Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić nowy komputer, który będzie mi trochę służyć.
  • Zastosowanie komputera :  Granie i programowanie, może coś z grafiką (pewien nie jestem)
  • Maksymalna kwota : 5000zł  +/- 500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej (chciałbym przed rozpoczęciem roku szkolnego)
  • Których części potrzebuję :  Sama "buda"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :  Jest taka możliwość
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  2 monitory; 1 - 1920x1080 (DVI), 2 - 1366x768 (VGA)
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk HDD WD BLUE 1TB
  • Własna propozycja zestawu : https://www.morele.net/inventory/info/3HhFpd/

Zastanawiałem się też nad i7 4790k zamiast 6700k. Czy warto? Jeśli tak, to trzeba zmienić płytę główną i RAMy. Również zastanawiam się nad kartą graficzną. Jeśli brałbym AMD, to seria R9 czy może nowy Solaris RX 480?

 

W najbliższym czasie planuję zakupić również dysk SSD.

 

Jestem otwarty na Wasze propozycje. Mam nadzieję, że szybko uporamy się z tym "problemem". ;)

Edytowane przez J.A.C.
Link to post
Share on other sites

Programowanie nie jest tak zasobożerne jak zabawa z renderowaniem. Osobiście polecałbym ci geforce gtx 1070 bo cena podobna, a zasilacz który podałeś pewnie nie dźwignie tego radka. Możesz też nie czekać i od razu kupić zestaw z dyskiem ssd. (Nie będziesz się musiał bawić z tworzeniem kopii danych zanim i tak przeniesiesz system z HDD na SDD). Wtedy np. geforce gtx 1060 + dysk SSD 250 - 500 GB. Dysk ssd naprawdę ułatwia życie uwierz ;) Sorry, że nie podałem konkretów.

Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz który podałeś pewnie nie dźwignie tego radka

Niby dlaczego ? - przecież tam będzie jeszcze spory zapas mocy.

 

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/
1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425
1 x AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151/
1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Play
1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)
1 x SilentiumPC Aquarius X70 Pure Black (b/z)
1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny

5569zł

 

Zyskujesz płytę z mocniejszą sekcją zasilania, cichszy cooler na CPU, szybszy RAM, znacznie wydajniejszą kartę graficzną z mniejszym zapotrzebowaniem na prąd i świetną kulturą pracy, do tego SSD 240GB na MLC z 5 letnią gwarancją, obudowę z oknem i trzema 120mm śmigłami w standardzie oraz lepszy elektrycznie PSU na modułach DC-DC również z 5 letnią gwarancją.

Jeśli nie stawiasz wirtualek i serwerów to testowania aplikacji możesz zejść do i5 6600K.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? :  Jest taka możliwość

 

Nie nastawiając się na mocne OC do ostatniego MHz, możesz pójść też w tańsze rozwiązanie.

 

1 x  Intel Xeon E3-1230 v5 /3.8GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  AsRock E3V5 Fatal1ty Performance Gaming/OC /intel C232, DDR4, LGA1151/

 

350 zł w kieszeni. Tutaj jak Cię weźmie na OC, to kręcisz za pomocą BCLK. Płyta posiada osobny kontroler BCLK więc spokojna głowa. Zaoszczędzone pieniądze możesz przerzucić  na chociażby SSD 500 GB

Link to post
Share on other sites
Nie nastawiając się na mocne OC do ostatniego MHz, możesz pójść też w tańsze rozwiązanie. 1 x Intel Xeon E3-1230 v5 /3.8GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/
Z tego, co widzę w specyfikacji, to procesor nie ma wspierania do kodeków takich jak np. h264. Czy jest to potrzebne? Do końca nie jestem przekonany, czy kiedyś nie będę obrabiać filmów (chodzi o szkołę).

 

Niby dlaczego ? - przecież tam będzie jeszcze spory zapas mocy.1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Play1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x SilentiumPC Aquarius X70 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny5569złZyskujesz płytę z mocniejszą sekcją zasilania, cichszy cooler na CPU, szybszy RAM, znacznie wydajniejszą kartę graficzną z mniejszym zapotrzebowaniem na prąd i świetną kulturą pracy, do tego SSD 240GB na MLC z 5 letnią gwarancją, obudowę z oknem i trzema 120mm śmigłami w standardzie oraz lepszy elektrycznie PSU na modułach DC-DC również z 5 letnią gwarancją.Jeśli nie stawiasz wirtualek i serwerów to testowania aplikacji możesz zejść do i5 6600K.
Fajna opcja. Rozpatrzę ją. Zależy mi jednak na obudowie, w której jest kontroler obrotów wiatraków, wiec prawdopodobnie ją zmienię. ;) Edytowane przez J.A.C.
Link to post
Share on other sites
Przecież masz w niej trzystopniowy kontroler obrotów ;).
Racja. Wybaczcie, nie zauważyłem. :mellow: Zdecydowałem, że zostanę przy propozycji:

 

Mam jednak jeszcze pytanie. Czy jest różnica między jetstream a super jetstream?(roznica ~100zl) Edytowane przez J.A.C.
Link to post
Share on other sites

Dobra. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zostaję z tamtym zestawem, tylko zmieniam Fortisa na Macho. Wydaje mi się, że temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki. :)


Jeszcze jedno pytanie, dopiero teraz przyszło mi do głowy. Jeśli chodzi o pastę, to jaką polecacie? Wystarczy ta z chłodzenia?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...