Skocz do zawartości

Opłacalność gtx970 na dzień dzisiejszy


Recommended Posts

Witam

Kupiłem w sklepie nową MSI gaming GTX 970 z wymiany gwarancyjnej z 3 letnią gw za 1060zł  (w poniedziałek będzie) Brak pudła i akcesoriów. Zastanawiam się czy przypadkiem nie pośpieszyłem się i nie lepiej dołożyć te 250 stówy do 1060.  Innymi słowy nowy GTX970 MSI Gaming bez pudła czy nowy budżetowy palit 1060 za 1300zł (bo 1500 zł za 1060 nie dam). Konfig w sygnaturze.

Link to post
Share on other sites

Doradzałbym skorzystać ze zwrotu 14 dniowego  i brać GTX 1060 , 15-20 % wydajniejszy, mniej prądożerny (chodzi głównie o kulturę pracy ) i 2,5 GB Vramu więcej. Palit ponoć ostatnimi czasy wydaje dobrze wykonane karty .

Link to post
Share on other sites

@neo88

Ten niereferent to raz że pewnie głośny pod obciążeniem, a dwa że towaru brak.

 

@macf2

ale droższy od 970 o 15-20%.

 

@up

No tak ale przy tej 970 mam rachunek na moje nazwisko, 36mscy gwarancji i kupuje w sklepie (jakby piszczała czy coś to mogę zwrócić).

Link to post
Share on other sites

Od gainwarda jest stosunkowo cichy, z chłodzeniem półpasywnym za 1279zł ;)

https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx1060-6gb-ddr5-192-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-426018336-372-774632/

Dla mnie minus, że brak backplate'u tylko ;). Osobiście zwróciłbym 970tkę, aby zakupić 1060tkę.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Ten Gainward to prawie to samo co Palit Dual (Gainward jest własnością Palita). Oba nie mają chyba jeszcze recenzji porównawczych. Poczekaj aż moreleTV zrobią przekrój niereferentów GTX 1060, bo na końcu przekroju 1070 o tym wspomnieli.

Link to post
Share on other sites

To już zależy od wymagań. Jak GTX 1060 stanieją do normalnego poziomu (narazie to wciąż nowość), to przy swoich 6 GB i braku problemu z wolną pamięcią będą lepszą alternatywą niż GTX 970.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj aż moreleTV zrobią przekrój niereferentów GTX 1060, bo na końcu przekroju 1070 o tym wspomnieli.

Lipton napisał na FB, że nie przewiduje jednak testów 1060tek.

Nie ma sensu doplacac do 1060. Do fhd bedzie to praktycznie jedni i to samo.

Same koszty wysylki zmniejszą oplacalnosc gtx 1060.

W perspektywie czasu Pascale odbiegną znacząco od Maxwelli jak to zawsze u Nvidii z nową vs starą generacją.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy używam gtx970 przy procku który ma autor. Według mnie nie opłaca mu się dopłacać do 1060, gdyż przy FHD jest to praktycznie ta sama wydajność.

Większość tytułów 970 włacza na ustawieniach High , niektóre jeszcze zdarzą się że na ultra podziałają a szczerze żeby nie męczyć karty gram na zbitych taktowaniach które prezentują się :

http://i.imgur.com/8vKdRmh.png

http://i.imgur.com/pTelMva.png

Jak brakuje czasem fps'ów to dwa kliknięcia i karta pracuje albo na fabrycznych ustawieniach albo na moich zegarach po oc które nie kiedy i takie sa :

http://i.imgur.com/t5JQvBY.png

 

Tak więc ja bym sobie tą kartę zostawił, poczekał na następną generację. Aktualnie jakbym chciał wymieniać kartę to raczej na 1070 ale po co skoro 970 radzi sobie świetnie ( pozatym cena 1070 to już przesada), a upgrade do 1060 nie wiele da.

Link to post
Share on other sites

Kwestia kosmetyczna;)

Dokładnie tak:)

 

up 

Od gtx970 g1 to nawet helikopter jest cichszy:), ale napisz jak wrażenia. 

Kurcze, ja jak czytam często komentarze o gigabyte i ich chłodzeniu to zawsze się dziwię  :) Dla mnie to chłodzenie to rewelacja, zawsze na pierwszym miejscu wybierałem karty z windforce czy to gtx 470,570,580,670,970 czy hd6950 ,7950, r9 280x i bomba :D Albo głuchy jestem albo coś , temperatury rewelacyjne miałem chociaż może dla mnie ważniejsze było to niż hałas więc uwagi nie zwracałem, sam nie wiem :)

Link to post
Share on other sites

Być może kwestia jest tego "zawsze". Skoro nie miałeś innych, tych cichszych, to może dlatego się dziwisz.

Ludzie, którzy zawsze słuchali na integrze, też się dziwią, co niby ma w sobie taki Aune X1S, że inni go kupują za 1000+ zł. ;)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym nvidia podpięła serię 9x0 pod legacy support. Oznacza to koniec nowych sterowników pod gry dla tych kart ;).

http://www.nvidia.pl/object/legacy-pl.html

Czyli już się zaczyna machina podbijania Pascali względem Maxwelli.

270zł, ale tak jak mówiłem, po prostu zmieniam sprzęt tak dla zasady, nie dla nie wiadomo jakiej wydajności, po prostu jakoś tak mam z tym że dbam bardzo o sprzęt żeby potem go tanio sprzedać i zmienić na coś innego nie zawsze lepszego :)

 

 

Być może kwestia jest tego "zawsze". Skoro nie miałeś innych, tych cichszych, to może dlatego się dziwisz.

 

Ludzie, którzy zawsze słuchali na integrze, też się dziwią, co niby ma w sobie taki Aune X1S, że inni go kupują za 1000+ zł. ;)

No właśnie miałem karty chyba większości producentów i to po dwie karty z tej samej serji np. gtx 580, r9 280x czy gtx 670 i z każdej byłem zadowolony , jeden model trafił mi się z piszącymi cewkami i było to od 3d club ,chociaż tam chyba mi zasilacz już padał więc trudno powiedzieć czy to wina karty, ale ogólnie czy to sapphire,asus,gigabyte,zotac,evga ,nie miałem żadnych nieprzyjemności.

Edytowane przez viscaelbarca
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...