Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Airflow temperature" - temperatura przeplywajacego powietrza.

Mozliwe ze dzieje sie cos z sama elektronika dysku twardego i przeklamuje wyniki.Sprobuj wymienic kabel SATA.

Sprawdz czy w jakims innym programie np.CrystalDiskInfo bedzie ta sama sytuacja.

Jakie masz temperatury innych podzespolow w obudowie ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej chwili ten dysk mam wyjęty z laptopa i podpięty przejściówką do drugiego, do portu USB. Chciałem sprawdzić jego stan.

Sprawa wygląda następująco. Nie mogłem wejść do systemu. Pojawił się bluescreen. Próbowałem wgrać na nowo windowsa-bootowalny pendrive. Niestety podczas/przed wgraniem win7 znowu bluescreen. Wkładam pendrive, zaczyna go zaczytywać i nagle wyskakuje na niebieskim tle napis: 

http://enterthegeekdom.blogspot.com/2012/04/c000021a.html

Uważam że to problem sprzętowy. Pomyślałem że sprawdze wszystkie podzespoły. Dlatego wyjełem dysk do testu. Przygotowałem też Hiren's boot cd aby przetestowac pozostałe podzespoły: Ram itd. Laptop jest cały gorący. Może to wnia wiatraczka od CPU??? Zbyt wysoka temp. i wyskakuje błąd...


Dodam tylko że laptop się solidnie nagrzewał.

Link to post
Share on other sites

Skanowałem powierzchnię w HD Tune na wolnym skanowaniu i błędów nie było.


Dlaczego nie mogę wgrać windowsa i wyskakuje bluescreen? Czym to może być spowodowane. 

Zrobię tak jak radzisz. Jak przyjdę z pracy to przeczyszczę laptopa. 

Może być tak że wentylator nie chłodzi procesora i dlatego ten błąd "c000021a ..." wyskakuje?

Link to post
Share on other sites

nie jest to parametr krytyczny, pewnie toshiba ma go niemonitorowanego, a hd tune i tak go pokazało 

ty się raczej martw że masz wysokie BF i DC ( upadł ci dużo razy czy co ? ) 
oraz niezerowe wartości przy B8 i BB 


co do błędu, to przeskanuj kostki ram memtestem :D 

Link to post
Share on other sites

Co do zarejestrowania alarmowego ,, Airflow temperature" w smart dysku, może być czasem prawidłowe. Przemawia za tą tezą, że sam przyznajesz , że lapek się mocno nagrzewa. To siłą rzeczy podzespoły raczej wszystkie, będą miały wysoką temperaturę i błędy w działaniu całego laptopa. A parametr wspomniany ,,Airflow temperature" dotyczący z opisu atrybutów jako - temperatura przepływającego powietrza, to można zdefiniować też, jako temperatura otoczenia szczególnie w lapku. Jak bliskość elementów w takim sprzęcie jest nieunikniona i co za tym idzie, oddziaływanie gorącego jednego podzespołu na drugi. Więc co możesz zrobić, to zbadać i postarać się zbić temperatury, np procka czy grafiki oraz chipsetu. Jak samo przeczyszczenie nie obniży temperatur, to zostaje powymieniać pasty na procku, bądź na grafice czy chipsecie, zależnie od potwierdzenia wysokiej temperatury. Jak dysk  masz wyjęty, to jakie temperatury teraz pokazuje. Co do parametru DC- z opisu atrybutów - Przesunięcie talerzy od osi. Przesunięcie najczęściej jest wynikiem upadku/uderzenia dysku. Ale też można znaleźć opis atrybutu - Przesunięcie dysków względem osi. Przesunięcie to mogło być spowodowane upadkiem lub wysoka temperaturą. Chociaż wydaje się na logikę, że talerze od samej wyższej temperatury nie powinny się przesuwać z osi, ale nie można wykluczyć definitywnie, jak można znaleźć opis taki do DC. Bardziej by się wydawały, błędy w wyszukiwaniu ścieżek talerzy z powodu między innymi z rozszerzalności cieplnej talerzy. Smart natomiast, nie wykazuje błędów parametru; ,,07" czy ,,01" ale wysoka jest liczba przy BF, tylko zostaje kwestia czy ten parametr jest za czuły, czy rzeczywiście były poruszenia dosyć mocne czy  upadki. Natomiast nie wiedząc, jaka była temperatura samego dysku, nie przepływu, jak był jeszcze w laptopie.Bo ta temperatura dysku jest pokazywana na bieżąco, to wykaz temperatury dysku z poza lapka, daje tylko podgląd jaką temp. ma sam dysk w dobrych warunkach a nie w ciasnej obudowie lapka. Więc reasumując, zostaje z bić temperatury i zobaczyć czy dalej będą bsody.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...