Skocz do zawartości

Czy Dell U2515H będzie dobrym wyborem do ~300EUR?


Recommended Posts

Cześć i czołem!

 

Szukam monitora do 300EUR. Pewien kolega polecił mi właśnie tytułowego DELL'a i jestem w zasadzie prawie przekonany. Znam jakość tej firmy, gdyż miałem już kilka produktów z ich oferty. Niemniej jednak postanowiłem poczytać trochę na jego temat i...

 

- podobno czerń nie jest czernią i wygląda to dość kiepsko,

- czas reakcji to 8ms.

 

Jak jest w rzeczywistości? Czy ktoś może obcował już z tym modelem? Czy 8ms to nie przypadkiem za mało na gry?

 

Moje wymagania:

 

Jestem dość niedzielnym graczem, ponieważ długo pracuję. Jeśli jednak zdarzy mi się zasiąść przy dobrym tytule, to bawię się w najlepsze. Poza tym, szukam monitora, który sprawdzałby się zarówno w programach graficznych/wideo oraz grach. Szukam swego rodzaju kompromisu między tymi dwoma zastosowaniami.

 

I bardzo ważna uwaga. Obecnie siedzę na integrze Intel 6200 Iris Pro (i5 Broadwell). Czy układ ten na spokojnie poradzi sobie z rozdzielczością 2K? Nie mówię tu o grach, bo GPU dedykowane dojdzie w przyszłym miesiącu, ale czy komfortowo będę mógł przeglądać Internet czy korzystać z Photoshopa/Sony Vegas?

Link to post
Share on other sites

Siemano. 

 

- Czerń w IPS jest zawsze do du*y nawet w monitorach za 4000 zł ( mam PG279Q więc wiem co mówię )

- 8ms to jednak dużo, ale skoro piszesz, że jesteś dość niedzielnym graczem to nie ma sensu brać coś stricte gamingowego. 

 

Na integrze spokojnie będziesz mógł przeglądać strony i pracować na Photoshop'ie, nawet jakąś tam grę na średnich/minimalnych uruchomisz. 

 

Ogólnie monitorek w tej cenie bardzo dobry. Lepszego raczej nie znajdziesz. DELL zawsze robiło dobre monitory. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...