Skocz do zawartości

Która 1060 najopłacalniejsza na ten moment?


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, nie jestem znawcą kart graficznych więc proszę o pomoc. Za radą forumowiczów miałem wziąć: Gainward GeForce GTX1060 Phoenix 6GB DDR5 192bit, przeglądając posty nowsze o kilka dni widzę że polecany jest też: Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit

Jaka jest między nimi różnica poza 60zł ceny i dodatkowym rokiem gwarancji dla Palita? Czy może np Asus GeForce GTX1060 Dual OC 6GB DDR5 192bit który rzucił mi się w oczy bo jest po prostu atrakcyjny wizualnie  :D no i ma troszeczkę wyższe taktowanie, 3 lata gwarancji. Proszę o pomoc w wybraniu którejś z tych kart a może ktoś zaproponuje jeszcze inną opcję :P

Link to post
Share on other sites

Chcę zamówić sprzęt na dniach, już te niewielkie różnice w cenie przeboleję :P jak na ten moment którą polecacie? 

 

Najtańszą z 3 letnią gwarancją wersje 1060-tki jaką znajdziesz. Uważaj tylko na gigabyte bo chłodzenie jest tam po prostu głośne. Naturalnie wersje niereferencyjne. 

 

Różnicę taktowania zrobisz sam za pomocą dwóch suwaków i 15 min testów. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Najtańszą z 3 letnią gwarancją wersje 1060-tki jaką znajdziesz. Uważaj tylko na gigabyte bo chłodzenie jest tam po prostu głośne. Naturalnie wersje niereferencyjne. 

 

Różnicę taktowania zrobisz sam za pomocą dwóch suwaków i 15 min testów. 

Chyba Cię poniosło z tą "głośnością" w 1060 od Gigabyte...

Link to post
Share on other sites

Chyba Cię poniosło z tą "głośnością" w 1060 od Gigabyte...

 

Synuuu porównaj sobie chłodzenie od gigabyte z innymi markami np.Palit, MSI czy tam EVGA....

 

Pisałem chyba nawet Tobie, że w głośności 1-2db to dużo. Ja lubię ciszę i mnie takie coś już przeszkadza. 

 

Skoro są do wyboru inne cichsze karty w podobnej cenie to po co się pchać w głośniejsze chłodzenie od gigabyte ?... ten producent niczego się nie nauczył to niech teraz ma za swoje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI czy Palit może faktycznie są cichsze od tego Gigabyta,z tym że jak np.za rok,może dwa przyszła by Ci chęć "zwodowania"

takiej karty,czy zmiana pasty,to z tego co mi wiadomo EVGA i ten Gigabyte nie mają plomb,reszta już chyba tak.

Ale z drugiej strony,nie kupuje się zaraz takiej karty,tylko jak najtańszego choćby referenta.

 

ps.Pankracy666 jak tak lubisz ciszę,zresztą podobnie jak ja,nie przeszkadza Ci ten HDD 2TB Seagate ST2000DM001?

bo u mnie zaraz po zasilaczu,własnie taki HDD  (ten sam model) najbardziej mnie wkurza.

 

A co do autora tematu,myślę że może taka MSI będzie odpowiednia,a jak najtaniej to i z takiej EVGA będziesz zadowolony.

Ciężko cokolwiek doradzić jak osobiście ich się nie testowało,sam mam teraz Gigabyta,a czy zmienił bym na inną?

raczej nie,bo nie mam czego się za bardzo czepić.Do internetu potrzebna cisza,bo lubię tak,no to jest pasywna,a w grach

to raczej głośniki czy słuchawki,to nawet zasilacza nie słyszę.

Link to post
Share on other sites

Synuuu porównaj sobie chłodzenie od gigabyte z innymi markami np.Palit, MSI czy tam EVGA....

 

Pisałem chyba nawet Tobie, że w głośności 1-2db to dużo. Ja lubię ciszę i mnie takie coś już przeszkadza.

 

Skoro są do wyboru inne cichsze karty w podobnej cenie to po co się pchać w głośniejsze chłodzenie od gigabyte ?... ten producent niczego się nie nauczył to niech teraz ma za swoje.

Tatusiu żeby słyszeć cokolwiek,wentylatory muszą chodzić od 60% wzwyż,a same przy graniu na najwyższych detalach fhd np w GTA nigdy się wyżej nie rozkręciły niż te właśnie 60%.Wiem bo sprawdzałem a budę mam cały czas otwartą.

I tak jak kolega wyżej wspomniał,szybciej usłyszę dysk niż grafikę. Poza tym jak masz dobrą budę,to nic nie usłyszysz...

Link to post
Share on other sites

Tatusiu żeby słyszeć cokolwiek,wentylatory muszą chodzić od 60% wzwyż,a same przy graniu na najwyższych detalach fhd np w GTA nigdy się wyżej nie rozkręciły niż te właśnie 60%.Wiem bo sprawdzałem a budę mam cały czas otwartą.

I tak jak kolega wyżej wspomniał,szybciej usłyszę dysk niż grafikę. Poza tym jak masz dobrą budę,to nic nie usłyszysz...

Niestety muszę się nie zgodzić. Moim zdaniem również karty są słyszalne i mówię to jako posiadacz 7870xt od club3d więc coś o hałasie wiem ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...