Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

sprawa wygląda następująco - posiadam internet na kartę w Playu, a do korzystania z niego używam mobilnego modemu (bez gniazd na anteny zewnętrzne). Nie chodzi o to, że mi nie wystarcza, ale chciałbym się dokładnie dowiedzieć, czy da się przyspieszyć jego prędkość i siłę zasięgu.

 

Czy kupienie routera (trochę o tym czytałem, ale szczerze mówiąc - niezbyt rozumiem) pomogłoby? Jeśli tak, to jaki dobrać do takiego rodzaju internetu i czy w ogóle takie coś jest możliwe? 

 

Czekam na odpowiedź, dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Siłę zasięgu da się. Podstawa to modem/modemorouter z gniazdem na antenę i sama antena. Trzeba by było ustalić na jakiej częstotliwości odbierasz i czy to LTE czy 3g.

Szybkość? Być może,ale trzeba by było poszukać mniej obciążonych nadajników, czy to z Play czy z innego operatora. Jeżeli mieszkasz w mieście będzie ciężko lub wręcz niemożliwe. Jak w innej miejscowości to musiałbyś podać lokalizację - wejdź na beta.btsearch.pl, przełącz się na UKE i znajdź swoją lokalizację. Skopiuj link i wklej go tutaj na forum

Link to post
Share on other sites

Jeśli internet masz z nadajnika z Unisławia to troche jest problem z doborem anteny, bo tam LTE jest na 1800, 2100 i 800MHz. Więc dedykowana panelowa antena to raczej kiepski wybór. Bardziej polecałbym w takiej sytuacji antene logarytmiczną.

Jeśli modem nie ma wyjść antenowych to musisz go wymienić np. na Huawei E3372 lub zakupić router np. Huawei B593.

Możesz zrobić próbę i jeśli masz laptopa podjedź z modemem pod BTS i sprawdzisz jakie są maksymalnie osiągalne prędkości. Będziesz widział czy masz szansę coś poprawić zewnętrzną anteną czy może nadajnik w twojej okolicy jest już wysycony.

Link to post
Share on other sites

 Możesz kupić modem e3372, do tego router z ebaya Nexx 3020 i całość w hermetycznej puszcze zamontować na zewnątrz mieszkania. Ile masz km do BTS? Ja mam modem e3372. Jak mam słaby zasięg i nie pada, to go wystawiam na zewnątrz. Mam około 5 km do przekaźnika. Transfery 20 (w mieszkaniu)-40 (na zewnątrz) Mbps w zależności gdzie modem się znajduje. Najlepiej zajrzyj na  bez-kabli.pl lub eko.one.pl

Link to post
Share on other sites

 

całość w hermetycznej puszcze zamontować na zewnątrz mieszkania

?? Jak to zasilić? I jak ochronić od 20-30*C mrozami?

 

 

Więc dedykowana panelowa antena to raczej kiepski wybór. Bardziej polecałbym w takiej sytuacji antene logarytmiczną.

Mają słabe uzyski. Ale skoro autor pisze że bez niczego jest LTE to od biedy wystarczą. Tyle że wtedy modem automatycznie by wybierał częstotliwość i nie koniecznie mogłaby być to ta mniej obciążona.

 

Ale ogólnie Longhorn dobrze gada. Skoro masz z czego wybierać najlepiej pojeździć ze starterami od Orange, Plusa,Play i T-Mobile (w T-mobile trzeba pakiet wykupić żeby mieć LTE) do Unisławia. Dąbrowa jest kilometr bliżej i jest mniejsza więc nadajniki być może nie są tak obładowane ale widzę że tam jest masakra jeżeli chodzi o profil wysokościowy między Czarżami a anteną. Chyba że upiera się przy tym Playu. Ale komórką i tak nic nie zdziała. Najlepiej jakby pożyczył gdzieś 3372h, podłączył go do laptopa z win7 lub wyżej i zainstalował LTEwatch lub E5186 Toolbox. Dzięki temu mógłby wymusić częstotliwości i po kolei by sobie sprawdził Speedtestem szybkości i wtedy by wiedział jaką konkretną antenę kupić.

Ogólnie najlepiej się nastawiać na LTE800 bo zazwyczaj mniej obciążone niż 1800 i zdecydowanie mniej podatne wszelkie przeszkody i zakłócenia. Ale to teoria bo w praktyce może być zupełnie inaczej.

 

Można też pokusić się o LTE-A skoro są wszystkie częstotliwości. Ale wątpię że autor jest skłonny wydać ok 800-1000 za router :D

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...