Skocz do zawartości

Maksymalnie napięcie Haswell - 24/7


Recommended Posts

Cześć,

Jakie zalecie maks. napięcie do pracy 24/7? Jak się interesowałem to wszyscy pisali, że max 1.3V. Tymczasem na Skylake (niższy proces technologiczny) już wszyscy zalecają nie przekraczać 1.4V. Jak to jest więc z tym Haswellem? Mam chłodzenie wodne i na 4,6GHz@1,4V temperatury rzędu 65-68 st. Celsjusza. Po gwarancji mam plan oskalpować procka. Czy to napięcie jest według Was bezpieczne? Pytam, bo mój Sandy Bridge robił 4,7GHz na 1.32V, a 5GHz na 1,41V. Według testów u konkurencji Hsw@4,5GHz=SB@5GHz. Widzicie więc, że zmieniając platformę wydałem 1300-1500zl na 100MHz więcej... Jakie zatem jest bezpieczne napięcie dla Haswella na chłodzeniu wodnym?

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Widzicie więc, że zmieniając platformę wydałem 1300-1500zl na 100MHz więcej...

No tak, bo MHz najważniejsze Kappa

 

 

 

Jak się interesowałem to wszyscy pisali, że max 1.3V. Tymczasem na Skylake (niższy proces technologiczny) już wszyscy zalecają nie przekraczać 1.4V.

Bo prawda jest taka ze nie ma max i te wszystkie napięcia to tylko domysły

Gdzieś intel podawał bodajże 1,4V dla haswella jako jakiś tam limit,

dlaczego ludzie do skylake też biorą ten sam limit? pewnie dlatego że procki w wersji K nie różnicą się za bardzo co do haswella jeśli chodzi o domyślne napięcie (ja bym jednak nie ignorował mniejszego procesu technologicznego)

 

W internecie możesz znaleźć zazwyczaj liczby 1,3V 1,35V 1,4V ale tak samo ludzi którzy mają OC na napięciu 1,5V

Wiadomo na pewno że temperatury mogą uszkodzić CPU i raczej na tym należy się najbardziej skupiać,

co do napięć im niższe tym lepsze, podobno zbyt wysokie zmniejsza żywotność CPU, ale tak jak w podanym wyżej linku, testy by to sprawdzić trwały by latami i nikt się ich zapewne nie podejmie

 

Tak na logikę, jak twój procek domyślnie działa na np. 1,1V to zapodanie mu 2,0V może być przesadą

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...