Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fajna recka. Szkoda że nie ma porównania do innych wentylatorów bo dla każdego chyba byłoby to łatwiej przyswajalne od suchych liczb. Ja teraz czekam na wersję SW3 która podobno ma ukazać się w sprzedaży w tym miesiącu. Planuję wymienić swoje NB eloop 140 właśnie na nowe silent wingsy bo te 3 sztuki które mam (były standardowo w obudowie Dark Base Pro 900) są zdecydowanie bardziej ciche od eloopów przy tej samej prędkości obrotowej (1000 obr/min).

Link to post
Share on other sites

Przecież ja tu nigdzie nie podałem pomiarów, więc gdzie te suche liczby :P ?

 

Jestem w posiadaniu całkiem sporej ilości wentylatorów, lecz aby pomiary były sensowne musi być opracowana bardzo dobra metodologia testowa. Druga sprawa ciężko uniknąć błędu pomiarowego na poziomie 1 stopnia lub nawet więcej co w moim odczuciu czyni to trochę bezsensownym. Nie jestem też w posiadaniu decybelomierza. 

 

Wolę zdecydowanie skupić się na testach odsłuchowych, bo 1 stopnia więcej na cpu nie zauważysz, ale ucho potrafi zauważyć już wiele.

 

Przeglądając najróżniejsze recenzje rozbieżności w wynikach pomiarów są duże. Jednemu wychodzi, że eloop świetnie się sprawdza jako wentylator na radiatorze, a innemu, że wypada słabo i dużo lepiej jako wentylator obudowy.

 

Pamiętaj, że nie można tak do końca porównywać wentylatorów przy tych samych rpm. Jeden wentylator może po prostu zapewniać lepszą wydajność od drugiego przy tych samych rpm i to może czynić go głośniejszym pomimo, że przy tej samej wydajności będzie cichszy ;) 

No chyba, ze chodzi Ci o generowany hałas przez same łożysko to wtedy ok.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem na myśli suchych liczb u ciebie tylko te które są na opakowaniach/www :). Dlatego właśnie twoja recka mi się podoba. Dokładnie zgadzam się że najważniejszy jest test odsluchowe. Może nie jest to idealna metoda ale przynajmniej daje porównanie. Sam mogę porównać SW3 do eloop i Corsair SP140 (to dopiero traktory, wymieniłem je po tygodniu bo nawet moje 5xHDD 7200 obr ich nie były w stanie zagłuszyć).

 

Edit. Ostatni punkt wyleciał bo mam wrażenie że pomyliłem workloga... sorki.

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...