Skocz do zawartości

Ugrade GTX 1070 z 970 czy warto?


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam zakupiona we wrześniu 2014 kartę Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.

Karta ma wgrany specjalny Bios z Overclock.net, dzięki temu ma podbite zegary i chodzi jak GTX 980 :)

Karta jak na razie działa bez zarzutu zarówno w kwestii wydajności jak i temperatur.

 

Moje pytanie czy  warto teraz sprzedawać kartę i dopłacać do GTX 1070, czy lepiej poczekać?

Planuje upgrade monitora do 1440P i nie wiem czy GTX 970 sobie z tym poradzi.

Link to post
Share on other sites

jeśli planujesz grac na FHD to śmiało bym został na 970 i czekał na next generacje bo skok  wydajności będzie mocniej odczuwalny. z drugiej strony jak Ci nie szkoda pieniędzy to kupuj 1070, na pewno odczujesz różnice tylko po co ? mając ponad 60fps w wiesku na 970, na 1070 bedziesz mial (tu zgaduje) 70-80fps. czy to cos zmieni? raczej nie. natomiast jeżeli zaczną wychodzić nowe gry w 2017 możliwe, że 970 i jej 3.5 gb pamieć zacznie sie dławic. ciężko jest określić jedno znacznie czy wydatek +/- 1000 pln dopłaty do 1070 sie opłaci. musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. ja stosuje taktyke wymiany grafy raz na 2/3 lata i jak na razie nie żałuje. 

pozdrawiam i mam nadzieje, że choć trochę pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Planuje upgrade monitora do 1440P i nie wiem czy GTX 970 sobie z tym poradzi.

2560x1440 to rozdzielczość dokładnie 1,78x bardziej wymagająca niż 1920x1080. Także jeśli chcesz mieć podobną wydajność co na GTX 970 na nowym monitorze, to potrzebujesz karty około tej 1,78x szybszej. GTX 1080 rekomendowany do tej rozdzielczości do nowych gier. Aczkolwiek przy GTX 1070 też źle być nie powinno.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ja wymieniłem 970 na 1070 i nie żałuję, ale mogłem sobie pozwolić na taki wydatek.

Moim zdaniem taka zmiana zależy właśnie od stanu finansów.

 

Jeśli grasz w FHD i masz więcej pomysłów na wydanie 1200 PLN niż na nową 1070 to moim zdaniem nie warto. Lepiej kupić sobie coś innego :) Jak ktoś wspomniał, jeśli zbijasz wszystko do 60fps to nie zauważysz różnicy między kartami.

 

Jeśli nie ma problemu z dołożeniem 1200 na zakupi 1070 a planujesz "tylko" FHD to... chyba i tak nie warto.

Ja poleciałem po monitor 4K i dopiero w wyższych rozdzielczościach widać moc 1070.

Różnica w FHD pomiędzy 970 a 1070 praktycznie żadna. Ja byłem w pierwszej chwili rozczarowany :)

Swoją drogą to pokazuje jak potężną kartą wciąż jest 970 która kosztuje teraz naprawdę grosze.

Link to post
Share on other sites

1070, 144 Hz oraz 1920×1080 idealne zestawienie.

1070, 60 Hz oraz 2560×1440 dobra opcja lecz może, a nie musi z czasem braknąć mocy.

1070, 144 Hz oraz 2560×1440 złe zestawienie.

1070, 60 Hz oraz 1920×1080 gra nie warta zachodu. Na pewno nie na tą chwilę. Mam takie zestawienie i grafika marnuje się totalnie. Ewentualnie planujesz mieć spokój na dłuższą metę i zapomnieć o grafice to dość dobra opcja.

Edytowane przez rangerson
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Część I - SLi

 

Mam GTX 970 SLi i jestem pozytywnie zaskoczony.

i7 6700k, MSI M5, GTX 970 SLi MSI gamming etc..

Windows 10, Dx12, nowe sterowniki i jest OK.

 

 

Wydajność z danych pośrednich to 10-20% większa niż GTX 1070 !!

Wydajność w porównaniu do GTX 970 solo to jakieś 100% przyrostu - poważnie !

 

Cena używanych GTX 970 jest teraz niska !!! – trzeba tylko zapolować na dobrą okazję

 

Miałem takie same zrycie mózgu jak inni osobnicy planety ziemia.

 

Wielu z was, którzy posiadają GTX 970, nie macie tej karty dłużej niż 2 lata !!!

A już myślicie,  czy nie kupić nowej bo ta *(gtx970) wam jest za stara !!!

 

Wiele osób posiada GTX 970, a myśli, że jak kupi GTX 1070 to będą mieli spokój na długie lat - g**no prawda !!

 

Będziecie dumnymi posiadaczami GTX 1070, a jak za rok (wszystko na to wychodzi) wyjdzie Nvidia Volta, to wielu z was będzie zadawać głupie pytania na forach typu, czy powinni kupić GTX 1170 ??

 

Część II – VRAM

Vram to nie wszystko !!

Są teraz karty co mają 2-3GB a mają większą wydajność niż 4GB – np. 1060 lub RX480 – takie są fakty !!!

 

Czy Vram się sumuje w SLi –

Niestety nie jestem expertem, ale widzę, że TAK jest jeżeli macie windows 10 i Dx12.

 

Wiele osób uważa, że za jakiś czas wyjdą gry, które będą wymagać więcej VRAM.

A ja powiem, że za jakiś czas również wyjdą nowe karty graficzne i na wielu z was zadziała to jak wyciągnięcie zawleczki z granatu.

Rozwali was ta wiadomość i jak zobaczycie nową kartę na półce w sklepie to od razu wyciągniecie portfel.

To po co wam teraz ta karta z pseudo wielkim zapasem 8GB, jak tej starej niektórzy nie mieli dłużej niż 2 lata, to co teraz tą będziecie mieli przez wiele lat ???

 

Z tego co na razie obserwuję, to nawet takie gry jak:

Deus EX – 2016 koniec sierpnia

Mirror Edge Catalyst

Wiedźmin 3 – ta jest akurat stara

Śmigają lepiej na GTX 970 w SLi niż GTX 1070 !!!

GTX 1070 ma 8GB – no ale co z tego !!!  jak 2x 4GB w 970 biją go na łeb !!

 

Taka jest dzisiaj polityka firm, żeby nie zdejmować majtek od razu i pokazywać wszystkiego.

Ale lubią pokazywać po kawałeczku, a ludzie to kupują.

Ostanie dane to świetnie pokazują:

GTX 970 świetna sprzedaż

GTX 1070 już teraz świetna sprzedaż.

I wielu z was GTX 1170 też chętnie kupi, nawet jak macie GTX 1070, no ale GTX 1170 ma lepszą wydajność.

Link to post
Share on other sites

1. Skalowanie FPS nigdy nie będzie tak dobre w SLI aby osiągnąć +100%.
2. GTX 970 to jedyna wyprodukowana karta na świecie z takim defektem VRAM, dzięki której nVidia umożliwiała ludziom zwrot karty po zakupie i ostatnio nawet zgodziła się na ugodę w pozwie zbiorowym w USA (wypłaci każdemu posiadaczowi GTX970 uzgodnioną sumę).
3. 6-8 GB Vram to dzisiaj optymalna ilość, w związku z tym, że konsole używają podobnej ilości, a dzisiejsze gry w wiekszości najpierw tworzy się na konsole a dopiero potem przenosi na PC.

4. Sumowanie VRam w SLI jest, jeśli developerzy wykorzystają taką funkcję. Niestety nikt już nie wspomina o tym, że wydajność tej dodatkowej pamięci jest ograniczona magistralą PCI-Express, która jest wolniejsza nawet niż wolniejsza część VRam w GTX 970, w związku z czym ta dodatkowa pamięć będzie wykorzystywana jedynie jako podręczne cache - to samo można osiągnąć mając więcej Ramu w komputerze.
5. Pograj sobie w Rise of the Tomb Raider w DX12 na SLI z GTX970 z jakością tekstur na Very High...
6. zawsze lepiej mieć jedną nowszą kartę bez defektu VRam niż dwie stare z defektem.

7. zawsze lepiej mieć jedną wydajniejszą kartę niż dwie.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem 970 wszystko śmigało w fullhd bez problemu, trafiła się okazja zmieniłem na 1070 wszystko śmiga jeszcze lepiej, przyrost mocy jest znaczny i widać go gołym okiem. Jest opcja/chęć/potrzeba warto zmienić i tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...