Skocz do zawartości

Wydajniejsza/Dedykowana karta graficzna nvidia nie włączą się.


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Otóż gdy odpalam jakąś grę (w moim przypadku to Counter Strike) dedykowana/wydajniejsza karta nie włączą się. Cały czas czyta mi tylko i wyłącznie "Intel HD Graphics". Dedykowanej/wydajniejszej karty graficznej nie wyświetla mi w menedżerze urządzeń. Przeszukałem cały internet i nic nie pomogło. Mój laptop to Lenovo B5400 z kartą graficzną Nvidia GeForce GT 720M. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :).

Link to post
Share on other sites

Masz w ogóle zainstalowane sterowniki do geforce?

Mógłbyś również powiedzieć czy przeinstalowałeś ostatnio system, czy coś i jaki to wogóle system operacyjny.

system operacyjny - windows 8.1, jakiś czas temu aktualizowałem z win 8 do win 8.1. Sterowniki do geforce'a nie mam, ponieważ nie wiem które pobrać. ( Nie znam się dobrze na laptopach ). Godzinę temu aktualizowałem BIOS do najnowszej wersji.

Link to post
Share on other sites

Druga sprawa to skoro masz zamiar na nim grać pewnie podłączysz go do ładowarki - przestaw też ustawienia zasilania na wysoka wydajność. Na oszczędzaniu baterii czasem się może zdarzyć że laptop zdusi kartę dedykowaną i będzie pracował tylko na integrze w celu zapewnienia jak najdłuższego czasu pracy. Aczkolwiek laptop po wykryciu ładowarki powinien się sam przestawić na tryb zrównoważony.

Link to post
Share on other sites

sterownik który podałeś zainstalowałem i uruchomiłem ponownie komputer. w dalszym ciągu w menedżerze urządzeń nie mam karty nvidii. trzeba coś zmienić w biosie ?


Druga sprawa to skoro masz zamiar na nim grać pewnie podłączysz go do ładowarki - przestaw też ustawienia zasilania na wysoka wydajność. Na oszczędzaniu baterii czasem się może zdarzyć że laptop zdusi kartę dedykowaną i będzie pracował tylko na integrze w celu zapewnienia jak najdłuższego czasu pracy. Aczkolwiek laptop po wykryciu ładowarki powinien się sam przestawić na tryb zrównoważony.

Ustawiłem WSZYSTKO na maks. Wydajność jest największa. W dalszym ciągu w menadżerze urządzeń w kartach graficznych nie wyświetla mi się Nvidia.

Link to post
Share on other sites

A czy instalowałeś sterowniki od karty zintegrowanej najpierw? bo jeśli tak to odinstaluj sterowniki od tej zintegrowanej najlepiej przez program display driver uninstaller, uruchom ponownie i zainstaluj tylko tego optimusa co ci wysyłałem.

Bo możliwe że przez to że zainstalowałeś tylko integrę to komp myśli że tylko ona jest.

Link to post
Share on other sites

Ostatni screen który podesłałeś - w zakładce Display jakie masz opcje do wyboru.

Tam, wydaje mi sie jest opcja do karty graficznej  :)

 

Kwestia sterowników do integry jest bez znaczenia skoro w menedżerze urządzeń nie widać wcale karty dedykowanej - jest ona wyłączona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...