzespoły tez dużo mocniejsze, więcej ramu, pamięci wbudowanej, lepsze aparaty, usb typ-c. Dźwięk też będzie na plus. No i warto dodać ze P9 ma 3 lata gwarancji, 3 miesiace na ekran i 3 na wymianę urządzenia na nowe w razie usterki. Trzeba to aktywować poprzez wbudowaną aplikację. Prosta czynność. No to klasyczne porównanie flagowca ze sredniakiem, a wersja lite jest bardzo dobrym sredniakiem. Czołówka w swojej klasie cenowej. Z przedłużenia umowy można już kupić za 900. Pełną wersję za 1500-1600 Ja kupiłem 2 miesiące temu za 1600 i jest mega. Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie bateria. Wybór należy do Ciebie. Jedź gdzieś do sklepu i je pomacaj. W sklepach mogą się zdarzyć przecięcia bo oprogramowania często nie są pełne i najnowsze. W każdym się to może zdarzyć więc się tym nie przejmuj.

 

 

Byłem już dużo razy i nawet w jednej rece trzymałem lite a w drugiej zwykłego. Oczywiście zwykły lepsze wrażenie zrobił no ale to nie mógł być dziw, w koncu 1000roznicy. Tzn, moim zdaniem ten abonament się opłaca, bo jeśli policze 24x92 to mam 2208 + 129 czyli razem 2337. Najtanse na ceneo sa od 2000gdzieś a w sklepach typu media expert ok 2400 czyli srednio z 2200, ja i tak bym kupował w sklepie bo przez internet staram sie nie robic takich zakupów. W kazdym razie strace tylko troche. Jednak teraz mam nielimitowany smsy, rozmowy i internet 2gb co miesiac i nie musze nic doładowywac. A przeciez jak kupie telefon w sklepie to bede musiał płacić normalnie czyli po 2 latach wyjdzie mi spokojnie ponad 3400zł łacznie, a telefon jak wezme w abonament to i tak bedzie moj i go nie oddaje potem, to mysle ze to sie opłaca. Po za tym tak z 2tys na telefon za jednym razem to teraz nie bardzo, bo niedawno dałem za pc-ta ponad 6tys i troche krucho teraz, a telefon musze wymienic bo moj szajsung juz sie pieknie scina. Ale moze jest cos czego niewiem jak kupie telefon w sklepie ze sie bardziej opłaca ? bo srednio sie na tym znam... Wlasnie słyszałem ze ten p9 lite jest swietny i sie waham czy powinienem jak na swoje potrzeby, brac lepszy model, jednak pewnie bedzie tak ze duzo wieksza szansa ze lite sie wczesniej zacznie scinac itp niz p9 prawda ? Z drugiej strony za 2 lata jak przyszanuje to mozna zawsze sprzedac ta p9 za 300-400zł ;) Jeszcze mnie denerwuje ze p9 nie ma całej czarnej, jest wersja z przodu czarna a z  tyłu szaro czarna, oczywiscie obudowy zamiennej nie ma na cały czarne, chyba ze nie znalazłem ? ale nie ma raczej, tylko te etui takie ale one strasznie pogrubia telefon... Sam juz niewiem, moze jakies porady to tych moich wypocin  ? to moze sie na cos wkoncu zdecyduje. sorry za pisowanie ale juz prawie 5 rano i srednio mi sie chce robic wielkie litery itp przy okazji pozdro dla karola bieleckiego i piotra wyszomirskiego ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli p9 jest dla Ciebie za drogi to bierz lite i też będziesz zadowolony

 

Za drogi to może nie, po prostu nie lubie marnować pieniedzy na niewielka roznice/zbedne gadzety typu aparat czarno biały. Jednak wydaje mi sie jak kupie tego zwyklego p9 to dluzej pociagnie, nie bedzie sie scinał itp Stąd te pytania ;)

Edytowane przez insaneinsane
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem tylko z punktu opłacalnosci bym przeliczył. 

 

p9 będzie cię kosztował ponad 2300zł

p9 lite blisko 1400zł 

 

telefony te jako nowe po olx, chodzą po 1600 za p9, i około 1000 p9 lite wynia ze za te same warunki (internet, smsy, minuty) płacisz 300zł więcej w przypadku p9.

 

Moim zdaniem wszystko zależy od tego ile kasy masz ;) jeśli 90zł abonamentu nie robi ci problemu to bym wziął p9 i korzystał, jeśli jednak masz cieniej smarować pasztetem buły do roboty zeby wydolić droższy abonament to bym radził troszku pokąbinować. nawet wziąść p9 lite, przy dobrych wiatrach dostać za niego nawet do 1100 zł, ale 1000 zł to pewniak, dołożyć troszke i szukać p9 w dobrej cenie, myślę że da rade do 1500 wychaczyć jeśli sie odpowiednio długo zapoluje 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem tylko z punktu opłacalnosci bym przeliczył. 

 

p9 będzie cię kosztował ponad 2300zł

p9 lite blisko 1400zł 

 

telefony te jako nowe po olx, chodzą po 1600 za p9, i około 1000 p9 lite wynia ze za te same warunki (internet, smsy, minuty) płacisz 300zł więcej w przypadku p9.

 

Moim zdaniem wszystko zależy od tego ile kasy masz ;) jeśli 90zł abonamentu nie robi ci problemu to bym wziął p9 i korzystał, jeśli jednak masz cieniej smarować pasztetem buły do roboty zeby wydolić droższy abonament to bym radził troszku pokąbinować. nawet wziąść p9 lite, przy dobrych wiatrach dostać za niego nawet do 1100 zł, ale 1000 zł to pewniak, dołożyć troszke i szukać p9 w dobrej cenie, myślę że da rade do 1500 wychaczyć jeśli sie odpowiednio długo zapoluje 

A to ci powiem że to jest nawet ciekawy pomysł z sprzedaniem p9 lite i kupic zwykła9 z dolozeniem, przemysle to, dzieki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...