Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe - muzyka elektroniczna (<300pln)


Recommended Posts

Hej, dawno nie zaglądałem na niegdyś ukochane forum, ale dziś powracam do was drodzy forumowicze w poszukiwaniu pomocy. Otóż przez zapracowany okres kompletnie wypadłem z obiegu, dużo nieużywanej wiedzy zanikło, więc kwestia moich poszukiwań wygląda następująco:

 

Przedmiot : słuchawki dokanałowe/douszne

Budżet : do 300 zł (w razie gdyby trafił się 7 cud świata za 350 to też przejdzie)

Przeznaczenie : muzyka (głównie elektroniczna)

Źródło : smartphone (konkretnego modelu nie jestem w stanie stwierdzić, prawdopodobnie przez większość czasu będą podpięte do czegoś z mid-endu Samsunga) / komputer (w ostateczności)
 

Słuchawki mają być prezentem dla dziewczyny, jakkolwiek głupio nie będzie to brzmieć dla wielu z was bardzo doceniłbym gdybyście pomogli znaleźć mi coś co będzie przynajmniej minimalnie estetycznie cieszące oko, jeżeli przychodzą nie zapakowane w kawałek folijki tylko porządniejsze opakowanie to także solidny plus. Kolejną sprawą jest fakt iż przyszły użytkownik (mam nadzieję że tego nie przeczyta) jest dosyć sprawny w szybkiej destrukcji słuchawek dousznych więc im bardziej wytrzymała konstrukcja, przewód itd. tym lepiej.

 

Wiem że wymagania są dosyć szczegółowe i dlatego zwracam się z gorącą prośbą o pomoc do was, bardziej obeznanych ode mnie, naprawdę chciałbym znaleźć coś co będzie jej służyło jak najdłużej i jak najbardziej cieszyło jej uszy będąc dopasowanym do rodzaju muzyki której słucha. Wszelkie sugestie i porady mile widziane

Link to post
Share on other sites

Hmm, poleciłbym SE 215 od Shure. Dużo basu, dosyć łatwo napędzić, bardzo wygodne, wytrzymały kabel, w czarnej wersji jako tako wyglądają. 
Dalej Sennheiser Momentum In-Ear, mniej basu, lepiej wyglądają, gorszej jakości kabel, wygodne, lubują się z nieco lepszymi źródłami. 

Obie pary do elektroniki bardzo dobrze się nadają ze względu na ciepłe (w przypadku SE nawet ciemne) brzmienie.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A masz czas żeby sprowadzić coś od Chińczyków? Tutaj masz całą stronę poświęconą dokanałówkom, posegregowane od najlepszych.

https://audiobudget.com/product.php

W teście każdych słuchawek masz oprócz opisu i zdjęć wykres częstotliwości.

Ja sobie kupiłem te słuchawki  co poniżej za 11 euro+ dodatkowo końcówki z memory foam za śmieszne 1,5 euro (za dwie pary w małym plastikowym pudełeczku przyszły). Słuchawki mi przyszły w kolorze białym (zapomniałem sprecyzować a wolałem czarne lol). Grają naprawdę świetnie. Kupiłem je w sklepie geerbest.

https://audiobudget.com/product.php?brand=ROCK&id=Zircon

 

a tu końcówki

https://pl.aliexpress.com/item/2pc-1-Pairs-Earphone-Accessories-T500-memory-ear-foam-eartips-Caliber-Ear-Pads-cap-Comply-for/32635099008.html?spm=2114.13010608.0.51.GuKFnI

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, poleciłbym SE 215 od Shure. Dużo basu, dosyć łatwo napędzić, bardzo wygodne, wytrzymały kabel, w czarnej wersji jako tako wyglądają. 

Dalej Sennheiser Momentum In-Ear, mniej basu, lepiej wyglądają, gorszej jakości kabel, wygodne, lubują się z nieco lepszymi źródłami. 

 

Obie pary do elektroniki bardzo dobrze się nadają ze względu na ciepłe (w przypadku SE nawet ciemne) brzmienie.

 

Dzięki za odpowiedź. Co do SE 215 wydają się być porządnym wyborem ale widzę że byłby to wydatek bliżej 400 niż 300 pln, także jeszcze wymagają zastanowienia. Skłaniam się bardziej ku Sennheiser Momentum In-Ear, aczkolwiek źródła nie można określić jako specjalnie dobre, czy mimo to działałyby względnie satysfakcjonująco w połączeniu ze zwykłym smartphonem?

 

Niestety na sprowadzanie od skośnookich przyjaciół nie mam czasu, słuchawki muszę mieć w rękach najpóźniej w sobotni poranek.

 

Byłbym wdzięczny za dalsze propozycje.

Link to post
Share on other sites

Cholera, podrożały te Shure. Nie tak dawno widziałem je po 290.

Momentum in-ear słuchałem jedynie z Mi5. Szału nie było, tragedii tez nie. Nie mam możliwości porównania jakości audio z mid-endem samsunga, bo nikt  w moim otoczeniu owego nie ma. Zawsze pozostaje opcja pójść do sklepu i przesłuchać, w Warszawie można na pewno w Audiomagic.

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia mogę polecić Phonak Audeo PFE012. U mnie grają z  moto3 3rd Gen, który gra tak sobie, ale nawet taki telefon daje radę na napędzić. Te dokanalowki są bardzo uniwersalne, oferują szeroką scenę (chyba tak mówią znawcy), bas (zwłaszcza z piankami comply) jest mocny, ale nie zagłusza środka ani góry. Używam ich intensywnie ok 5 lat i tylko pianki wymieniam na nowe. Kabel bardzo dobrze znosi noszenie w kielni. Do tego można w nich montować filtry, które pozwalają delikatnie modyfikować ich brzmienie.W sonusmobile obecnie kosztują 379 złociszy (http://sonusmobile.pl/product-pol-85-Sluchawki-Audeo-PFE-012-Perfect-Bass-gratisowe-filtry-zielone.html), ale dla ukochanej nie kupisz??

PS. Pianki comply wyraźnie poprawiają brzmienie, jest jeszcze głębsze, ale są nieco upierdliwe przy wkładaniu i nie można ich myć, więc trzeba często czyścić uszy  :P

Link to post
Share on other sites

Shadow17 to pech że na sobotę bo zamówienie do mnie szło dosłownie tydzień roboczy z Chin do Hamburga w Niemczech (dopłaciłem 1,5 euro do darmowej przesyłki za priorytet)

  • 2016-07-08 10:06:00The shipment has been successfully delivered
  • 2016-07-08 08:40:00The shipment has been loaded onto the delivery vehicle
  • 2016-07-08 01:55:00The shipment has been processed in the destination parcel center
  • 2016-07-07 15:24:00The shipment has been processed in the parcel center of origin
  • 2016-07-01 18:29:00The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Te które ja zamówiłem u skośnookich sprzedaje ktoś na Allegro raptem 2,5 razy drożej ale i tak o niebo taniej od "znanych" producentów. Ze swoich jestem bardzo zadowolony. I też często niszczę słuchawki te się puki co dobrze trzymają. Wszystkie obudowy metalowe, oplot w dolnej części i wzmocnione wyjście kabli na łączeniach. Obudowa samych słuchawek wykonana z cyrkonu a mówiłeś że zalezy ci na estetycznym wyglądzie.

http://allegro.pl/rock-zircon-sluchawki-jakosc-hf-iphone-6-warszawa-i5695970991.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...