Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mój stary zasilacz corsair 750w hx ostatnio cos strasznie głosno chodzi i mysle ze to juz jego koniec(albo wentylatora bo słychac łożyska) takż chce zmienić zasilacz. Myśle nad 550-600w. Będzie napędzał 6600k i gtx 1070. Wszytko wykręcone do max. Razem pewnie zje do 400w ale zapas mocy musi byc.

Jaki polecacie zasilacz 200-250zł? 

myślałem nad tym

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-8-600w-bn242-773216/

Link to post
Share on other sites

v550s ( nie wiemy czemu tak tanio w techplanet jest, ale do 350 zł ten zasilacz nie ma nawet konkurencji )

wystrzegaj się zasilaczy BQ z wszystkich serii prócz najwyższych p10/p11 ( a i tak te najwyższe p10/p11 są one przepłacone i da się lepsze zasilacze kupić w ich cenach )  


ewentualnie jeszcze w bino.pl jest po 284 zł 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

jesteś pewny ze ten v550s jest dobry? W ostatnich latach w ogole nie sledziłem rynku zasilaczy wiec nic praktycznie o nich nie wiem. Zalezy mi tez na tym zeby był w miare cichy

Dlaczego ten sam na np morelach stoi po 506zł?

 

Edit:

 

Te tańsze to wersje EU a drozsze bez eu. Jaka to roznica?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Szukałem ale nie znalazłem ( w niektórych sklepach sa podpisane oboma kodami )

Mozliwe że kablami się różnią ( tzn europejskie gniazdko bez adaptera )

Ale to tylko strzał bo nic nie znalazłem ( może ktoś sie jeszcze wypowie )

 

Na stronie producenta nie ma rozróżnienia ( wiec dlatego podejrzewam ze to po prostu europejska dystrybucja z kablami dla europejskich gniazdek )

 

Napisz do ich pomocy ( tam otrzymasz najbardziej fachową pomoc )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie znalazłem 4 wersje tego zasilacza: RS550-AMAAG1-EU, RS550-AFBAG1-UK, RS550-AMAAG1-US i RS550-AMAA-G1 (jest jeszcze piąta RS550-AMAAG1-UK, ale w żadnym sklepie nie jest ona dostępna więc to prawdopodobnie stare oznaczenie AFBAG1). Przekopałem pół internetu i tylko tyle udało mi się znaleźć. Całkiem więc możliwe, że to tylko oznaczenia typów wtyczek dołączonych do zasilacza tak jak wspomniał kokosnh. Sam zasilacz oznaczony jest numerem RS550-AMAA-G1 więc w środku wszystkie powinny mieć to samo. Nie wiem tylko skąd takie rozbieżności w cenie.

Link to post
Share on other sites

Ty się nie pytaj czemu, tylko ciesz ;)

 

Nic konkurecyjnego do v550s w tym budżecie nie ma ( specjalnie ci gorszego przecież nie polecę )

 

Jak w esc były sf leadex plat 1200W za 599zl też nikt sie nie pytał, tylko wykupili ;/

 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podepnę się pod temat bo tez szukam dokładnie takiego samego parametrowo (tj 550w.) zasilacza. 
wg techpowerup ten v550s jednak wygrywa ze wszystkim. wszyscy polecają tutaj cx550m lub  g550m. który z tych tutaj podanych wybrać? czy to w tym momencie kwestia "gustu" czy może  wyjątkowa cena tego v550s na techplanet zachęca do wybrania właśnie go?

Link to post
Share on other sites

 

 

wszyscy polecają tutaj cx550m lub  g550m.

no ale z v550s żaden się nie równa niestety  

 

czy może  wyjątkowa cena tego v550s na techplanet zachęca do wybrania właśnie go?
 
oraz tak jak napisałem, w bino.pl też ma niską cenę. choć o tam paręnaście zł więcej niż w tech 

to nie tak że v550s ma tylko w jednym sklepie niską cenę.
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli wersja EU okaże się słabsza od standardowej, to i tak będzie lepsza od TS 550, CX550M?

Gdzie radzicie kupić, techplanet, czy bino.pl? Oba sklepy nie mają zbyt dobrych recenzji..

Witam,

 

rozwieję Wasze wątpliwości jako pracownik techplanet.pl

 

Niczym się nie różnią, mamy je po prostu w dobrej cenie, gdy były dostępne to ten model bez EU u innych dystrybutorów też kosztował 2x tyle. Nie wszystkie firmy korzystają z tych samych dystrybucji. Bino zapewne wie, gdzie nabyć zasilacz w lepszej cenie tak samo jak my. Zapraszam do zakupu.

 

Pozdrawiam

pracownik techplanet.pl

Link to post
Share on other sites

Z tymi zasilaczami jest coś pokręcone. W bino są dwa takie zasilacze Cooler Master V550S 550W:

http://bino.pl/cooler-master-zasilacz-v550s-550w-modularny-80-gold-1.html

http://bino.pl/cooler-master-zasilacz-atx-v550s-550w-aktywne-pfc-80-plus-gold.html

Ten pierwszy kosztuję 561zł, kod producenta RS-550-AFBA-G1 a ten drugi kosztuję 282 zł, kod producenta RS550-AMAAG1-EU ale w nazwie ma dodane "ZDROJ" Po wpisani u google daje to czeskie sklepy więc nie wiem o co chodzi :/

 

@EDIT

Kolejne dziwadło w tych zasilaczach to kod producenta. Jest różnica jak się wpisuję "RS550-AMAAG1-EU" a "RS-550-AMAAG1-EU" Te pierwsze są tanie, te drugie droższe.

Edytowane przez xnervusx
Link to post
Share on other sites

 

 

a moze jedne sa sprowadzane a drugie robione w europie?
 proszę pokaż mi choć jedną firmę, która robi zasilacze w europie... 

ps cooler master nie produkuje zasilaczy :D

ogólnie to już kolega silax się wypowiedział, że na samym zasilaczu z tech też jest RS-550-AFBA-G1, więc po tym nie widzę sensu dyskusji ( aż się ktoś z pracowników techa, lub podszywający pod niego musiał wypowiedzieć ) 
Link to post
Share on other sites

Ja po napisaniu do tech. dostałem identyczną odp. co tu już ktoś napisał,czyli różnicy niby nie ma,takie mają dojście do jakiegoś 

"dystrybutora" i tyle.

Jeśli faktycznie tak jest,a na to wskazuje,to myślę że w tej cenie to był by dobry zakup,sam szukałem/szukam jakiegos

"zamiennika" za mojego XFX-a który ma już swoje "przepracowane",mimo że nie robi jakiś problemów,to jest najgłośniejszym 

ogniwem zestawu i przymierzam się go wymienić na "nowszy" model.

 

Cały czas po głowie mi "chodzi(ł) Corsair Rmx 550,z tego co wiem półpasywny,ale różnica w cenie pomiędzy nim a tym Cooler Masterem jest około 140zł i czy warto dopłacić do tego RMX-a czy też jakościowo taki CM V550S niczym nie odbiega od Corsaira.

 

Ten PSU to już praktycznie ostatnia rzecz którą chce wymienić w moim "pudle" no i teraz mam dylemat co wybrać?

Z góry dzięki za jakąś radę czy wskazówkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...