Skocz do zawartości

Nie dziala regulacja obrotow wentylatora.(4850)


Recommended Posts

Witam. Posiadam karte graficzna Ati radeon HD4850. Nie wiem jakiego jest producenta, gdyz jest to wersja prosto z fabryki. Mam z nia taki problem, ze wentylator caly czas pracuje na bardzo wyskokich obrotach, ktorych nie potrafie zmniejszyc. Gdy wlacze CCC w zakladce Ati Overdrive dam zeby manualnie sterowac wiatrakiem to moge sobie suwac suwakiem, lecz nie przynosi to zadnego efektu. Sprawdzalem to tez programem Riva tuner, tez nie ma rezultatow. Czy wiecie jak mozna jeszcze te obroty zmienic?

 

Jezeli okazalo by sie ze to jest w karcie zepsute, to czy moge podpiac wiatrak z karty w inne wejscie? Np jakies na plycie glownej? Mam na plycie wejscia jeszcze na ktorych pisze cos o "fan" lecz sa one 3 pinowe, wiatrak ma wejscie na 2 piny. Tak wiec czy jak podlacze to 2 pinowe pod te 3 piny to bedzie sie dalo regulowac obroty? W programie AMD Overdrive jest opcja, aby regulowac wiartaki podlaczone po te wejscia( teraz nic tam nie mam wpiete). A i jeszcze jedno jak bym mial podlaczac to w ktore te igly wbic?

To jest uklad pinow na plycie:

tu jest ...

napis 123

napiszcie w 12, czy 23. Ten napis to PWR FAN 1.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1362287837

 

http://twojepc.pl/html/!_fotki/770Extreme3.jpg

To jest zdjecie mojej plyty. Zobaczcie te wtyki na wentylator.

Link to post
Share on other sites

A mam pytanko. Jako ze mm juz jeden wentylator w obudowie (na molexa) a zamierzam kupic jeszcze 2 wentylatory na wejscia 3 pin. Zamierzam kupic zewnerzny regulator obrotow ( taki z allegro montowany tam gdzie naped cd). Jednakze maja one albo wejscia 3 pin albo molex. To czy moglbym jakos podlaczyc ten 2 pinoiwy kabel pod 3 pin? I czy bo to sie dalo regulowac? Na niektorych forach pisalo ze mozna, ale chcialbym sie kogos spytac kto sie na tym zna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...