Skocz do zawartości

Przesiadka z MSI Gaming R9 280X


Recommended Posts

Witam

 

Obecnie posiadam kartę MSI R9 280X, procesor i5 4690, 16GB RAM, zasilacz BeQuiet power zone 650, i monitor Eizo ev2436w (1920x1200), płyta MSI B85-G43 Gaming

 

Moja obecna karta chodź dobra mi się trafiła sztuka zaczyna mi nie wystarczać i zastanawiam się nad wymianą mam do wydania około 1000zł. Dziś zauważyłem w x-kom msi gtx 970 za ~1000zł albo msi rx470 w proline.pl też za ~1000zł

 

Co kupić ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc, zamówiłem tego msi gtx 970 to będzie moja pierwsza karta nv mam nadzieje że się speawdzi:) a tak nawiasem mówiąc moja msi 280x jest do sprzedania jakby kto chciał ;)

To nie lepiej było jednak sprzedać i dołożyć?

Link to post
Share on other sites

przecież rx 470 jest lepszą kartą od 970

 

w sensie że bardziej przyszłościową

Wachałem się długo, oglądałem testy, wykresy itp. skłaniałem się właśnie ku rx 470 bo fajnie wypada w nowych tytułach i nie wiem już sam teraz czy dobrze wybrałem. Napewno jest coś w tym co mówisz że jest bardziej przyszłościowa bo to nowa konstrukcja. Z drugiej strony teraz czytam że wyszły właśnie 1060 z 3gb vram i cena pewnie będzie w moim przedziale... Mogę jeszcze anulować zamówienie ;) najbardziej się obawiam tego że rx 470 będzie zyskiwać na wydajności a gtx 970 będzie tracił ale bądź tu mądry i wiersze pisz

Link to post
Share on other sites

z 280x nie widzę sensu przesiadać się na kartę o wydajności mniejszej niż Rx 480 i GTX 1060 i pamięci mniejszej niż 4GB chyba,że kupujesz kartę na rok. R9 280x to nadal wydajna karta która po podkręceniu zapewnia grę na Ultra detalach w większości gier na rynku w FHD i minimum 60FPS ale jest już kartą obecnie na styk, sam ją miałem do niedawna.

Link to post
Share on other sites

 

 

R9 280x to nadal wydajna karta która po podkręceniu zapewnia grę na Ultra detalach w większości gier na rynku w FHD i minimum 60FPS

 

Tak, zgadzam się. Głównie w strategiach. W pozostałych niszowych produkcjach takich jak wiedźmin 3, gta V, ROTR trzeba będzie już przyciąć detale aby zapewnić "minimum 60FPS".

Link to post
Share on other sites

Napisalem w wiekszosci gier, sa to przykladowo gry takie jak Doom, BF4, Hardline, Rainbow Six Siege, War Thunder.Gta na ultra/very high.Oczywiscie musi byc zaplecze w postaci szybkiego proca i pamieci bo bez tego ani rusz jak to z amd.Mialem te karte ponad 2 lata wiec wiem co pisze.Taki GTX 760 ktory byl rywalem na samym poczatku został w tyle daleko i nawet 770 jest obecnie slabszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie w fullHD, w HD możliwe.  

w 800x600 znawco :P

 Mialem ja ponad rok temu. 

 

Wówczas jeszcze nie było sterowników Crimson, API Vulcan, gier takich jak Rainbow Six Siege, Doom pewnie jeszcze GTA 5 nie było...

Masz tu przykładowo DOOM

 

R6 Siege

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam gtxa 770 i dopiero w styczniu lutym wymienię na coś innego, może do tego czasu wyjdzie AMD Vega i skończy się monopol NV, sam poczekałbym jeszcze na Twoim miejscu, zwłaszcza że 280X to dobra karta. 

 

 

p.s. widzę że już po ptokach ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...