Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [4000zł/700 funtów]


Recommended Posts

Witam.

  • Zastosowanie komputera : Przede wszystkim gry
  • Maksymalna kwota : 4000 zł / 700 funtów
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Tylko skrzynka, bez peryferiów
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej niekoniecznie, zależy czy będzie się opłacało
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD 1920x1080, Samsung (konkretnego modelu nie pamiętam)
  • Specjalne wymagania : Chciałbym dysk SSD, jednak nie musi być duży - jak to możliwe to tak około 80 GB albo te 128 GB, do tego dysk HDD 2 TB (jak się nie będzie opłacało to 1 TB).

No to tak, komputer do grania w rozdzielczości FHD, niekoniecznie żeby wszystko szło na Ultra detalach, ale wiadomo że było by dobrze :) Jedynie chcę mieć SSD na Windowsa, reszta może siedzieć na HDD, chciałbym jakiś 2 TB ale jeżeli miałoby to spowodować obcięcie na na przykład grafice czy procesorze, to można wsadzić 1 TB. Procek pewnie Intel i5, grafika GTX 1060, fajnie jakby się dało 1070. O RAM nie mam w ogóle pojęcia, ale tak chyba 8GB, o MOBO w sumie też nie bardzo się rozeznaje. Stacja dysków nie jest potrzebna. Zasilacz tak pewnie z 400W? Czy chłodzenie będzie potrzebne, nie będę raczej podkręcał sprzętu, ale kurczę nigdy nie wiadomo. Obudowa jakaś najtańsza, bez żadnych fajerwerków czy innych świecących rzeczy. Systemu nie potrzebuję, mam 8.1, ale jeżeli będzie potrzeba to przesiądę się na nowszy. Ale ogólnie systemu proszę nie wliczać.

 

Aha, i mam możliwość zakupienia PC w Anglii. Nie mam jednak bladego pojęcia o sklepach ani czy będzie się to opłacało, powiem szczerze. Ceny niby dość zbliżone są do siebie. Dlatego proszę się sugerować kwotą w złotówkach, ta druga jest podana bardzo orientacyjnie.

Mam nadzieję że przedstawiłem sprawę jasno :)

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Pod wszelakie gry że tak powiem, na pewno topowe jak Wiedźmin 3, GTA 5 i tym podobne.

PC potrzebuję jak najlepszy na ten moment w tej cenie, na pewno przez rok albo dwa nie będę w nim nic zmieniać, więc tak na start właśnie i5 6500 i GTX 1070 było bu super, ten SSD może być mniejszy niż 240GB i HDD może być 1TB. A można też zobaczyć jak by wyglądał zestaw z 2TB? Duże różnice?

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/
1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/
1 x Crucial 8GB 2133MHz CL15
1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)
1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)
1 x Antec VP-PC 500W 120mm

3911zł

Bądź idziesz w SSD 240GB na start zamiast HDD GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

Z 1TB HDD i SSD 120GB wyjdzie ~100zł ponad budżet.

 

Co do zestawu wydajna czterordzeniowa i5,

MOBO na chipsecie H110 ze standardowym kompletem złącz i wyjść,

8GB RAM DDR4 Cruciala w jednej kości do łatwej rozbudowy,

Mocne GPU w postaci GTX 1070 od Palita z cichym i wydajnym układem chłodzenia,

1Tb WD Blue pod system i gry,

CASE z piwnica na PSU i dyski, dwoma dość cichymi śmigłami 120mm oraz filtrami kurzu,

PSU Anteca z zapasem mocy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,
przejrzałem wasze propozycje. W UK nie będę kupował - ceny bardzo zbliżone, a tu trzeba by było jeszcze transport do Polski policzyć, nie opłaca się.
Pytanko do zestawu - mogę wziąć tę obudowę Silentium Regnum RG1 [http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=71928], jaka różnica między tą podaną w zestawie? Opłaca się szukać dysku 2TB czy brać dwa razy po jednym dysku z WD? I czy RAM lepiej w jednej kości 8GB czy lepiej 2x4? i czy opłacalne będzie dołożenie drugiej kości 8GB od razu? Bo widzę że zestaw nieznacznie przekracza budżet, co jest wiadome że ceny nie są sztywne, ale jakby jeszcze dołożyć maksymalnie 300zł, zmieniałoby to diametralnie sytuację?

Link to post
Share on other sites

Jedna kość 8GB RAMu czy 2x4GB nie robi różnicy, po za tym na tą chwilę obecną 8GB RAMu w kompie jest wystarczająca

 

2x4 mają tą zaletę że jak jedna się zepsuje to masz drugą, więc w czasie gdy czekasz aż ci odeślą naprawioną komp dalej jest do użytku

Edytowane przez JemMarsa
Link to post
Share on other sites
mogę wziąć tę obudowę Silentium Regnum RG1 [http://www.esc.pl/pr...oducts_id=71928]

Jak chcesz RG1 to już wybierz wersję z oknem i z jednym wentylatorem więcej, będzie to bardziej przewiewne.

 

 

Opłaca się szukać dysku 2TB czy brać dwa razy po jednym dysku z WD?

Nie opłaca się, więc  2TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

 

czy RAM lepiej w jednej kości 8GB czy lepiej 2x4?
 

Pod H110 celuj w jedną kość, masz możliwość dołożenia drugiej w razie takowej potrzeby.

Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie zauważyłem że są 2 wersje tego RG1, faktycznie lepiej wziąć przewiewne pudło. A czy do grania RAM będzie mi na teraz bardzo potrzebny na przykład 16GB? Nie planuje pracy z zdjęciami czy filmami więc ani CPU jakieś mocarne w stylu i7 nie potrzebuje. W każdym razie dzięki, mam teraz super porównanie i rady co do zawartości zestawu :)

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy do grania RAM będzie mi na teraz bardzo potrzebny na przykład 16GB?

Generalnie pod same gierki 8GB nadal wystarcza, o ile nie masz odpalonej przeglądarki w tle z wieloma oknami i innych tego typu dodatków jak komunikatory czy różnego rodzaju dokumenty to nie ma takowej potrzeby brać 16GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witojcie http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/smile.gif jeszcze raz ja. 

Tak się złożyło, że nie udało mi się wybrać PC w okresie w którym pisałem, także ponawiam swoją prośbę raz jeszcze o pomoc w wyborze sprzętu. Budżet to około 4300-4400 zł na samą skrzynkę. Wybrałem, dzięki poradom użytkowników z forum, swoje komponenty, troszkę tylko zmieniłem według potrzeb. Proszę o ocenę bieżącego zestawu, może uda się choć trochę zejść z ceny? 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 
Zasilacz Antec VP 500 - 500W 
Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16) 
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) 
Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500) 
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black Midi-Tower, Czarny (SPC153) 
Płyta główna MSI H110M PRO-D, H110, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (7996-019R) 
Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (SPC145) 
Karta graficzna Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI, 3x DP, BOX (NE51070015P2J) 
4446 zł 

I garść pytań: 
- czy potrzebne mi jest chłodzenie w wypadku, gdy nie będę robił OC? 
- wiem, że 16GB RAM do gier to za dużo, ale wziąłem więcej ze względu na możliwość finansową, więc RAM zostaje 
- czy zasilacz wystarczy? I czy Antec jest w miarę firmą dobrą, czy lepiej szukać innego producenta? 
- który sklep polecacie? Sam składałem zestaw na morele.net ale ciekawi mnie opinia o np. esc.pl, techplanet.pl, agito.pl, i jak się prezentuje to cenowo. 
Tyle dziękować bardzo :)

Edit: i jaki Windows wybrać, rozumiem że jedynie Win10 do tego zestawu?

Edytowane przez misioeq
Link to post
Share on other sites

kolego na tej płycie raczej niczego nie podkręcisz , zresztą procek jest zablokowany.A co do procka chyba lepszym wyborem do 1070 byłby i5 6600 - nawet choćby kosztem dysku ssd.zresztą niech wypowiedzą sie inni ale wydaje mi się że do gtx 1070 to 6600 (choćby bez k) to minimum żeby karta była wykorzystana  8-)


System zdecydowanie 10 !


Sklep wybierzesz wedle opinii , w niektórych pakę skałdają za free przesyłka 1 zet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem w pierwszym pytaniu o Chłodzenie CPU że nie będę robił OC :) Raczej kosztem SSD nie będzie, jak coś to dołożę różnicę - choć wolałbym zejść z ceny :) ale PC ma być na dość dłuuugi czas, więc mogę zmienić na 6600 jeżeli tak będzie lepiej.
I jak zasilacz i GPU? 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że najlepiej do 1070 byłoby i5 6600 k ale to pociaga za sobą duże dodatkowe koszty (lepsza płyta oc ,wyżej taktowane ram -żeby był sens,lepszy cooler ...itd) więc minumum to zwykłe i5 6000 , ale poczekaj na opinie,najtaniej widziałem i5 6600 - 968zł.

Link to post
Share on other sites

Napisałem że optymalny by był 6600 k (oc) sami się rozpisujecie że i5 6500 jest prawie identyczny jak 6402p i że nie warto,a tu gościowi proponujecie i5 6500 do gtx 1070 !!!! gdzie testy i poròwnania wydajności są na i7 oraz i5 wkręconych na 4,4 ,4,5 ghz. Więc napisałem że minimum to zwykłe 6600 - wiadomo budżet.

Po drugie proponujecie koledze do i5 6500 cooler premium gdyby to była i5 6600k wkręcana na 4,5 ghz to okay ale nie jest,lepiej tą kasę dołożyć albo do i5 6600,albo do lepszej płyty gł.

Link to post
Share on other sites

 

 

sami się rozpisujecie że i5 6500 jest prawie identyczny jak 6402p i że nie warto,a tu gościowi proponujecie i5 6500 do gtx 1070 !!!!

Zanim coś napiszesz prześledź dobrze wątki, gdzie do czego jest polecane.

 

 

Po drugie proponujecie koledze do i5 6500 cooler premium

Od kiedy to Fera 3 jest chłodzeniem klasy premium ?, wiesz w ogóle o czym piszesz, 4,5GHz na 6600K z Fera 3 ? 

Link to post
Share on other sites

Dobrze czytam wątki spoko radzę sobie, za "guru " wiedzy tu nie uchodzę , do gtx 1060 polecacie 6402p lub 6500 do gtx 1070 to samo ? Gość ma sobie humor poprawić że ma gtx 1070 ,pokaż mi test gtx 1070 + i5 6500.

Sprawdzę temparetury na boxowym chłodzeniu na i5 6402p na max. (zestaw zamawiałem parę dni temu)

Polecanie do i5 6500 max 3,4 ghz lepszego coolera ?? gdzie najsłabsze punkty zestawu to mobo oraz procek to jest śmiech .

Edytowane przez sinuhe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...