Skocz do zawartości

Mikrofon XLR a dokładnie Audiotechnica AT2020 - Pytanie


Recommended Posts

Witam otóż zamierzam kupić mikrofon Audiotechnica AT2020 na wejście XLR, ale nie mam zasilacza który jest do tego potrzebny czyt. 48V. Więc zamierzam kupić ten http://www.djbox.pl/product-pol-4201-Behringer-MICROPOWER-PS400-zasilacz-phantom.html sprawdzi się? Posiadam kartę dzwiękową prodigy Cube black edition czy po podpięciu audiotronica pod zasilacz który wyżej podałem i użyciu kabla XLR>jack 3.5mm podłączając pod prodigy cube zadziała i nie utraci jakości dzwięku mikrofon i czy w ogóle to zadziała? Słyszałem że mikrofony XLR są lepsze niż te pod USB

Edytowane przez pytles
Link to post
Share on other sites

Zadziałać powinno, tylko jaki to da efekt nie mam pojęcia :)

 

Mikrofony na XLR są przystosowane do profesjonalnego sprzętu z takimi samym wejściami. Masz chociażby dedykowane interfejsy Focusrite Scarlett, czy też im podobne z Behringera. Jeśli bardzo zależy Ci na dobrym mikrofonie to zamiast Prosigy trzeba było właśnie postawić na taki interfejs, który z powodzeniem obsługuje też słuchawki i ma niezłą jakość dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Z mikrofonami nie miałem za wiele do czynienia, więc nie chcę nikogo zwodzić.

 

Jeżeli już jesteś pewny co do mikrofonu to możesz kupić i sprawdzić ten zasilacz, masz przecież 14 dni na jego przetestowanie. Jeśli nie będzie Tobie odpowiadać, sprzedaj Prodigy i kup interfejs.

 

Takie opcje mi się rzucają na pierwszy plan.

Link to post
Share on other sites

Ten M-audio jest spoko ale najlepiej tak jak ci na innym forum radziłem kup Uphorię UMC22 za 182zł w Magnusie i będziesz zadowolony. Jeszcze jak zainstalujesz sobie jakiegoś DAWa , np. Reapera i do niego wirtualny kabel LINK to już całkiem będziesz mógł na żywo cuda robić jak odszumianie, wyrównywanie (kompresję) czy dodawanie basów .

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

A no nie ogarnąłem u umc22 że to jest wejście XLR tak inaczej wyglądało :D, wirtualny kabelek mam jako odszumianie na live aktualnie w mikrofonie ze słuchawek na reaper'ze dzięki za radę, ten mikro i interfejs razem wyniesie mnie 420zł więc dobry deal

Link to post
Share on other sites

Z tym mikro i interfejsem nie powinieneś mieć za dużo do odszumiania. Chyba że twoje gniazda usb są obładowane różnymi urządzeniami wtedy coś tam może szumieć. Ale wtedy zawsze można śledzia z USB na PCI-E kupić.

 

A cena bardzo dobra jak za takie kombo.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...