Skocz do zawartości

GeForce 9800 GTX+ - Czy mój zasilacz i płyta główna PC pasują do nowej grafiki


Recommended Posts

Witajcie!

Przeszukałem wiele wątków zarówno na PEB jak i inynch forach dyskusyjnych, ale odpowiedzi w dalszym ciągu nie mogę uzyskać. Mam następujący problem: otóż w weekend zakupiłem kartę graficzną EVGA GeForce 9800GTX+ - wiem, że w porównaniu z dzisiejszymi kartami ta szału nie robi, ale chciałem mieć nieco lepszy komputer tak, aby raz na jakiś czas posiedzieć sobie przy programie 3ds Max lub przy jakiejś fajnej gierce jak np. symulator FSX. Chciałem mieć nieco lepszą grafikę i przyspieszenie w grze. Jednak nie planowałem wydawać na to jakiejś dużej kwoty przy czym przy okazji nie miałem zamiaru przebudowywać bebechów w swojej stacjonarce od góry do dołu. Zatem zakupiłem ową kartę. Przyszła dzisiaj. Problem na jaki wpadłem jest taki, że dopiero teraz zdałem sobie sprawę (Andrzej mądry po szkodzie), że karta ta potrzebuje nieco więcej energii, niż mój obecny Radeon 4350. Od dawien dawna nie skłądałem komputerów, więc tak naprawdę jestem z wiedzą odnośnie tego wiele lat wstecz. Wiem, że są na tej karcie 2 gniazda (z tego co znalazłem to gniazda na dodatkowe zasilanie 12V - tzw. Molex 6-pinowy). Znalazłem przejściówki z 4-pinowych wtyczek od zasilania na owy 6-pinowy. Pytanie czy mój zasilacz to wytrzyma? Prawdę mówiąc to zaszalałem troszeczkę na tym allegro i dokupiłem mu od razu 4GB ramu DDR3, procesor Intel Dual-Core E6700 3,2GHz. Jeszcze jeden problem, a właściwie moja niewiedza - w CPU-Z mam w zakładce płyty głównej Graphic Interphace: PCI-E i tam mam dwie rubryki: Link Width- x16 oraz Max. Supported x16.
Czy na pewno kupiłem odpowiednią kartę graficzną? Będzie pasować? Bardzo proszę was o pomoc, bo z ilością moich pytań wzrosła ilość potrzebnej mi wiedzy, a na koniec nic z tego nie rozumiem.

Przedstawiam poniżej specyfikację mojego obecnie działającego komputera:
Zasilacz: Modecom 350gtf (pf) 
Płyta Główna: Foxconn 2a8ch chipset Intel G41,
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8GHz,
Karta Graficzna: Ati Radeon HD 4350 512MB, 630MHz.

A oto jak ma wyglądać komputer, kiedy moje zakupione już komponenty do mnie dotrą:
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E6700 3,2GHz,
Karta Graficzna: EVGA GeForce 9800 GTX+.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

jakieś potwierdzenie?? na czarnej liście go nie ma, a bebechy to nie FEEL...
Wprawdzie jakiś fajerwerków nie ma ale dużo ludzi ma do niego zastrzeżenia :v   Wystarczy wpisać ten model w google i juz wyskakuje cała lista problemów. + Na dodatek jakakolwiek modernizacja z zasilaczem z 2004 nie jest dobrym pomysłem. 
Link to post
Share on other sites

450 niby też by starczyła,ale lepiej wziąć ciut zapasu i kupić tą 500. Tak musi być z "białej listy" :)

Ok. Jest Dobrze. To teraz gdzie taką listę znaleźć? :)

I jeszcze kwestia czy ta karta graficzna mi pasuje do tej płyty głównej w sensie czy nie mędzie przez płytę jakoś spowalniana?

Link to post
Share on other sites
do zasilania grafiki zgadza się?

Tak, zgadza się

 

 

 

oba do niej?

podczepiasz jedna wtyczkę do jednego gniazda ( nie wiem ile gniazd ma karta )

 

http://obrazki.elektroda.pl/3318678700_1391787004.jpg

 

to będzie wyglądało jak wtyczka po prawej. Będziesz miał takie dwie.

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...