Skocz do zawartości

Pierwsza klawiatura Mechaniczna (+ -) 500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez VindoV,

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu klawiatury mechanicznej, w związku z tym mam prośbę i pytanie:

Jaką klawiaturę mechaniczną byście mi polecili z Cherry MX..... oo i tu pierwszy problem, ponieważ gram głównie w gry typu BF, CSGO, i sorry, ale nie mam pojęcia jakie przełączniki były by dla mnie optymalne, ponieważ mój komputer służy w 65% do gier.

 

Klawiatura nie musi mieć podświetlenia, ponieważ moja ostatnia z podświetleniem, strasznie mnie oślepiała, przez co nie widziałem jaki klawisz naciskam.

Nie musi mieć klawiszów dodatkowych typu (G1).

 

Chodzi mi o dobór klawiatury tak co by mi starczyła na mw. 3 latka. Obecna (Logitech G103) jest ok, ale do grania się nie nadaje, ponieważ po ok. roku klawisze WASD wciskają się już ciężej niż ok roku temu, jak ja kupowałem.

 

W związku z w/w kryteriami, poproszę was o polecenie mi modeli klawiatur i jaki tym MX byłby dla mnie w miarę OK.

 

 


 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pod fps-y najlepsze są redy (siła nacisku 45g), bo podczas ciągłego wciskania wasd palce się mniej męczą w porównaniu do przykładowo mx black (60g).

Na procpu Fnatic Gear Rush jest teraz w fajnej cenie 369zł i możesz go śmiało brać (tylko klawiatura posiada duży enter i mały lewy shift)

http://procpu.pl/p/1727/31271/fnatic-gear-rush-cherry-mx-red-uklad-us-english-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html

W morelach na redach najtańszy jest QPAD MK50 za 299zł

https://www.morele.net/klawiatura-qpad-mk-50-pro-gaming-mechanical-keyboard-cherry-mx-red-gklqpmk50-547951/

Dokładając 100zł masz CMStorm Quickfire TK, podświetlana, mała i dobrze wykonana klawiatura.

https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-tk-cherry-mx-red-sgk-4020-gkcr1-555016/

Twój budżet wynosi 500zł, dokładając co nieco mógłbyś już celować w Corsair K70 - najwyższa półka jeżeli chodzi o klawiatury mechaniczne, wykonana ze szczotkowanego aluminium, 100% antyghosting i co tu więcej pisać... lepszej klawiatury obecnie na rynku raczej nie ma

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-gaming-k70-cherry-mx-red-ch-9000114-na-779878/

Wszystkie prócz qpada podane przeze mnie klawiatury są podświetlane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam qpada na redach i to była moja pierwsza mechaniczna klawiatura. O ile w csie jest spoko a gram naprawdę sporo to przy pisaniu już różnie. Przyciski są bardzo czułe i nawet lekkie muśnięcie opuszkiem palca potrafi aktywować klawisz. Trzeba się przyzwyczaić. Jednak w przyszłości celowałbym w black lub bronze, zawsze to większa siła nacisku jest potrzabna do aktywacji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, bardzo się przydała, z racji tego że posiadam dużo z Corsair, to wybór był raczej oczywisty.

 

Szybka pomoc = Szybki zakup......no ale dostawa już dłuższa :)

 

http://i68.tinypic.com/152kys5.jpg

Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

no i du*a..... klawiatura przyszła, Kurier wręczył mi pudełko z klawiaturą i naklejoną naklejką adresową na nim, a nie jak to zwykle bywa na pudełku dodatkowym w którym to jest pudełko z klawiaturą. Przyglądam się patrze a pudełko jest w fatalnym stanie, jakby ktoś już nim grał w nogę :) Myślę sobie,.... spoko zakupy z Amazon, są bezproblemowe jeśli chodzi o zwrotu, więc przyjąłem paczkę. Otwieram, patrze a tam klawisz pęknięty i  Klawiatura stuknięta w dwóch miejscach.......wtf!.... porobiłem zdjęcia itp. Zapakowałem klawiaturę i odesłałem po 2h do nadawcy. Następnego dnia dostałem informację że pieniążki zostaną zwrócone co do centa. 

 

Tak więc czeka mnie kolejny zakup, ale chyba już od innego sprzedawcy, z tym że jeszcze raz za pośrednictwem Amazona :)

Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem dzisiaj za 310zl

Tesoro Durandal Cherry MX Black

Jak przyjdzie dam ci znać jak się sprawuje (powinna być jutro)

 

Jeśli można wiedzieć, gdzie znalazłeś tę klawiaturę za 310? Od tygodnia przeglądam różne klawiatury z przedziału 300-400 i twoja oferta wydaje się całkiem atrakcyjna.

Link to post
Share on other sites

Jeśli można wiedzieć, gdzie znalazłeś tę klawiaturę za 310? Od tygodnia przeglądam różne klawiatury z przedziału 300-400 i twoja oferta wydaje się całkiem atrakcyjna.

Jeszcze wczoraj byla dostepna.

 http://www.komputronik.pl/product/185484/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Tesoro_Durandal_Klawiatura_mechaniczna_Cherry_MX_Black_.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Teraz masz za 349 w zolti.pl

http://www.ceneo.pl/23221340

 

Ja dzisiaj ja odebrałem z komputronika i mogę powiedzieć ze jest świetna. To jest mój pierwszy mechanik i ogólnie pierwsza klawiatura powyżej 50zl. Moim zdaniem wcale nie jest głośna. Dobrze trzyma się biurka. Jak dla mnie najlepsza z jaka miałem styczność. Razera testowałem w sklepie i moim zdanie jest za mała nawet te klawisze w niej sa dziwne a do tego bardzo głośna. U kolegi testowałem roccata Ryos tego za 700zl. Co do hałasu to porównywalny. Jedyny jej minus to to ze jest ogromna u mnie zajęła by 3/4 biurka. Wracając do Tesoro ,klawisze mx cherrry black w cs sprawują się bardzo dobrze i nie wierz w to ze będą cie bolały palce od grania. Jeśli szuka wersji z podświetleniem to jest tesoro ultimate za 500zl. Jak byś chciał wiedzieć coś wiecej to napisz

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wczoraj byla dostepna.

 http://www.komputronik.pl/product/185484/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Tesoro_Durandal_Klawiatura_mechaniczna_Cherry_MX_Black_.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

Teraz masz za 349 w zolti.pl

http://www.ceneo.pl/23221340

 

Ja dzisiaj ja odebrałem z komputronika i mogę powiedzieć ze jest świetna. To jest mój pierwszy mechanik i ogólnie pierwsza klawiatura powyżej 50zl. Moim zdaniem wcale nie jest głośna. Dobrze trzyma się biurka. Jak dla mnie najlepsza z jaka miałem styczność. Razera testowałem w sklepie i moim zdanie jest za mała nawet te klawisze w niej sa dziwne a do tego bardzo głośna. U kolegi testowałem roccata Ryos tego za 700zl. Co do hałasu to porównywalny. Jedyny jej minus to to ze jest ogromna u mnie zajęła by 3/4 biurka. Wracając do Tesoro ,klawisze mx cherrry black w cs sprawują się bardzo dobrze i nie wierz w to ze będą cie bolały palce od grania. Jeśli szuka wersji z podświetleniem to jest tesoro ultimate za 500zl. Jak byś chciał wiedzieć coś wiecej to napisz

 

Dzięki za info. Za 309 brałbym tego Tesoro nawet w tej chwili :) Też chcę kupić sobie pierwszego mechanika i mój jedyny dylemat polega na przełącznikach brown vs black. W cs'a gram bardzo rzadko, więcej w gry moba lub casualowe fps'y typu battlefield. Sporo programuję i ogólnie siedzę przed komputerem po ponad 8h dziennie. Czy mx cherry black nie są "zbyt ciężkie" do takich zastosowań, ewentualnie czy przy tak długim użytkowaniu nie będą mnie boleć palce? :) 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Za 309 brałbym tego Tesoro nawet w tej chwili :) Też chcę kupić sobie pierwszego mechanika i mój jedyny dylemat polega na przełącznikach brown vs black. W cs'a gram bardzo rzadko, więcej w gry moba lub casualowe fps'y typu battlefield. Sporo programuję i ogólnie siedzę przed komputerem po ponad 8h dziennie. Czy mx cherry black nie są "zbyt ciężkie" do takich zastosowań, ewentualnie czy przy tak długim użytkowaniu nie będą mnie boleć palce? :)

Ja nie odczułem praktycznie żadnej różnicy. Czuć ze wciska się je mocniej ale nie jest to jakieś super ciężkie. Ja bym brał na twoim miejscu cherry black zawsze możesz wymienić na brown w ciągu 15 dni. Moim zdaniem się nie zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem Corsair K70 LUX w wersji RGB i rzeczywiście jest to klawiatura z najwyższej półki aczkolwiek mam kilka małych zastrzeżeń

 

Po 1, podpórka pod nadgarstki jest trochę za mała

Po 2 z uwagi na budowę przełączników Cherry MX, podświetlenie klawiszy jest tylko na górze co sprawia, że znaki w dolnej części klawisza są słabo podświetlone i nie najfajniej to wygląda, ale nie jest ot wina klawiatury Corsaira, a konstrukcji przełączników Cherry, lecz warto o tym wspomnieć. W tej kwestii klawiatury Logitech G910, G810, G410 oraz Steelseries Apex M800 wypadają znacznie lepiej

Po 3 jak popatrzymy pod pewnym kątem na klawiaturę to widać poświatę diód odbijającą się na klawiszach i też nie najfajniej to wygląda

Po 4 nie zauważyłem w oprogramowaniu opcji przypisania do klawisza skrótu jakiejś aplikacji, co bardzo mnie zdziwiło bo jest to jedna z podstawowych opcji programowania klawiszy

 

Dla mnie jeszcze brakuje po lewej stronie klawiszy programowalnych. Corsair ma w ofercie model K95, który ma aż 18 przycisków dodatkowych ale po 1 jest to właśnie aż 18 (a mi wystarczyło by 5), a po drugie modelu K95 nie ma w wersji LUX

 

To chyba wszystkie wady jakie zauważyłem w K70

 

Ale mimo tego klawiatura jest na prawdę porządna i warta swoich pieniędzy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...