Skocz do zawartości

Komputer do renderowania (3dsmax+vray) budżet 4000-4500zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jak już zaznaczyłem w temacie, planuję zakupić komputer w okolicach 4-4,5 tys. który będzie mi służył tylko i wyłącznie do pracy (renderowanie w programie 3dsmax+vray, ewentualnie postprodukcja w Ps).

Do tej pory pracowałem na laptopie: i5, 8GB DDR3 natomiast z wiadomych względów cały proces trwał wieczność więc chciałbym zwiększyć maksymalnie te parametry.

Znalazłem dzisiaj na allegro takie coś:

http://allegro.pl/intel-i7-6700-ddr4-16gb-gtx960-4gb-win-10-wifi-i6402632325.html

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć czy takie parametry pozwolą mi na sprawną i wydajną pracę w renderingach?Robię wizualizacje architektoniczne (zarówno exterior/interior) gdzie sceny często są spore z dużą ilością poligonów dlatego obawiam się, że 16gb DDR4 mogą czasem nie podołać. 

Informacje na temat karty graficznej również mile widziane.

 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/ 1 x  MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/ 1 x  MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Play 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

4695 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

6 rdzeni / 12 wątków pod OC. GTX 750 Ti 2GB pod modelowanie spokojnie wystarczy. Cały render i tak leci przez CPU. Ram dokupisz sobie z czasem. Kolejne 2 x 8 GB za jakiś czas. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, w takim razie skuszę się na taki zestaw.

Jeśli 16gb RAM kosztuje 299zl to dorzucę te 2 kostki dodatkowo od razu i będzie 32GB na starcie.

Mam rozumieć, że są tam 2 dodatkowe sloty tak?

I jeszcze chciałbym zapytać czy jest tam możliwość kupna na raty,

z góry dzieki,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...