Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko, jako że dostaję coraz więcej pm odnośnie skalpowania procka postanowiłem założyć temat, gdzie wszystko będzie opisane. Także od początku:

 

 

Skalp wykonywany jest za pomocą maszynki, co praktycznie niweluje ryzyko uszkodzenia procesora jak w przypadku użycia żyletki czy      

młotkowania na imadle

 

    hqdefault.jpg

 

Na cały zabieg składa się 

- odklejenie ihs i czyszczenie wszystkich elementów ze starego kleju i pasty

- nałożenie CLU (coollabolatory liquid ultra) na rdzeń i w przypadku haswell-i zabezpieczenie tranzystorków obok rdzenia

- ponowne sklejenie ihs z procesorem przy użyciu odpowiedniego kleju (sylikon i jego pochodne się nie nadają bo nie sklejają a jedynie          

  zlepiają elementy)

 

 

dsc_9278t8sei.jpg

 

 

dsc_9285vushk.jpg

 

 

Są dwie opcje realizacji: stacjonarnie oraz wysyłkowo

- stacjonarnie : przyjeżdżasz do mnie z komputerem, wykonuję zabieg skalpowania, po czym procek z powrotem ląduję w płycie głównej   

  gdzie od razu można sprawdzić efekty zabiegu. Czas całej zabawy ok 30 min

- wysyłkowo : wysyłasz do mnie procesor, ja wykonuję cały zabieg po czym zabezpieczam procesor na czas schnięcia kleju (minimum 16h),    

  gdy wszystko jest gotowe odsyłam procesor do Ciebie. Czas realizacji 1-2 dni (bez czasu wysyłek)

 

 

Cena takiej zabawy wynosi 60zł + ewentualne koszta wysyłki według wybranego przewoźnika (PP, dowolny kurier, Paczkomaty)

 

 

Miejsce: Józefów k/Otwocka (ok 15km od centrum Warszawy). Nie bawię się już w dojazdy do klienta, gdyż jest to nie opłacalne dla obu stron

 

Kontakt 

- poprzez prywatną wiadomość na forum

- tel: 661 945 736

Link to post
Share on other sites

O ile procek wcześniej był sprawny to podczas zabiegu nie ma praktycznie szans na uszkodzenie procesora. Trochę ich już przerobiłem i wszystkie śmigają jak złe. Gwarancji jako takiej nie daje, bo już miałem przypadek z innego forum że gość próbował mi wcisnąć procka po nieudanej próbie żyletką

Link to post
Share on other sites

Co prawda swojego 4670k oraz 4790k skalpowałem sam ale sprawa wyglądała tak:

4670k obniżenie temperatur o ok 15-17 stopni przy 4,5GHz i napięcie ponad 1,3v (nie pamiętam dokładnie chodzi mi po głowie ok 1,350v)

4790k obniżenie temperatur o ok 22 stopni przy 5GHz i napięcie ponad 1,4v wyszlifowałem również ihs i chłodzenie i aktualnie zyskałem na temperaturach (skalp i szlif) ok 25-27 stopni.

 

Chłodzenie to Raijintek Nemesis. Jeżeli kogoś interesuje mogę podesłać kilka zdjęć jak według intela i Raijinteka wygląda płaski ihs i stopa Nemesis.

 

Warto dodać że kontrolery napięcia są skopane i i napięcie rzeczywiste jest wyższe niż ustawione w uefi, jedyna aplikacja która pokazuje mi prawidłowo napięcia to Comand Center od MSI.

Edytowane przez 5891michal
Link to post
Share on other sites

 

Masz może jakies testy/wyniki jak wyglądały temp przed i po ?
U mnie po skalpowaniu 4790k temperatury spadły o ok. 15 stopni oraz wyrównały się na rdzeniach. Przed skalpem różnica temperatury pomiędzy rdzeniami to było ok 7-8 stopni a po skalpie 2-3.Na rdzeniu mam CLU a pomiędzy IHS a radiatorem Gelida. IHS nie jest przyklejony ale to z powodu planowanego wodowania i instalacji bloku bezpośrednio na rdzeń. Domyślam się że to jeszcze bardziej zbije temperatury szczególnie w stresie.
Link to post
Share on other sites

Tak się składa,że mieszkam niedaleko Patryka i dzisiaj był u mnie "na zabiegu". Poza tym,że operacja przebiegła szybko i sprawnie,to sposób w jaki było to robione,świadczy o doświadczeniu i wprawie chirurga. Polecam ja i mój 4670...:)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Polecam skalp u Patryka. Wysłałem mu procesor na weekend, zrobił skalp i lapping wszystko w pełni profesjonalnie. Temperatury z mojego 4690k spadły o około 20 stopni także naprawdę warto:) do tego dobry kontakt z Patrykiem no i sprawdzony użytkownik

Link to post
Share on other sites

Polecam jak najbardziej skalp u Patryka. Wszystko wykonane profesjonalnie, a na procesorze temperatury spadły o 30 stopni!!!

Teraz i5 4670K bez problemu śmiga na 4,5 GHz i max temperatury przy tych ciepłych dniach jakie panują (u mnie w pokoju mam 23,8 stopnia) to ok 80 stopni, wcześniej ledwo podbijałem do 4,2 i przekraczało 90 stopni tak więc jest różnica.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z racji braku czasu i pozbycia się delid toola zgłosiłem się do Patryka z moim 4790k. Efekt? 30C stopni mniej!. Sam jestem zdziwiony, ponieważ na 3770k i 4770k różnica wynosiła w moim przypadku do 20C. Jednym słowem polecam. Fachowo wykonana robota:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...