Skocz do zawartości

Monitor do pracy/gier (uniwersalny) 1000zł (+-200)


Recommended Posts

Witam,

Od razu zaznaczę, iż przeczytałem dostępne tematy na forum związane z zakupem monitora za +-1000zł. Chciałbym się więc upewnić, moje przypuszczenia są słuszne.

 

Przeznaczenie: Poszukuję uniwersalnego monitora do pracy (programowanie)/filmów/gier (w tym FPS). Gry FPS nie są priorytetem, dlatego nie sądzę, iż potrzebuje miliona herców. Chciałbym jednak uniknąć smużenia nawet w przypadku dynamicznych gier. Chciałbym zakupić monitor umożliwiający regulację nachylenia oraz wysokości, plusem będzie pivot. Obowiązkowo flicker free, mile widziane inne technologie wspomagające przyjemną pracę z monitorem (priorytetem mimo wszystko jest, by nie stracić wzroku z powodu zbyt wysokiej jasności itd. - zdaję sobie sprawę, iż użytkowanie monitora bez dodatkowego oświetlenia w nocy to głupota).

Rozmiar: 24″ (16:9 jak mniemam będzie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem)

Zakres cenowy: 1000+-200zł.

 

Po przeczytaniu masy podobnych tematów w oko wpadł mi u2414h. W sieci pojawiają się jednak komentarze negatywne związane z szybkim zmęczeniem oczu podczas korzystania z tego monitora. Oczywiście ciężko stwierdzić, czy ktoś nie korzysta z maksymalnej jasności w nocy bez żadnego oświetlenia...

 

 

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

+100 zł i masz ultrawide 21:9 29" (wielkosc taka jak 24" 16:9) 2560x1080 FreeSync 

mowa tu o LG 29UM68-P, sam go mam od jakiegos tygodnia i nie wyobrazam sobie powrotu do 16:9, kosmiczna wydajnosc, a jak schodze zrobic sobie kanapke i spojrze na TV to wydaje mi sie jakby to bylo 4:3

 

ma flickerfree, zmiane nachylenia (brak mozliwosci zmiany wysokosci), FreeSync (oczywiscie jesli masz karte od AMD), 75Hz

Edytowane przez TheFinition
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...