Skocz do zawartości

1060 czy 480. Ograniczony budżet. Opłacalność


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Polopiryn,

Recommended Posts

Witam. Niestety mój 280x zaczyna coraz częściej sypać artefaktami. Był już zakładany temat, ale niestety nie został rozwiązany.

 

Ponieważ mnie to strasznie denerwuję zapadła decyzja o kupnie nowej karty graficznej. Gry w które głównie gram: Aion, WoT, PoE, w przyszłości Bless. Oczywiście zdarzy się Wiesiek i GTA V. Jednak 85% czasu to Aion. I na wynikach w niej najbardziej by mi zależało.

 

Budżet jest ograniczony ponieważ będzie to karta na kredyt, dlatego nie chciałbym niepotrzebnie dopłacać 100 czy 300 zł do karty, jeżeli różnica miała być na poziomie 5 fps.

 

Obudowa jest dobrze wentylowania, mój 280x Toxic utrzymuje temperatury na poziomie 60C, na furmarku do 80C.

 

Nie obchodzi mnie czy będzie to Nvidia czy AMD. Po prostu chce, żeby stosunek wydajność/cena był zadowalający. Jeżeli będę musiał dołożyć do Nvidi to to zrobię.

 

Asrock: Z77 Extreme 4

CPU: i5 3570k@4,5 GHz

PSU: SilentPro 600W

 

//Problem został opisany tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/217095-problemy-z-r9-280x-trix/?do=findComment&comment=2178304

 

W tamtym temacie jest, że to wersja Trixxx, ale mam wgrany bios od Toxica. Polecam, działa! :D

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj nic w techplanet, serwis to porażka, jak i cały sklep, mają niskie ceny żeby przyciągać ludzi a potem same problemy. Sam się przekonałem, xkom, morele, etc, to są dobre sklepy sprawdzone przez wielu użytkowników forum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj nic w techplanet, serwis to porażka, jak i cały sklep, mają niskie ceny żeby przyciągać ludzi a potem same problemy. Sam się przekonałem, xkom, morele, etc, to są dobre sklepy sprawdzone przez wielu użytkowników forum.

Yyyyyy.... A sądzi kolega, że serwis to jest w sklepie? Rozumiem, że chodzi o rękojmie, także spieszę z informacją, że sklepy przesyłają sprzęt do naprawy na gwarancję.

 

A co do morele i x-kom... W tym pierwszym na dostępny od ręki RAM czekałem dwa tygodnie, a X-kom wbrew poleceniu serwisu samsung nie chciał mi wydać nowego tabletu, bo nie i już (na marginesie, oba wydarzenia miały miejsce w ciągu ostatniego miesiąca).

 

Za to w Techplanet kupiłem 1080 - nie dość, że tanio to szybko.

 

Jak widać wszystkim sklepom zdarzają się wpadki  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście to twoje pieniądze więc kupisz tam gdzie będziesz chciał, IMO najgorszy możliwy sklep, odsyłałem moje gpu, nikt nic nie wiedział, dzwoniłem, pisałem, nie mieli pojęcia, mijał miesiąc, już miałem żądać zwrotu pieniędzy, a tu dzień przed terminem mail że wysłali do serwisu gigabyte, kolejne 2 tygodnie czekania, w końcu przysłali nową. Znam swoje prawa konsumenta ale oni też je znają mają 14 dni wyślą w 13 itd. A co do serwisu w sklepie, to napisali mi że wysyłają do gigabyte bo stwierdzili że sami nie są w stanie naprawić...

 

Po prostu zauważyłem że chcesz kupić w tym sklepie, więc postanowiłem się odezwać. Jednak jak już pisałem kupisz gdzie chcesz. Co do morele i do xkom kupiłem tam już trochę rzeczy i zawsze wszytko było ok, zresztą w techplanet też do momentu jak chcesz od nich coś więcej niż wysyłka kupionego przedmiotu.

 

@down 

 

Pragnę zaznaczyć że ta sytuacja miała miejsce ~3 lata temu. Jaką wersje palita? Też będę brał 1060 na dniach.

Edytowane przez AreoMaxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie pytanie, bo nie znalazłem żadnego "testu" modeli niereferencyjnych 1060.

 

Który z nich wybrać? Ceny są dosyć podobne, taktowania również. Kultura pracy: wyznaję zasadę, jak ma się pocić na grze to nie ma problemu(Trochę ciszej niż 280x Toxic?), najważniejsze by w idle była cichutka. (Obecnie z dostępnych widzę G1 Gaming, Dual OC Asusa, Palit, Gainward)

 

Czy wersje Palita są tak samo dobre jak w 1070/80? No i pytanie Janusza, czy można bios wgrać z lepszego modelu, jak to jest w 1070 lub np. w moim 280x?

 

Wiem, że pisałem o opłacalności, ale nie mam niestety cierpliwości do czekania. A patrząc po sklepach łatwiej wyhaczyć 1060 niż RX, już nie mówiąc o modelu niereferencyjnym czy wersji 4GB.

 

I pytanie głupiego, dlaczego od czasu premiery 480 powstało tak mało wersji niereferencyjnych. To już są bite 2 miesiące?

 

Dzięki za pomoc, jak zawsze! :).

 

//Napisałem do X-kom, Techplanet, ESC, apropo ewentualnych dostaw.

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Bazując na tym co powiedziano o wyższych modelach, to ja a Twoim miejscu odrzuciłbym Gainward-a (to samo co Palit-a krótsza gwarancja) i G1, który w wyższych modelach jest niemiłosiernie głośny. Wszystko kręci się tak samo w tej generacji, a jeżeli kupujesz nie referenta, to zawsze możesz ustawić moment w którym Ci się włączą wentylatory w Afterburner-że. Ja na Twoim miejscu poszukałbym jakichś testów zza oceanu, albo po prostu wziął tańszy...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, dostałem odpowiedzi ze sklepów. Zamieszczę je tutaj, może komuś się przydadzą:

 

Pytanie:

 

Witam, posiadacie może wiedzę na kiedy planowane są kolejne dostawy modeli niereferencyjnych 1060, głównie chodzi mi o Palit(Dual Fan lub Jet Stream), EVGA, MSI Gaming?
A jeżeli chodzi o RX480, to głównie pytanie jest o wersję 4 GB?

 

Techplanet:

 

Witam,
 
Jest duże prawdopodobieństwo, że pojawią się w połowie przyszłego tygodnia.

P.S Co do dyskusji o techplanet, odpisali mi o 23 :).

 

X-kom:

 

Witamy serdecznie,
 
dostępność wybranych przez Pana modeli prezentuje się następująco:
MSI - W pełni dostępny jest model GAMING X - http://www.x-kom.pl/products/317002/show w cenie 1599zł

Co się tyczy Palit'a/EVGA oraz RX480 - w tym momencie nie posiadamy informacji od dystrybutora kiedy te karty graficzne będą dostępne. Prosimy o obserwowanie naszej strony, jak tylko otrzymamy terminy dostaw, wybrane karty pojawią się w naszej ofercie

 

esc.pl

 

Witam

Pality może pojawią się ok wtorku.

MSI jest na miejscu.

EVGA Brak


RX 480 na razie brak

 

 

Czyli jeżeli przyjdą Pality, to w ciemno brać?

I ostatnie pytanie o Zotaca w wersji AMP bo jest w cenie podobnej do Palita(lekko tańszy), a jest dostępny na techplanet, też warto brać?

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dostępność w techplanet, to masz możliwość na stronie niedostępne go produktu zamówić powiadomienie o dostępności (dostaniesz maila).

 

Z tego co pamiętam to Zotac ma krótszą gwarancję niż PALIT. Wydaje mi się, że ten Zotac jest na pozimie mniej więcej Jet Stream. Jeżeli nie zależy Ci na gwarancji tak bardzo, to ja bym na Twoim miejscu wziął jednak Zotac, jak chcesz dłuższą to zostaje Palit.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super JetStream za tę cenę w techplanet.pl to fajna opcja. Karta nieziemsko cicha - oprócz cewek, no mam nadzieję, że przyślą ją pozbawioną tej wady. Do tego ładnie prezentuje się to podświetlenie na topie karty :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

JetStream z tego co widzę również ma gwarancję tylko na 2 lata.
Ja również przymierzam się do zakupu gtx1060 w przyszłym tygodniu, zastanawiam się nad wersją od Gigabyte.

Jeśli natomiast najważniejszy jest stosunek wydajności do ceny, to warto zainteresować się http://www.agito.pl/karta-graficzna-inno3d-gtx-1060-compact-6gb-gddr5x-3xdp-hdmi-dvi-n1060-2ddn-n5gn/pd/DY3M02BBM/?utm_medium=link_txt&utm_source=Zanox&utm_campaign=link_txt&utm_content=Agito&zanpid=2196925750098342912

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie widzę, że są na stanie w esc, zotac oraz inoo3d.

Myślałem o wersji mini, ale ponieważ się nie znam, między mini, a normalną jest jakaś różnica? Potencjał OC, temperatury, to wszystko zostaje na takim samym poziomie? Oczywiście OC bez szaleństw, tyle ile na bazowym napięciu grafika pozwoli.

Bo nie powiem, 1240  złoty to była by zadowalająca dla mnie cena. Wtedy wziąłbym kartę od Zotaca i było by 5 lat gwarancji.


Witam, ale to już ostatni raz.

Decyzja zapadła na 470 od MSI. Różnica na poziomie 10-15 fps za cene niższą o bagatela 400-500 złoty mnie przekonała. Do tego możliwość OC i ta różnica spadnie jeszcze bardziej. Jestem świadom, że 1060 można podkręcić i wtedy różnica się powiększy. Jednak dla mnie najważniejsza była cena. Szkoda, że mamy tak wysoki podatek od nowości (Gdyby GTX kosztował 1250-1300 to bym się nie zastanawiał, a tak...) oraz brak u nas 480 w wersji 4GB.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Z rx480 jest prosty problem i tak samo będzie z rx470 te karty sa idealne do koparek, te karty nie są wystawiane nawet na sprzedaż bo sklepy odrazu je od sprzedają zakolejkowanym.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Gdzie taka 470 od msi zamowiles oraz wjakiej cenie?

 

W komputroniku za 1050 jest RX470 od MSI dostawa planowana na 24.08. (ale jeszcze nie zamówiłem)

 

Do panów co wersje mini polecają.....bez komentarza.

 

Teraz lepszy news, techplanet obniżył ceny palitów Dual za 1290(I to jest dobra cena za GTX), a JetStream 1390.

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...