Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

staram się kupić jakąś klawiaturę. Obecnie używam membranówki która jest już na wymarciu. No ale nie o niej temat :)

 

Przymierzam się do mechanicznej, ale nie mogę się zdecydować. Dlatego piszę do Was! Na pewno jakoś mnie do którejś przekonacie i wyjaśnicie parę rzeczy.

 

No dobra, do rzeczy - są 3 klawiatury które mnie interesują:

- K70

- K65 RGB

- Strafe RGB

 

niby sprawa jest prosta, 3 klawiatury, wybrać jedną. Ok, wchodzimy na corsair.com i pojawia się lekki problem. Jest ich DUŻO, a to RAPIDFIRE, a to LUX, a to coś innego. Do tego dorzucamy nowe przełączniki, jakieś MX Speed i mózg się gotuje :)

 

Moje pytanie jest generalnie proste, których modeli unikać, na które warto patrzeć? Ze swoich obserwacji widzę że K65 i Strafe muszą byc RGB, bo klawiatura musi mieć coś pod nadgarstki. K70 ma to w standardzie, ale znowu ma problem z podświetleniem - czytałem że nie jest aż takie płynne jak w Strafe.

 

Celuje w czerwone przełączniki, ale są jeszcze wersje Speed i Silent... Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć? Budżet mam bliżej nieokreślony, jak mi podpasuje to dorzucę parę groszy. Myślałem nad Ozone Strike Pro, albo o czymś od CM, ale z minusów Ozone - mała podpórka pod nadgarstki, CM - praktycznie brak, a model Z mi się nie podoba.

 

RGB fajny bajer, ale nie jest mi niezbędny. Layout: NA, to też jest wymóg.

 

Z ciekawostek, chce do tego jeszcze dorzucić Gigabyte XM300 + Natec M12 Maxi - jakieś przeciwskazania? Chodzi mi tylko o sensor vs podkładka.

Edytowane przez janek rozrabiaka
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Modele LUX i Rapidfire to jest dokładnie to samo, tyle, że Corsair wersje z Cherry MX Speed postanowił nazwać Rapidfire zamiast LUX i tyle. Są to odświeżone wersje klawiatur z kilkoma usprawnieniami np. lepsza czcionka na klawiszach, jest w pakiecie także dodatkowy zestaw klawiszy wymiennych i keycap puller, czego nie dodają do modeli nie LUX (tzn dodają tylko do modeli bez RGB)

 

MX Speed mają taką samą specyfikacją co Redy, tylko że aktywują się po wciśnięciu do 1,2mm a Redy do 2mm, więc tutaj już sam musisz się zastanowić, które bardziej będą ci odpowiadać. Jeśli wolisz dalej wcisnąć klawisz, żeby się aktywował to wybierz Redy, jeśli wolisz, żeby przycisk się aktywował po leciutkim kliknięciu to wybierz Speedy

 

Podświetlenie jest bardzo płynne w K70

Link to post
Share on other sites

Co do silent-ów to to są takie wiciszone red-y ( nie czuć ani nie słychać aktywacji co może być dość problematyczne jeśli przesiadka z membrany )

 

Oczywiście da się przyzwyczaić ( ale trzeba czasu )

 

Silenty są tak głośne jak membranka z wysokim skokiem ( ale nie słychać klikania, tylko same uderzenia opuszków o klawisze )

 

 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

starf też ma usb pass through :D ( w obu wersjach, zwykłej jak i rgb ) 


względem k70 najbardziej boli brak rolki głośności i przycisków funkcyjnych ( w starf są tylko 2, poziomowa intensywność podświetlenia podświetlenia 0-33-66-100 i blokada windowsa )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...