Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, szukam używanej karty graficznej do mojego zestawu:

intel i5 750

płyta Gigabyte GA-P55A-UD4

6GB RAM

zasilacz corsair vs 550W

Zastanawiam się nad gtx960 i ewentualnie trochę lepszą wg. benchmarków (w grach) r9 280x. Oczywiście o ile mój zasilacz sobie z nim poradzi. Z tego co słyszałem, to nowe radeony są mało ekonomiczne. Stąd chciałbym to jakoś wyważyć, może trochę dorzucić i mniej zapłacić za prąd, ale też nie brać czegoś znacznie słabszego. Może jest coś jeszcze godnego polecenia, lub jakich wersji danej karty unikać? Ogólnie rzecz biorąc- zanosi się na lepszy czas do kupienia używanej karty, czy co miało wyjść to wyszło i nikt nie zmienia sprzętu? Dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez karolius27
Link to post
Share on other sites

Do twojego procesora żaden z mocniejszych Radeonów (R9 280 i wzwyż) się nie nadaje, chociaż zasilacz masz całkiem dobry i dałby sobie radę spokojnie z takim 290. A propos procesora, był on podkręcany?

 

Co do karty, radzę szukać GTX960 (dzisiaj mało opłacalna karta), lub GTX970 używkę.

Link to post
Share on other sites

Nie był, ale mam zamiar go kręcić z chłodzeniem fortis2, tylko nie ma kiedy kupić i zrobić. 960, aż taka słaba? Teraz mam jedną na oku w rozsądnej cenie i jakoś ich nie brakuje, a z 970 już jest problem.

Edytowane przez karolius27
Link to post
Share on other sites

Nie jest tragiczna, ale względem stosunku ceny/wydajności to można dostać lepsze karty, np. wspomnianego 970. A jaki masz budżet, że mocniejsza karta już jest poza Twoim zasięgiem?

 

Swoją drogą, mam na sprzedaż Fortisa 2 z wentylatorem Scythe SlipStream 120 1300rpm za 100zł + kw gdybyś był zainteresowany, ale to już na PW.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...