Skocz do zawartości

Zakup fotela "dla gracza" oraz zakrzywionego monitora - czy jest sens?


Recommended Posts

Witam.

 

Planuję zakup jakiegoś zestawu komputerowego, szperam sobie po sieci i nagle widzę dwa elementy, które budzą we mnie pewne wątpliwości.

 

Zacznę od fotela:

Tak, chciałbym wraz z komputerem (lub w jakiejś nieodległej przyszłości) kupić porządny fotel do biurka. Znalazłem fotele firmy DXRacer i szczęka mi opadła. Ich koszt to około 1800-2000zł... Czy one naprawdę są tak dobre (w wykonaniu i ergonomii/wygodzie) jak fotele z byle sklepu meblowego, które kosztują 400-600zł? Jak sprawują się po dłuższym (rok, dwa, trzy) użytkowaniu?

W oko rzucił mi się "DXRacer King czarno-biały", tylko przed ewentualnym zakupem chciałbym poznać nieco więcej opinii. O dziwo w sieci aż tak dużo ich nie ma (te, które są, raczej zachwalają produkt).

 

Jeśli nie DXRacer to... jest jakaś konkurencja? O porównywalnej/wyższej jakości.

Znalazłem jeszcze coś takiego, może ktoś miał z tym styczność już?

http://procpu.pl/q/?keywords=noble

http://proline.pl/?n=noblechairs-collection-2016-juz-polsce

I tu dwie wersje do wyboru - skóra sztuczna i prawdziwa.

 

 

Druga kwestia, która mnie nurtuje to zakrzywiony monitor:

Kupując taki monitor trzeba liczyć się z nieco wyższymi kosztami i od razu można przekreślić dwa/trzy monitory połączone ze sobą. W oko rzucił mi się AOC C3583FQ (niestety Eizo nie posiadają zakrzywionych monitorów w ofercie :( ). Czy ktoś miał styczność z takimi monitorami i jest w stanie napisać o nich coś więcej? Jak to się sprawuje przy grach?

Ogólnie komputer będzie służył do gier oraz pracy (Unity, edycja wideo/animacje, czaaaasem jakiś Corel).

Takie dwa/trzy monitory na pewno dają znacznie większy komfort przy pracy, ale już do gier ich nie widzę (choćby nie wiem jak cienkie ramki robili, wciąż są irytujące).

Co muszę wiedzieć przy zakupie takiego monitora? Przyznam, że wypadłem nieco z tematu komputerów (stacjonarnych). Czy przyda się jakaś lepsza grafika/procesor, żeby to wszystko "udźwignąć"? Jak to wygląda w tej kwesii? Będę wdzięczny za kilka zdań o tym.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Tematy nieco odbiegają od siebie, ale wciąż chyba nie było sensu dzielić tego na dwa posty.

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites
O porównywalnej/wyższej jakości.

 

http://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/basic/krzeslo-biurowe-nimtofte-skora-eko-cz

 

 

Zostaw ten szajs i tu sobie cos ladnego wybierz:

 

http://www.profim.pl/

https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c

Edytowane przez Kubuś73
Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem na Agito fotel biurowy w cenie koło 350 zł - coś takiego: http://www.agito.pl/fotel-biurowy-obrotowy-eago-227-brazowy-ekoskora-2271/pd/DPMRK2BBM/ . Działam na nim od ponad roku gdzieś, bez najmniejszych probemów, jest super wygodny, nie skrzypi ... podziałam na nim pewnie jeszcze trochę a jak sie rozleci zawsze można kolejne 350 zł wydać. Płacenie 1,5 koła za "fotel gejmerski" to dla mnie sztuka dla sztuki, chyba że grasz zawodowo i to poniekąd Twoja praca to może. Takie moje prywatne zdanie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawodowym graczem nie jestem, a nawet jeśli bym był, nie wierzę, że taki fotel "podniesie skilla" :)

Zdarza się jednak, że spędzam długie godziny przed komputerem, więc ergonomiczny, porządny fotel jest wskazany, najlepiej z możliwością sporej regulacji oparcia. Uwzględnię Twoją propozycję, dziękuję! :)

Link to post
Share on other sites

Profim Action 115SFL, mam od 2-3 lat i każdemu kto się spyta polecam, świetny fotel, dba o kręgosłup, niesamowicie wygodny. Kosztuje niemało bo można dwa takie szajsy "wyścigowe" kupić, ale lepiej kupić raz a porządnie i być zadowolonym. Po tych 2 czy 3 latach fotel nadal jak nowy, i jeszcze dłuugo posłuży. Tu się autentycznie dostaje to za co się płaci, wcześniej miałem też nie najtańszy fotel tego klasycznego "prezesowego" typu i przy dłuższym siedzeniu to jest niebo a ziemia.

Link to post
Share on other sites

czymś podobnym

To słowo clou. Bo raczej nie na takim samym, nie sądzę by dawali w pracy flagowe fotele z najwyższej półki robione na zamówienie za ponad 3k z czasem oczekiwania na realizację nawet 60 dni, to że z wyglądu jest podobny do czegoś tak jak każdy fotel ergo do siebie to chyba za wiele nie znaczy, więc po co w błąd wprowadzać. Ja nie siedzę na czymś podobnym tylko dokładnie na takim, i nie mam pojęcia co trzeba by zrobić, by to się rozpadło, w ogóle co za bzdura. Profim to nie Jysk czy inna Ikea żeby się ot tak całkiem rozpadały.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

To słowo clou. Bo raczej nie na takim samym, nie sądzę by dawali w pracy flagowe fotele z najwyższej półki robione na zamówienie za ponad 3k z czasem oczekiwania na realizację nawet 60 dni, to że z wyglądu jest podobny do czegoś tak jak każdy fotel ergo do siebie to chyba za wiele nie znaczy, więc po co w błąd wprowadzać. Ja nie siedzę na czymś podobnym tylko dokładnie na takim, i nie mam pojęcia co trzeba by zrobić, by to się rozpadło, w ogóle co za bzdura. Profim to nie Jysk czy inna Ikea żeby się ot tak całkiem rozpadały.

Po co miałbym cytowaćwcześniej jakbym siedział na fotelu z Jysk .. mówię czymś podobnym w sensie inny model Profima, różni się minimalnie siedziskiem.

 

PS żeby się rozpadło akurat w tym egzemplarzu, trzeba siedzieć 8 h w pracy i mieć ponad 90 kg.

 

PS 2 według mnie Profim > tani fotel prezesa z ekoskóry za 350 zł :) > DxRacer itp

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat. Sprawy związane z komputerem, monitorem i ogólnym osprzętem przesunęły zakup fotela o kilkadziesiąt tygodni. Nadszedł jednak ten czas, gdzie pora się porządnie za ten zakup zabrać (tym bardziej, że moje leciwe krzesło powoli się wykrzywia). Zrozumiałem tym samym, że jestem mocno w kropce - do 2 dni zamierzam obskoczyć kilka sklepów.

 

Znalazłem jednak taki fotel i zastanawiam się czy wart jest zakupu. Czy ktoś zna się na tym nieco lepiej?

 

https://meblujdom.pl/fotel-obrotowy-q-229-dla-gracza-i-biura-id5678.html

 

Z zalet - regulowane podłokietniki, kauczukowe kółka w zestawie, 120kg udźwigu i brak ekoskóry.

Fotel nie ma odchylanego oparcia (odchyla się trochę razem z siedziskiem) i zastanawiam się czy jest to jakiś większy problem... Do tego dochodzi czas oczekiwania - luty - oraz cena (czy jestem w stanie kupić coś lepszego w tej kwocie?).

 

Chętnie poczytam o Waszych opiniach...

Link to post
Share on other sites

Ja tam od siebie śmiało mogę polecić DXRacera, którego również każdy mi odradzał. Na przekór wszystkiemu wyłożyłem bagatela 1500 złotych, gdzie

1. siedzi się świetnie mi i każdemu, kto posadzi na nim swoje cztery litery,
2. nawet dobrze wygląda (aczkolwiek to już kwestia gustu)
3. ból pleców związany z byłym fotelem za 200zł z Jyska zniknął jak ręką odjął...

Ja bym aż tak sceptycznie nie podchodził do tych fotelów "for gamerz", bo niestety większość ludzi odradzających w życiu nie siedziała na takim dłużej niż 2h na imprezie typu IEM  :->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...