Skocz do zawartości

Komputer do gier (+ codzienne użytkowanie) do 3500 zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry + codzienne użytkowanie

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 3500 zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Najbliższe 4 tyg.

Których części potrzebujesz?: procesor, karta graficzna, dysk, obudowa, ram, płyta główna, zasilacz (?)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE, chyba że ram, zależy co tu ustalimy :)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG Flatron 19" 1280x1024 (być może za jakiś czas zmienię na nowy FHD)

Specjalne wymagania: cichy, dobrze schładzany

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? 2 dyski WD (na SATA II), DVD i zasilacz mam nadzieję, że wystarczy obecny Corsair HX520W

 

Własna propozycja zestawu:

1) ASUS B150-PLUS (B150 2xPCI-E DDR4) lub ASUS Z170-P

2) Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x4096) lub HyperX CL13 (jeśli płyta Z170 to wtedy jakiś ram 2666/3000MHz

3) Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 lub WD Blue

4) Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 lub ASUS Dual OC

5) Intel i5-6500 3.20GHz 6MB BOX

6) Obudowa - nie mam pojęcia, ale znalazłem coś takiego... Raijntek Arcadia Black i SilentiumPC Brutus M25 :)

Inne: Nie mam przekonania do Gigabyte, gdyż w obecnym komputerze prawdopodobnie ich płyta główna powoduje problemy, o serwisie MSI naczytałem się negatywnych opinii więc nie wiem czy warto brać ich pod uwagę, warto odrzucać ok. 150 zł do Z170 tylko po to by mieć wyżej taktowany ram? , obudowa do 200 zł, wystarczy by weszły 2 dyski i DVD, być może kiedyś jeszcze SSD, Pytanie: czy HyperX to też Kingston? Bo tak mnie trochę zdziwiły te oferty ram :o

Czekam na propozycje

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

1) ASUS B150-PLUS (B150 2xPCI-E DDR4) lub ASUS Z170-P
 

 

Dopłata do Z170 nie ma sensu.

 

 

 

2) Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x4096) lub HyperX CL13 (jeśli płyta Z170 to wtedy jakiś ram 2666/3000MHz

 

Tańsze

 

 

 

4) Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 lub ASUS Dual OC

 

Bdb wypada Palit

 

 

 

6) Obudowa - nie mam pojęcia

 

SPC RG3 / SPC M35 jak z oknem to SPC X70

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...