Skocz do zawartości

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:

Procesor: Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB,

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5,

RAM: HyperX 8GB 2800MHz Savage Black CL14

 

Zasilacz: SilentiumPC 650W Enduro FM1 Gold,

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024,

Płyta główna: Gigabyte GA-Z170-HD3P (Z170 2xPCI-E DDR4)

Dysk: SSD Adata SP900 64gb (tylko system tutaj jest + sterowniki) oraz zwykly dysk hdd 1tb.

 

Komponent, którego dotyczy problem: Karta graficzna lub płyta główna, nie jestem pewien.

 

2.System operacyjny: Windows 10 Home 64 bity.

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów:

Komputer ma dokładnie 6 dni, cały zestaw był zamawiany oprócz dysków twardych.

To co robiłem, to aktualizacje sterowników, reinstalacje systemów operacyjnych (windows 7 home, windows 7 ultimate i obecnie teraz Windows 10 Home). Pełne usuwanie starych sterowników oraz instalacja nowych od producenta (z płyty również).

4.Używany program antywirusowy: Norton Internet Security.

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: To samo co w punkcie 3.

6.Informacje dodatkowe:

Problem wygląda następująco, gdy gram w np. League Of Legends bądź World Of Warcraft na ekranie pojawiąja się tak jak by jakieś "prześwity", kreski i tak dalej, dzisiaj pierwszy raz zdarzyło mi się ujrzeć następujący błąd: 

"Sterownik ekranu przestał odpowiadać", "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 368.81 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

Gdy gram w gry typu Wiedzmin 3 bądź Rust nie widzę takiego problemu.

Dodam, że do czasu gdy zainstaluje sterownik w menedżerze urządzeń karta graficzna widnieje jako standardowa karte graficzna. Temperatura karty graficznej na samym pulpicie to w okolicach 37-42 stopnie, w czasie gry nie sprawdzałem.

 

Dużo tematów już czytałem ale żaden nie jest o gtx 1060, znalazłem jedno forum korzystając z identyfikatora karty graf, ale to forum jest finskie, i za bardzo nie rozumiem :).

Mam nadzieję, że uda mi się tutaj czegoś dowiedzieć, czy od razu oddawać zestaw do serwisu.

Pozdrawiam.

 

@edit

Dodatkowo chciałbym dodać, ze teraz zauważyłem pewną sytuację, gdy mam wlączoną synchronizacje pionowa problemu nie ma, dopiero pojawia się na chwilę, gdy zrobię alt+tab do pulpitu, czy to może być też wina monitora?

Edytowane przez reaxion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...