Skocz do zawartości

Składam komputer oceni ktoś podzespoły, czy będzie to dobrze działać?


Recommended Posts

Witam! 

Chciałem złożyć komputer a zbytnio na tym się nie znam, wiec chciałem sie was poradzić

wybrałem takie podzespoły:

-Procesor intel core i5 2500k

-płyta głowna ASROCK p67-pro3

-zasilacz chieftec 500W

-cooler silentiumPC fera 2 v2

-dysk hdd wd 1 tb Cavior Green

-karta graficzna gtx 560 Ti asus

-ram 8gb ddr3 1600MHz

obudowa aerocool ATX

 

Chce się dowiedzieć czy to wszystko bedzie ze sobą dobrze działało, jeśli nie to co trzeba wymienić

 

Link to post
Share on other sites

Tak, wszystko OK poza kartą graficzną. GTX 560 Ti to masakryczny wybór w tych czasach.

Wypełnij ten wzór, wtedy będzie można pomóc bardziej.

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera: gry, nie chodzi o takie najnowsze

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ten zestaw bedzie kosztował 1400 sama karta graficzna kosztuje 240 wiec tak jakby mam 340 zł bo mój budżet wynosi 1500zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer? jak najszybciej

Których części potrzebujesz? sama buda 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej tak

Nie mam monitora

Nie posiadam nic

Zestaw podałem powyzej


I czy na tym zestawie pojdzie mi gta 5 na srednich?

Link to post
Share on other sites
a może geforce gtx 580?

Nie ma sensu się pchać w takie stare karty. Kiedyś te karty były wydajne. Teraz Nvidia nie wspiera sterowników do nich i tracą na wydajności. Minimum coś z serii 9xx od Nvidi lub r9 2xx lub 3xx oraz HD 7970 od AMD itp.

Poza tym GTX 580 pobiera ogromną ilość prądu, bo sama karta pobiera 450 W.

Na olx można znaleźć niezłe złożone zestawy w okolicy. Wpisz swoją miejscowość i odległość od niej np. 30 KM i podeślij jakieś własne propozycje. Jak nie znajdzie się nic ciekawego, to możesz zastanowić się nad tym Twoim zestawem bez GTX 560 Ti.

Ogólnie zestaw, który podałeś jest BDB tylko nie karta. Ten zestaw można śmiało brać i do tego GTX 950/960 z gwarancją

Np. http://olx.pl/oferta/msi-gtx950-gaming-2gb-CID99-IDgWX23.html#0abd10a035

 

 

I czy na tym zestawie pojdzie mi gta 5 na srednich?

Po zmianie na kartę pokroju GTX 950 pójdzie nawet na ultra.

Tylko pozostaje kwestia monitora, bo piszesz, że go nie posiadasz.

Edytowane przez KarlDżonson
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym GTX 580 pobiera ogromną ilość prądu, bo sama karta pobiera 450 W.

Ta, jasne. Że producent napisze na pudełku, że karta wymaga gazylion amperów na linii +12, nie znaczy, że tak jest.

Wystarczy rzucić okiem tu:

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/11/09/nvidia-geforce-gtx-580-review/8

żeby stwierdzić, że 250W to absolutny max na taką kartę, i to ze sporą górką. Mierzono pobór mocy całego zestawu, składającego się z i7 latającej na X58, które też wypada jakoś zasilić, i które to podzespoły (wraz z pamięciami, dyskiem, itd.), podczas obciążenia muszą pobrać większą ilość mocy niż podczas spoczynku.

 

Na zagranicznych forach pełno jest specjalistów, którzy do kart graficznych ze średniej półki rekomendują zasilacze po 600-800W, a do lepszych to i 1,2kW. Idąc tym tropem, do SLI trzeba by zaprząc zasilanie trzyfazowe, a do 3(4)-way SLI własną elektrownię. Cytując klasyka: "nie idźcie tą drogą".

Link to post
Share on other sites

Nie. Jeszcze gorsza. Policzyłem ceny tych części co podałeś + gtx 950 używany, wychodzi ok 1500 zł więc tyle ile masz budżetu. Ale jak serio nie stać Cię to można popatrzeć na hd 7850/7870 lub gtx 660/660ti najlepiej w wersji 2gb lub więcej. Karty GT to kompletne niewypały nvidi

@dividebyzero

250 W? Na tej stronie co podałeś jest napisane, że pod obciążeniem pobiera prawie 370 W. 450 pobiera ale cała platforma z q9550 :P, więc też źle napisałem

Link to post
Share on other sites

@dividebyzero

Nie mam do Ciebie pretensji, tylko o tym wspomniałem ;)

Autorze, nie ma takiego czegoś jak SPRAWNY HD 7870 za niecałe 200 zł :). Kosztują minimum 350 zł. Może sprzedawca podał nie taką cenę lub jest uszkodzona. Najlepiej napisać o tym do gościa. I jak karta jest w Twojej okolicy to najlepiej ją przetestować. Przedmioty z olx najlepiej odebrać samemu.

Link to post
Share on other sites

 GTX 750 Ti też dobry, ale lepiej już popatrzeć na HD 7850. Jest wydajniejszy, a w tej samej cenie lub taniej 

np. http://olx.pl/oferta/gigabyte-hd-7850-oc-2gb-2048mb-ddr5-256bit-karta-graficzna-amd-radeon-CID99-IDgXOip.html#c9502f9567

Ale najlepiej rozejrzeć się za 7870

http://olx.pl/oferta/msi-hd-7870-oc-2gb-ddr5-CID99-IDgHYLl.html#ce4f941021

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...