Skocz do zawartości

Brak obrazu, niedziałające złącza panela tylnego oraz przedniego


Recommended Posts

Witam,


 


dziś rano po załączeniu komputera zauważyłem, że NIE DZIAŁA MONITOR (migająca dioda), później zauważyłem jeszcze, że diody od myszki (USB) i klawiatury (PS2) również się nie świecą (podczas włączania komputera diody migną przez sekundę i gasną całkowicie)


Włączony komputer działa tak jak zwykle, czyli wentylatory od procesora, karty graficznej i zasilacza są sprawne. 


Załączone i podgłośnione głośniki trzeszczą i ciężko jest mi stwierdzić czy system się ładuje, czy może w ogóle BIOS nie ulega załadowaniu.


Dodatkowo kabel od zasilacza chodzi "luźno" we wtyczce i podczas poruszania nim słychać, że coś trzeszczy (gdy kabel jest usztywniony jest ok) 


 


1.Konfiguracja komputera: zakupiony w lutym (msi pc mate b150Intel Core i5-6500Kingston HyperX Fury 2x 4GB DDR MSI GeForce GTX 960 2GB, SSD - Crucial BX100 120 GB, HDD - Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB)


2.System operacyjny: (Windows 7 home basic, 64 bit)


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (komputer od pół roku był użytkowany w ten sam sposób, czyli gry/ internet/ filmy, wczoraj wieczorem obejrzałem film i wszystko działało a dziś rano wystąpił problem)


4.Używany program antywirusowy: Eset Smart Security


 


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:


- podłączony inny monitor = ten sam problem (migająca dioda, czarny ekran)


- wymieniony kabel do monitora = problem


- monitor podłączony pod płytę główną = problem


- odłączenie monitora od komputera = "no signal" - czyli monitor jest sprawny? 


- myszka podłączona do laptopa = działa


- wymieniony kabel od zasilacza = dalej czarny ekran


 


Nie jestem w stanie sprawdzić na innym komputerze czy karta graficzna/ procesor/ RAM są sprawne (wentylatory działają)


 


6.Informacje dodatkowe: (od czasu do czasu w czasie przeglądania internetu, oglądania filmów albo grania komputer tak jakby tracił "moc" i na chwilę zaczynał pracować trochę ciszej, po czym wracał do stanu pierwotnego, aczkolwiek żadne spadki wydajności nie były zauważalne to uznałem, że tak ma po prostu być)


 


 


Bardzo proszę o pomoc!


 

Link to post
Share on other sites

Odłącz komputer, odkręć i wyjmij baterię na płycie głównej na 10 minut, popatrz dokładnie czy wszystkie kable siedzą pewnie, od dysków, złączy zasilania itd, po tym zabiegu podłącz ponownie wszystko i uruchom, powinien pokazać się czarny ekran a na nim opis podzespołów w komputerze, jak się pojawi naciśnij jednocześnie ctrl alt delete zasilacz jaki masz ? 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłbym bym na twoim miejscu inną listwę zasilającą, spadek taktowania procesora występuje przy spoczynku, on sobie sam dobiera odpowiednią ilość mocy, możesz mu ustawić na sztywno jak zmienisz na wysoka wydajność, wtedy włącza się tryb turbo, ale sprawdź to potem, podeślij screeny w temacie z CPUID HWMonitor, CPUID CPU-Z, CrystalDiskInfo.

 

Jaką masz wersje biosu ?

 

Wyjmij kartę dedykowaną i sprawdź czy bez niej się uruchomi, piszę teraz o tym bo zauważyłem, że masz dedykowaną też. 

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...