Skocz do zawartości

Jaki niezawodny telefon do 500zl


Recommended Posts

Witam. Poszukuję następcy mojego telefonu LG L Fino. Wadą tego telefonu była mała pamięć wewnętrzna, która nie pozwalała mi na zainstalowanie wszystkich potrzebnych aplikacji. Zdarzało się też tak, że podczas przeglądania stron internetowych z dużą ilością zdjęć, przeglądarka sama się wyłączała (zapewne brakowało jej ramu). Nie gram w gry na telefonie.

 

  • mój budżet : max 520 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : przez Internet
  • nówka czy używka : nówka
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5,0" lub większy
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : SMSy, rozmowy, przeglądanie Internetu, robienie zdjęć, nawigacja gps, oglądanie filmów, muzyka
  • moje najważniejsze wymagania gniazdo microSD ,aparat min. 8 mpx, większa pamięć wewnętrzna (aby nie było problemów z instalacja paru aplikacji), dobry, niezacinający się i niezawodny telefon, lepszy od L Fino :)

Przeglądając rożne wątki w tym dziale, często doradzany był telefon P8 lite, jednak jest on dla mnie za drogi.

Proszę o pomoc w wybraniu możliwie najlepszego telefonu w tym budżecie i wolnego od wad, które ma L Fino.

Edytowane przez Ghost886
Link to post
Share on other sites

Do chińskich telefonów nie jestem przekonany.

Zastanawiam się nad moto g3 (myślę, że w tym budżecie można będzie znaleźć jakąś na znanych portalach aukcyjnych z gwarancją np. po przedłużeniu umowy u operatora) w wersji 8Gb pamięci wewnętrznej i 1 Gb ram. Czy ten telefon będzie chodził płynnie przy stawianych mu przeze mnie wymaganiach (w pierwszym poście)?  Czy wie ktoś ile zostaje wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej zaraz po pierwszym uruchomieniu telefonu? Zwiększa się, czy zmniejsza wolne miejsce w pamięci wewnętrznej po aktualizacji do android 6.0.1 ?

Link to post
Share on other sites

Oglądałem moto g3. Ten telefon to jest jakaś porażka, a dokładnie jego wyświetlacz. Widać na wyświetlaczu białe krótkie paski ułożone pionowo (nie są to rysy, jest to pod szkłem) na całym ekranie. Jest to widoczne przy wygaszonym ekranie patrząc na niego pod kątem jak i przy mocnym świetle (w słoneczny dzień lub w jakiejś galerii) na włączonym ekranie i przy każdym ustawieniu jego jasności. Nie jest to widoczne podczas patrzenia się prostopadle na ekran. Początkowo myślałem, że jest to jakaś wada fabryczna, ale po sprawdzeniu innych 3 modeli stwierdzam, że moto g3 ma takie kiepskie ekrany. Przy identycznych warunkach nie widać tych "paseczków" w innych telefonach np. moto x, lg k10, samsung j3, lg l fino ;). Pomijając ekran, ten telefon działa bardzo płynnie. Gdyby nie kiepski ekran, to kupiłbym ten telefon.

 

Proszę o wybranie telefonu do kwoty 800zł, nowego (najlepiej w sklepie stacjonarnym), spełniającego te wymaganie, które zawarłem w pierwszym poście i z dobrym wyświetlaczem dodatkowo mile widziane OTG. Gdyby miał też czystego androida (częste aktualizacje) to byłoby super.

Edytowane przez Ghost886
Link to post
Share on other sites

 

 

porażka, a dokładnie jego wyświetlacz

W końcu telefon budżetowy, a takie mają po prostu działać.

 

No to raczej Moto G3 2/16 też odpuszczasz?

 

Zobacz P8 Lite.

 

Jakbyś mógł dołożyć to 150 zł więcej masz P9 Lite na olx/allegro. 

Link to post
Share on other sites
W końcu telefon budżetowy, a takie mają po prostu działać.

Mój lg l fino to telefon starszy, też budżetowy. Kosztował 2 lata temu ok 550zł, a wyświetlacz ma lepszy pomimo swojego wieku i ceny.

 

Jeśli Moto G3 2/16 ma taki sam wyświetlacz, to też go sobie odpuszczę.

 

P8 lite jest ok, ale ludzie narzekają na baterię. Czy mógłbyś polecić jeszcze jakieś telefony godne uwagi?

Edytowane przez Ghost886
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...