Skocz do zawartości

Zestaw za ok 6300 zł - gry, rendering, amatorskie programowanie


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, prawdopodobnie rendering + jakieś amatorskie programowanie webowe i nie tylko.

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:ok. 6300zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Nawet jutro.

Których części potrzebujesz?: Tylko jednostka centralna.

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 2560x1080, 21:9, lg 29ub65, na razie raczej nie zamierzam go wymieniać 

Specjalne wymagania: Wydajność, design, cisza.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nope

Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/7OpXLy/

Inne: Komputer na razie ma służyć głównie do gier, jednak z takim sprzętem prawdopodobnie będę renderował jakieś video (także na razie nie wiem w czym będę montował). Zależy mi na sprzęcie, który nie tylko będzie wydajny i cichy ale również będzie miał fajny design (dlatego przyoszczędziłem na pamięci RAM aby wcisnąć h440, jednak w krótkim czasie dokupię jeszcze jedną kość 8GB). Zastanawiam się również gdzie złożyć moją maszynę, zaproponowałem morele, jednak w kwocie 6,3k na esc.pl udało mi się złożyć ten sam zestaw jednak z lepszym chłodzeniem beQuiet dark rock 3. I tu się rodzą moje pytania: czy warto wybrać esc.pl ? Długo będę czekał na wysyłkę? Komputer zamierzam zamówić jutro (tzn. 10.08) ok. 17 i fajnie by było gdyby dotarł do mnie w piątek (12.08), bo tegoż samego dnia wyjeżdżam.  

Edytowane przez Buferr
Link to post
Share on other sites

Fakt. Macho BW, typowy kolc przy budzie z oknem nie będzie wyglądać pięknie. Przyoszczędziłeś nie tylko na pamięciach ale i też na SSD. Jak biała buda to może warto zastanowić się nad serią Krait od MSI ? Jeżeli chodzi o cooler, to nawet Dark Rock 3 bez Pro spokojnie wystarczy. 

 

1 x  Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A Krait Gaming R6 Siege /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Asus GeForce GTX1070 Dual 8GB DDR5 256bit (1771/8008) 1 x  bequiet! Dark Rock 3 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  NZXT H440 (biało/czarna z oknem) 1 x  Kingston 8GB 3000MHz CL15 HyperX Savage

 

6293 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Całość w bieli. GPU co prawda nie posiada backplate ale tutaj dużo od góry i tak widać nie będzie. Dorzucisz sobie za jakiś czas białe przedłużki i całość będzie wyglądać bdb. Sam miałem coś podobnego z NZXT 340. 

 

 

 

Komputer zamierzam zamówić jutro (tzn. 10.08) ok. 17 i fajnie by było gdyby dotarł do mnie w piątek (12.08), bo tegoż samego dnia wyjeżdżam.  

 

Dzwoń z rana i pytaj po sklepach.  

Link to post
Share on other sites

Wolny i mały dysk SSD, na Iridium Pro 240GB,

FM1 zamień,na Corsair RMX550 lepszy elektrycznie, cichszy, w pełni modularny, do tego 10 lat gwarancji.

WD10EZRZ zamień na WD10EZEX - szybszy ze względu na większa prędkość obrotową talerza 7200rpm.

Płyta na Asrock Z170 Extreme 4 - mocna i dobrze chłodzona sekcja.

Jesli rendering to i warto pomyśleć o 16GB RAM na start.

Link to post
Share on other sites

Na początku dziękuję Panowie za poświęcony czas. Oboje polecacie ten dysk ssd, więc raczej zagości w zestawie, hdd właśnie miał być ezex, nie wiem jak ten się znalazł w koszyku. RMX 550 to był mój pierwszy wybór, jednak zmieniłem go żeby trochę przyoszczędzić, nie wiem czy był to najlepszy wybór (jednak ten fm1 też jest w pełni modularny). Co do MOBO, to na prawdę ciekawa propozycja.

EDIT: Mam jeszcze pytanie odnośnie esc.pl, mianowicie niektóre podzespoły mają dopisek natychmiastowa wysyłka i to jest oczywiste, ale jak to się ma do podzespołów które tego dopisku nie mają? Podzespoły bez dopisku nie mają szans na taką natychmiastową wysyłkę?

Edytowane przez Buferr
Link to post
Share on other sites

 

 

RMX 550 to był mój pierwszy wybór, jednak zmieniłem go żeby trochę przyoszczędzić, nie wiem czy był to najlepszy wybór (jednak ten fm1 też jest w pełni modularny).

Tu nie chodzi tylko o okablowanie,  jednostka lepsza pod względem elektrycznym, cichsza i z dłuższą dwukrotnie gwarancją.

Chcesz oszczędzić CX550M za 280zł będzie dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...