Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
 
proszę o pomoc w wyborze myszki

§  Budżet: maksymalnie 200zł
§  Jakiej myszki obecnie używasz: Microsoft Wireless Optical Mouse 2000
§  Jaką masz obecnie podkładkę: nie mam żadnej
§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1000DPI (mysz nie ma możliwości zmiany wartości DPI)
§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: nie gram w gry komputerowe
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): nie gram w gry komputerowe
§  Ile przycisków używasz w myszce: 3 (więcej nie mam), bardzo istotne jest w moim przypadku używanie rolki jako środkowego przycisku
§  Chwyt: fingertip grip
§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka:
15cm
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: szukam myszy do laptopa; obecna mysz jest używana przy PCcie i spisuje się doskonale, jednak ma wspólny odbiornik z klawiaturą
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): szukam myszy bezprzewodowej do laptopa, która umożliwi bezproblemowe projektowanie w środowisku CAD. Wygląd: klasyczny lub profilowana dla osób praworęcznych. Liczba przycisków: minimum 3.

 

Szukam myszy do projektowania w środowisku AutoCAD (jestem architektem).

 

Kupiłam Logitech Performance MX, jednak zwróciłam do sklepu ze względu na rolkę. Przez to, że rolką można przesuwać zarówno w górę i dół jak i prawo i lewo powodowało to trudności w naciskaniu rolki (nie wiem czy jasno wyraziłam o co mi chodzi).

 

 

Używanie laptopa bez myszki to tortury, dlatego bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

G700. Przede wszystkim to logitech ma dobre oprogramowanie dzięki któremu możesz przypisać każdą funkcję/kombinację pod każdy przycisk. Ustawienia działają w locie, czyli mysz wykrywa co używasz, cada, przeglądarkę, gry i przełącza się samoczynnie. Polecam tobie (sam tak mam), żeby do cada zaprogramować ppm jako scroll. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze i ręce się nie męczą. Dodatkowe przyciski z lewej mam ustawione jako kopiuj/wklej, enteri zapisz. U góry jeden przycisk jako ppm (opcje), pozostałe zmiana dpi przełączanie między plikami.

 

Mysz jest też wysoka, przez co wygodna i poręczna. Bezprzewodowa z wbudowaną ładowarką.

 

P.s. Później Ci może rozrysuje swoj układ do cada

Link to post
Share on other sites

G700. Przede wszystkim to logitech ma dobre oprogramowanie dzięki któremu możesz przypisać każdą funkcję/kombinację pod każdy przycisk. Ustawienia działają w locie, czyli mysz wykrywa co używasz, cada, przeglądarkę, gry i przełącza się samoczynnie. Polecam tobie (sam tak mam), żeby do cada zaprogramować ppm jako scroll. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze i ręce się nie męczą. Dodatkowe przyciski z lewej mam ustawione jako kopiuj/wklej, enteri zapisz. U góry jeden przycisk jako ppm (opcje), pozostałe zmiana dpi przełączanie między plikami. Mysz jest też wysoka, przez co wygodna i poręczna. Bezprzewodowa z wbudowaną ładowarką. P.s. Później Ci może rozrysuje swoj układ do cada

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Z tego co zauważyłam to G700 ma bardzo podobną rolkę do Performance MX.

Mógłbyś napisać czy klikanie rolki sprawia jakieś problemy? Mi przy Performance MX podczas klikania rolki włączało się przewijanie prawo-lewo.

 

Pisałeś, że masz zaprogramowany PPM, jednak obawiam się, że mogę mieć problem z przestawieniem się. Przypisałam sobie przy Performance MX przycisk ZOOM jako rolkę, ale nadal klikałam "po staremu".

Link to post
Share on other sites

G700 lub G602. G700 jest z wbudowaną ładowarką i kablem usb - można ładować baterię i używać myszy dalej po kablu. Minusem jest czas działania na baterii, w zależności od jakości baterii u mnie 1 dzień do 3 dni. G602 nie miałem, ale wchodzą tam 2 baterie i działa nawet kilka miesięcy. Brak za to wbudowanej ładowarki. Pomijam kwestię sensora bo do cada nie ma znaczenia (generalnie optyczny lepszy czyli G602).

Rolka jest wszędzie podobna. Osobiście ciężko mi się właśnie w cadzie rolką posługiwało do przesuwania rysunku, stąd dobry pomysł to zmienić przyzwyczajenie na PPM :) co rozwiąże problem. Zdarza się niestety, że kółko kliknie ci na boki zamiast w dół i jest to dość irytujące.

Nie dostosowuj się do sprzętu i programu. Dostosuj sprzęt i program pod siebie.

Pozdrawiam

Edytowane przez 088x880
Link to post
Share on other sites

Ja bym osobiscie odradzal G700 - nie to, zeby to byla zla myszka, ale ma jedna zasadnicza wade - potworny apetyt na prad, najdluzej trzymala mi moze 1,5 dnia (mam przy tym niejasne wrazenie, ze w trakcie grania bateria zuzywala sie znacznie wolniej niz w trakcie np. pracy w CAD'zie), obecnie laduje sie co kilka godzin, wiec stala sie wlasciwie myszka przewodowa... Tak wiec slabo widze wspoldzialanie tej myszki z laptopem.

 

Co do przycisku pod kolkiem, to G700 nie ma w ogole opcji przewijajnia lewo-prawo. Za to w moim przypadku na poczatku bylo ok, ale po jakims roku wysiadl kompletnie, ale ze myszka byla jeszcze na gwarancji, wiec dostalem nowa i w tej drugiej nie mialem juz zadnych problemow z kolkiem. Za to teraz (po 4 latach) lewy przycisk wysiada, tak wiec sam mysle nad zmiana myszki... Obecnie juz nie pracuje tyle w CAD'zie z domu co kiedys, prawie tez nie gram, ale za to bardzo duzo obrabiam fotografii i przymierzam sie do Performance MX badz Master MX (przymierzylem sie do obu w sklepie i szczerze mowiac Master trzymalo mi sie lepiej)...

 

Najlepiej pochodzic po sklepach i gdzie sie da poprobowac myszki - potrzymac, poklikac, sprawdzic jak w dloni lezy. Ja po latach uzywania gamingowej myszki glownie do pracy, doszedlem do wniosku, ze do pracy lepsze sa chyba jednak myszki biurowe (ale te z wyzszej polki).

 

 

Link to post
Share on other sites

z tym chodzeniem po sklepach to jest różnie. Może i coś się człowiek dowie, dotknie, popatrzy, jednak zawsze są to indywidualne preferencje, ktore najlepiej poznać kiedy siedzimy na spokojnie w miejscu pracy i mamy za sobą już ladnych parę tysięcy kliknięć.

Wg mnie Logitech jednak idzie w dobrym kierunku z rozwojem myszy którą poszukuje autor tematu. Wspominałem, że od lat używam Performance. Teraz po zapoznaniu sie z ofertą Logitech MX Master wydaje się lepszym wyborem, ale to poprostu trzeba przetestować. Nie kosztuje to majątku, a jednak indywidualne prererencje są w tym miejscu wg mnie najważniejsze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam czy autore tego postu może pochwalić się najaką myszkę się zdecydował. Odnośnie wyboru myszki mam ten sam problem. 

 

I dlatego zrobiłeś odkop wątku sprzed dwóch lat zamiast zrobić oddzielny wątek, autor na pewno szybko Ci odpowie, ostatniego posta pisał w kwietniu tego roku...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...