Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu komputera za ok. 4000 zł.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry np. Fifa 2016, NFS (shift, rivals, most wanted, najnowszy), Diablo III, GTA V, DIRT (2,3), Battlefield (3,4), F1 2010 (i nowsze), crysis, wiedzmin, grafika komputerowa (photoshop, gimp, inkscape)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 4000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: sierpień-wrzesień
  • Których części potrzebujesz?: wszystko oprócz monitora, klawiatury i myszki
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: ACER x223W - 1600x1050, zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości monitor full HD
  • Specjalne wymagania: Płynna gra w full hd w nowsze gry na wysokich lub najwyższych ustawieniach (min 30 kl./s).
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak ale nie nadają się  :P
  • Własna propozycja zestawu:
1. Procesor: Intel i5-6600 3.30GHz 6MB BOX
2. Płyta Główna: ASUS B150M-PLUS (B150 2xPCI-E DDR4)
3. Zasilacz: Be Quiet 630W Pure Power L8 BOX
4. Pamięć Ram: Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)
5. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 960 4096MB 128bit WindForce 2X OC
6. Dysk SSD: Transcend 128GB SATA SSD 370S
7. Dysk Dane: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE7
8. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425
9. Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

 

Link to post
Share on other sites

16 GB Ram raczej zostanie, jak wcześniej napisałem będę również używał komputera do grafiki komputerowej (wektorowa i rastrowa) dlatego tam będę potrzebował więcej pamięci.
Myślałem też nad gtx 1060 a nawet 970 ale stwierdziłem, że na chwile obecną wystarczy gtx 960, może za kilka lat wymieniłbym na lepszą. Karta graficzna powyżej 1500 zł uważam za stratę pieniędzy. Mając monitor 60Hz nie odczuje różnicy.
Dysk SSD tylko na system dlatego nie musi mieć pojemności większej niż 128 gb.
Chłodzenie chciałem mieć Fera 3, niestety w sklepie gdzie chcę składać jest niedostępne, raczej kupię tańsze np. 

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024.

 

Zasilacz wolałbym mocniejszy gdybym kiedyś chciał zmodernizować komputer, dlatego po przeczytaniu i obejrzeniu recenzji zdecydowałem się na Be quet, chociaż tutaj jeszcze się zastanowię.

 

Największy dylemat miałem przy płycie głównej. Miałem w planach  PC Mate, jednak postawiłem na lepsze wyposażenie.

 

Co do procesora 6600 jest nieznacznie droższy od 6500, może zostać czy rzeczywiście się nie opłaca ?

Link to post
Share on other sites

 

 

6 GB Ram raczej zostanie, jak wcześniej napisałem będę również używał komputera do grafiki komputerowej (wektorowa i rastrowa) dlatego tam będę potrzebował więcej pamięci.

W pierwszym zestawie wrzuć Corsair 16GB (2x8GB) 2133MHz CL13 Vengeance LPX

 

 

Karta graficzna powyżej 1500 zł uważam za stratę pieniędzy. Mając monitor 60Hz nie odczuje różnicy.

To GPU to koszt 1300zł, różnice odczujesz Ty w grach, a GTX 960 i GTX 1060 dzieli przepaść pod względem wydajności http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-1060-test/strona/26420.html

Poza tym zakup nowej 960 za ponad 900zł to kiepski pomysł, za tyle masz 970 z długa gwarancją.

 

Dysk SSD tylko na system dlatego nie musi mieć pojemności większej niż 128 gb.

Poważnie, zmieścisz się z windą, gierkami i scratch diskiem na 120GB ? - daj spokój nie opłaca się brać dopłacasz 75zł i masz 240GB.

 

 

Zasilacz wolałbym mocniejszy gdybym kiedyś chciał zmodernizować komputer

Nie ma takiej potrzeby, tam masz dość dobry jakościowo PSU z mocną linią +12V, który pociągnie zestaw z GTX 1070. Teraz producenci ograniczają zapotrzebowanie układów na prąd.

 

 

Miałem w planach  PC Mate, jednak postawiłem na lepsze wyposażenie.

Tylko, że ten asus jest gorzej wyposażony niż MSI  ;).

 

 

Co do procesora 6600 jest nieznacznie droższy od 6500,

Dopłata 110zł to faktycznie niewiele ? - zrobisz jak zechcesz. 

Link to post
Share on other sites

W moim sklepie dopłata do i5 6600 to 70 zł dla tego zostawie. Zmieniłem natomiast chłodzenie na tańsze (nie zamierzam podkręcać a jedynie zmienić te Boxowe) na SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024. Co myślicie o karcie graficznej GTX 1060 w wersji Asusa Turbo 6GB? Myśle też nad zasilaczem SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

Link to post
Share on other sites

 

 

jedynie zmienić te Boxowe) na SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024.

Wrzuć sobie Fera 3, lepszy wentyl.

 

 

Co myślicie o karcie graficznej GTX 1060 w wersji Asusa Turbo 6GB?

Referent głośny i gorący, odpada. Najtaniej masz Palit Dual lub Gainwarda z tym samym układem chłodzenia.

 

 

Myśle też nad zasilaczem SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

Nope, pod zestaw bez OC CX450M z 5 letnią gwarancją na przetwornicy DC-DC i lepszymi kondensatorami.

Link to post
Share on other sites

Niestety w sklepie gdzie chcę składać komputer (x-com) nie jest dostępne chłodzenie Fera 3 ani zasilacz CX450M, tak samo GTX z Gainwarda. Z zakupem jeszcze się wstrzyma, może coś stanieje. Dodam że płyta główna jak i zasilacz chcę kupić już na dłużej tak abym w przyszłości mógł zmodernizować komputer. Modernizacja polegałaby np. na dodaniu kolejnych 16GB pamięci, wymiany procka na i7 i karty graficznej np na 1080 lub nowsze.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz http://www.x-kom.pl/p/287968-zasilacz-komputerowy-xfx-core-ts-series-550w.html

niestety już niemodularny i z gorszą regulacją napięć, ale również z 5 letnią gwarancją i większą mocą na linii +12V.

Jeśli nie ma Fery to niech ostanie Spartan Pro.

Co do karty http://www.x-kom.pl/p/316924-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-gaming-6gb-gddr5.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1060_g1_gaming_review,11.html

kultura pracy niewiele gorsza niż u MSI Gaming X.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakieś propozycje co do zasilacza i płyty głównej ?


Jeszcze jakieś propozycje co do zasilacza i płyty głównej ?

  • Zastosowanie komputera: Gry np. Fifa 2016, NFS (shift, rivals, most wanted, najnowszy), Diablo III, GTA V, DIRT (2,3), Battlefield (3,4), F1 2010 (i nowsze), crysis, wiedzmin, grafika komputerowa (photoshop, gimp, inkscape)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 4000 zł (do 4500)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: sierpień-wrzesień
  • Których części potrzebujesz?: wszystko oprócz monitora, klawiatury i myszki
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: ACER x223W - 1600x1050, zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości monitor full HD
  • Specjalne wymagania: Płynna gra w full hd w nowsze gry na wysokich lub najwyższych ustawieniach (min 30 kl./s). Przyszłościowy zasilacz 500-600W. Zakup komputera w x-kom
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak ale nie nadają się    :P
  • Własna propozycja zestawu:
1. Procesor: Intel i5-6600 (3.30Ghz 6MB BOX)
2. Płyta Główna: MSI B150 NIGHT ELF (B150 2xPCI-E DDR4)
3. Zasilacz: Be Quiet 630W Pure Power L8 BOX lub SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold lub SilentiumPC 600W Vero M1
4. Pamięć Ram: Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)
5. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB DDR5
6. Dysk SSD: Transcend 128GB SATA SSD 370S
7. Dysk Dane: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE7
8. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
9. Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
 
Inne: Dysk SSD na system i programy, reszta na HDD, 16 GB ram z uwagi na programy graficzne, 2 kości z możliwością dołożenia kolejnych 16 GB w przyszłości.
 
odświeżam temat, zmiana specyfikacji i wymagań
Link to post
Share on other sites

Płytę główną muszę zamienić z MSI (brak w sklepie - chyba że znowu się pojawi) na Gigabyte GA-B150M-D3H. Jak wcześniej pisałem chłodzenia SPC Fera również nie ma w x-kom. Obudowę zamienię na SilentiumPC RG3. Dysk twardy Goodram 240 GB za 300 zł to opłacalny wybór (Iridium PRO)? . Czy Corsair CX550M jest taki sam jak CX450M ?
Na dniach w sklepie ma pojawić się Gigabyte Geforce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5 za 1347 zł, chyba lepsza propozycja od tego w zestawieniu?


ponawiam temat i mam jeszcze pytanie dotyczące obudowy. Warto dopłacić do Gladius M35?
zmiana z obudowy SilentiumPC RG3 za 159 zł na SilentiumPC Gladius M35 za 195 zł.

Prosiłbym również o podanie alternatywy dla Corsair CX450M, najlepiej 500-600W ponieważ w przyszłości planuję rozbudowę do i7, lepszej karty (może 1080 lub nowszej).

Edytowane przez Golik91
Link to post
Share on other sites

a co myślicie o tych płytach:
http://www.x-kom.pl/p/281330-plyta-glowna-socket-1151-asus-b150m-plus-b150-2xpci-e-ddr4.html

http://www.x-kom.pl/p/277165-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-ga-b150m-d3h-b150-2xpci-e-ddr4.html

 

lepsze wyposażenie niż night elf oraz 6 x audio, jeszcze rozważam PC Mate ale tam są tylko 3 x audio

która z powyższych ma lepsze kondensatory i audio ? ALC887 czy ALC892

Edytowane przez Golik91
Link to post
Share on other sites

Nie mam kasy na kartę dźwiękową. Audio nie musi być najlepsze, ważne żeby nie było najgorsze. Night Elf ma jeden minus - wyposażenie. Dlatego oglądam też inne płyty, porównuję i wybiorę najbardziej opłacalną. Gigabyte chyba nie jest zła w tej cenie, Asus też się ładnie prezentuje i do tego ma slot PCI. 

Link to post
Share on other sites

Dla pewności zapytam w x-kom, czemu takie zdjęcie i specyfikacja. Jeszcze pytanie o Night Elf - jedyna wada to ilość złącz i cena? Podoba mi się wygląd w night elf, sekcja zasilania chłodzona, wzmocniony slot na kartę graficzną, lepsze audio. Wybór właściwie między tymi 2 płytami. Gigabyte vs MSI.


Zestaw na chwile obecną prezentuje się tak:
1. Procesor: Intel i5-6600 (3.30Ghz 6MB BOX)
2. Płyta Główna: Gigabyte GA-B150M-D3H (DDR4)
3. Zasilacz: SilentiumPC 550W EnduroFM1
4. Pamięć Ram: Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)
5. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB DDR5
6. Dysk SSD: GoodRam 240GB Iridium Pro
7. Dysk Dane: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE7
8. Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024
9. Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
 
Zmiana grafiki z Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB DDR5 na Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5 - różnica 100 zł, minimalnie mniejsze zegary. Obudowa ponownie M35 jest dostępna. Płyta główna ze względu na cenę (Night Elf jedynie lepsze audio co nie jest najważniejsze). Zasilacz z uwagi na recenzje i testy, popularność i dobre opinie (wymóg minimum 500W spełniony :P).
 
Czy jest to dobry zestaw ? W x-kom na chwile obecną wydatek w wysokości 4 147 zł
Edytowane przez Golik91
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz z uwagi na recenzje i testy, popularność i dobre opinie (wymóg minimum 500W spełniony ).

? jakimi opiniami Ty się kierujesz ?  50zł taniej masz XFX TS Gold 550W z lepszym środkiem - OEM Seasonica S12G. Pod ten zestaw CX450M jest aż nadto wystarczający, tak samo Fractakl Edison M 450W za te 280zł.

 

 

miana grafiki z Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB DDR5 na Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5 - różnica 100 zł,

Za 20zł więcej jest już cichszy Palit Jetstream...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...