Skocz do zawartości

Jak to połączyć? GX 1250 2.1 i Sony HCD-FX200


Recommended Posts

Witam,

potrzebuję pomocy z racji że w kwestii audio jestem kompletnie ciemny. 

Najważniejsze pytanie czy dałoby radę połączyć wspomniane w temacie głośniki i wieżę do komputera (złącza głośników w spoilerach) oraz jak to ustawić w pokoju, żeby było uzyskać najlepszy możliwy dźwięk z tych głośników. 

 

Pokój wygląda tak:

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/6809526/18624738.jpg?1470482258

 

Czerwone kółeczka to miejsce gdzie teraz są głośniki z Sonego.

Niebieskie to głośniki przy komputerze, te GX 1250 2.1

 

Zastanawiam się, czy można by to połączyć, tak by z wszystkich głośników na raz leciał dźwięk.

Chciałem tego używać do oglądania filmów. Obracam wtedy monitor i kładę się na łóżku. Tamto po lewej stronie to szafy, na których mógłbym ustawić jeden z głośników. Dobry pomysł?

 

W ogóle dam radę to razem połączyć, tak, żeby uzyskać dźwięk przestrzenny, a nie tylko, że będzie głośniej? 

Tak wyglądają złącza

SONY:

 13957562_642632549237457_171269717_n.jpg

 

13941089_642632535904125_2126611467_n.jp

 

 

Genius GX 1250 2.1

 

13957603_642632545904124_382620883_n.jpg

 

13936872_642632539237458_1352876972_n.jp

 

 

 

Da radę to jakoś sensownie podłączyć? Jakie kable/ przejściówki muszę kupić? Będę mógł sobie później ustawić gdzie są głośniki? Chodzi mi o dwa przypadki gdy a) siedzę przed komputerem wtedy GX jest przede mną a Sony za mną, oraz b) gdy leżę na łóżku, oglądam film, GX jest bezpośrednio przede mną, a Sony po przede mną, ale bardziej po bokach. Chyba, że macie jakieś inne pomysły na rozmieszczenie głośników? Robię teraz całkowity remont więc macie duże pole do popisu. Mogę je przykręcić na ścianę czy na jakieś półeczki w kątach czy coś. Ma to sens?

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

@Edit.

Płyta główna w pełnym formacie ATX- MSI M5. Win 8.1 i RealtekHD. Reszta specyfikacji chyba zbędna. 

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

@@bleck55, Fajnie, tylko pierwsze pytanie było takie czy te DWA głośniki z wieży z Sonego mogę podłączyć jakoś do tych DWÓCH głośników, które mam z Geniusa, a jak tak to jak. 

 

Co do tego, żebym wyszukał sobie tego na youtube albo google. Cóż, nie wiem czy wiesz, ale 2+2=4, a nie 5. Więc wiesz... Twoja odpowiedź jest tak przydatna jak wczorajsza prognoza pogody. Bez obrazy oczywiście, ale chyba nie zrozumiałeś o co pytam.

 

Z resztą jak na razie mam 2.1 + wieżę 2.0 więc o jakim 5.1 Ty w ogóle mówisz? Pytam czy z tymi wejściami (i wyjściami) co tam są da radę jakoś to tak podłączyć, żeby zrobić 4.1.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ech kolejny leniuch.

 

1. Da się podłączyć jak

1.1 głośniki 2.1 podłączysz jako front o sub

1.2 wierzę podłączysz jako tył

 

2 cóż nie wiem czy wiesz ale z tych opisów jak to poustawiac wykreślisz sobie centralny i po problemie

 

3. W Soony masz audio in wejście na Jack 3.5mm

A w kompie masz out 3.5mm więc teraz uwaga odkrycie roku do połączenia potrzebujesz kabla 3.5mm - 3.5mm Jack męski z obu stron. (zresztą ta byś znalazł w instrukcji obsługi leniuszku)

3.1 a do geniusza już kable masz.

 

Dziękuję za uwagę

 

Edyta

Jaki jest sens stawiania 2 par głośników na froncie żeby grały równocześnie żeby popsuć cała scene?

Edytowane przez bleck55
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, udało się ustawić coś w stylu "kwadrofoniczny". Później ustawiłem 5.1 i wyłączyłem centralny tak jak mówiłeś i wszystko działa. 

Tak jak mówię, mam dwa miejsca w których korzystam z komputera- krzesło przy biurku gdy gram lub łóżko gdy oglądam film. Zgaduję, że mogę wybrać tylko jedną opcję do której będę używał wszystkich głośników? Bo tak chyba średnio za każdym razem mieć je po bokach. A nie chce mi się przekładać głośników za każdym razem gdy będę odwracał monitor. 

 

A co do czytania instrukcji- owszem, mógłbym znaleźć to w instrukcji, o ile pierwsze znalazłbym instrukcję. Mam remont. Maluję ściany. Jakoś niezbyt mi się chce zdzierać folię z mebli by znaleźć małą książeczkę o ile ona w ogóle gdzieś tam jest, a nie została wyrzucona na makulaturę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam remont. Maluję ściany. Jakoś niezbyt mi się chce zdzierać folię z mebli by znaleźć małą książeczkę o ile ona w ogóle gdzieś tam jest, a nie została wyrzucona na makulaturę. 
 
na przyszłość na stronie producenta znajdziesz instrukcje w pdf :D (nie ma za co )
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...