Skocz do zawartości

GTX 1070 przycinanie gier.


Recommended Posts

Witam 

 

Nie dawno zmieniłem GPU z  GTX780 na GTX1070,z racji tego zainstalowałem parę gier aby nacieszyć się full detalami ;) Niestety po mimo wysokiego fps są widoczne ścinki obrazu, tzn licznik fps-ów pokazuje 90-150 a gra regularnie szarpie, tak się dzieje np w Dynig Light czy w GTA V  obojętnie czy detale są na max czy na minimum czy rozdzielczość FHD czy 800x600 gry po prostu skazczą, nie istotne też czy jest włączony V-sync czy nie. Na starym GTX 780 takiego efektu nie było. Sterowniki najnowsze, BIOS najnowszy, wyniki w 3D marku są ok 13 900 w Fire Strike. Temperatury również w normie GPU max 70*C a CPU max 61*C Walnięta karta ? czy moze coś innego jest nie tak ? Dodam że tego efektu nie mam na w Asseto Corsa tam jest wszystko OK. Natomiast w reszcie gier szarpanie  jest odczuwalne bardziej luib mniej po mimo wysokiego fps, ktoś ma jakiś pomysł ?  

Link to post
Share on other sites

Pascale tak mają. 

http://www.overclock.net/t/1605618/ongoing-pascal-latency-problems-hotfix-doesnt-work-for-everyone

https://forums.anandtech.com/threads/dpc-latency-with-geforce-10x0-series.2479883/

 

Są już pierwsze poprawki w sterach. Trzeba jeszcze trochę poczekać zanim to naprawią.

Edytowane przez erenhardt
Link to post
Share on other sites

Taki sprzęt nie powinien szarpać. Jeśli masz Windows 10 i pobierałeś aktualizację systemu przeinstaluj sterowniki grafiki. Mnie po aktualizacji systemu program Driveresy od razu zaproponował pobranie nowych driverów(dźwięk, grafika i jakiś sterowniki do płyty głównej). Na razie wszystko śmiga.   

Link to post
Share on other sites
UP  jak masz system ?

 

 

Posiadam W10.

 

Żeby było śmieszniej ja mam inne problemy.... co jakiś czas w różnych grach wyrzuca mnie z gry i dostaję komunikat "program przestał działać".

 

Wydaję mi się, że i u mnie i u Ciebie problemem jest niedopracowany sterowniki graficzny.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Mam podobną konfigurację i u mnie nic nie tnie. BF4, overwatch teraz wiesiek 3.

Miałem kiedyś takie przycinki jak grałem na r9 280x na mante w BF4 przesiadka na win 10 pomogła.

Na pewno wypadałoby aby posiadać win 10 i to oryginalny.

Próbowałeś pograć bez OC na procu oraz grafie itd ?

Link to post
Share on other sites

Jadę ponad miesiąc na GTX1070 i żadnych problemów z płynnością nie mam.

 

Posiadam W10.

 

Żeby było śmieszniej ja mam inne problemy.... co jakiś czas w różnych grach wyrzuca mnie z gry i dostaję komunikat "program przestał działać".

 

Wydaję mi się, że i u mnie i u Ciebie problemem jest niedopracowany sterowniki graficzny.

Zjedź z taktowaniem procesora ;)

Link to post
Share on other sites

W najnowszych 372.54 była korekta DPC Latency dla GP104 przy określonych konfiguracjach. Być może nie reinstall, ale właśnie te sterowniki pomogły.
 

Version 372.54 Fixed Issues
[368.69, GP104] Corrected high DPC latency. [1785539]

http://us.download.nvidia.com/Windows/372.54/372.54-win10-win8-win7-desktop-release-notes.pdf

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jak występują takie scinki po zmianie gpu czy systemu w wiekszości pomaga usuniecie folderu settings który znajduję się w moich dokumentach w folderze Battlefield4, po tym zabiegu naprawienie gry w origin i wszystko powinno działać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...