Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuję słuchawek otwartych/półotwartych w cenie do 400 zł.

Głównym przeznaczeniem są gry, głównie FPSy, więc najlepiej skupić się na dobrym pozycjonowaniu oraz dużej scenie. Otoczenie mam raczej ciche, nie wymagające izolacji. W sumie to nawet lubię słyszeć co dzieje się dookoła mnie, nawet kiedy gram.

Obecnie używam tylko integry, lecz chciałbym zaraz po słuchawkach zakupić jakąś konkretniejszą kartę dźwiękową, stąd też pytanie, czy ASUS XONAR DX/XD 7.1 SOUND dalej jest opłacalnym, dobrym wyborem, czy może pojawiły się w ostatnim czasie jakieś nowsze, lepsze rozwiązania?

 

Kilka modeli które przyciągnęły moją uwagę to:

  • Audio-Technica ATH-TAD400
  • Sennheiser HD 518
  • SENNHEISER PC 320
  • AKG K240 Studio

Oraz 

Pioneer SE-A1000 (Niestety  niedostępne, jeżeli ktoś zna sklep, który ma je w ofercie, będę baaardzo wdzięczny)

 

Celuję w nowe słuchawki, mam zbyt dużego pecha, żeby ryzykować ;>

 

@ Warto dodać, że cena może być też niższa, myślałem trochę nad jakimiś superluxami, obecnie posiadam HD-330 i muszę przyznać, że były dobre. Niestety kabel w nich to porażka, na samym początku był wadliwy, teraz po tym jak sam złapałem za lutownicę brzmią... dziwnie ;>

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Velu12
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z wymiennych słuchawek zdecydowanie AKG,ze względu na ową pogłosową przestrzeń.

czy ASUS XONAR DX/XD 7.1 SOUND dalej jest opłacalnym, dobrym wyborem

nie, patrząc na dzisiejszą scenę i to, że jest, to już stara karta bez wzmacniacza.

czy może pojawiły się w ostatnim czasie jakieś nowsze, lepsze rozwiązania?

z kart dźwiękowych, takich odczuwalnie lepszych od DX  ? ciężka sprawa.Wyróżnia się bardzo brzmieniowo AIM SC808 ale potrafi być problematyczny.

 

jest seria Soar od Asusa ale ciężko mi się odnieść do niej. Creative również posiada Sonund Blastera Z. No i jeszcze jest na PCI AudioTrak HD2 DE. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że te AKG można dostać w wersji MKII w podobnej cenie. Jest sens?

 

Okej, czyli na ten moment mamy:

Creative Sound Blaster Z i AKG K240 Studio

Zdaje mi się, że to całkiem solidne połączenie :)

Jako, że jutro wyjeżdżam na 2 dni, jeszcze tu zajrzę czy coś się nie zmieniło :)

Edytowane przez Velu12
Link to post
Share on other sites
Creative Sound Blaster Z i AKG K240 Studio Zdaje mi się, że to całkiem solidne połączenie :)

Z-do grania dobrze się nadaje ale jeśli Ci zależy na naturalnej ,lepszej przestrzeni i wierzej scenie dźwiękowej (bez efektów) , to jeden z droższych Soarów bądź AIM SC808. AIM jakością/mocą zdeklasuje układ Creativa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc lepszym wyborem od tych AKG będzie ts 671 z jakimś soarem/AIM SC808? W sumie te TSy mają ciekawą cenę :) 

 

W sumie, jeżeli zaraz ktoś nie wskoczy z lepsza propozycją to zamawiam te TSy :P Po tym jak sam "naprawiłem" moje HD-330 brzmią jakoś płasko ;> 

 

@ Ech... ts-671 są dostępne tylko używane/powystawowe, jakieś inne ciekawe propozycje? Ogólnie lubię grzebać i wybierać sprzęt zanim go kupię, lecz to już 2 para słuchawek, która nie jest dostępna ;> Wiec, jakieś inne propozycje z dobrym pozycjonowaniem i dużą sceną, czy może te AKG to moje przeznaczenie? Ew. jakieś droższe luxy.


Dobra, zdecydowałem się na te AKG mkII wraz z SC808, dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc z wyborem, jako że słuchawki zamawiam pierwsze, to karta może się ewentualnie zmienić, jeżeli znajdę coś potencjalnie lepszego. Pozdrawiam, miłych wakacji / urlopów / weekendów :)

Edytowane przez Velu12
Link to post
Share on other sites

można lepszą kartę wyszukać ale tylko wówczas gdy nam zależy na programowym emulowaniu dźwięku przestrzennego choć można zrobić z lepszym elektem za pomocna zmiany oapmów a AIM. 

 

Co masz dokładnie na myśli? W AIM masz Xear 3D jeśli o to chodzi. Oczywiście do słuchania muzyki musi to być absolutnie wyłączone.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra mam ją już na pokładzie. Pierwsze co mi się rzuciło na słuch, to jakiś szum, który szczególnie było słychać, gdy muzykę przyciszałem, albo w cichszych momentach. Po jakimś czasie, kiedy nie były odtwarzane żadne dźwięki znikał sam. Pogrzebałem w opcjach, już go nie słyszę. Teraz mam problem, bo nie wiem które ustawienia zostawić włączone, a które wyłączyć ;< Może ktoś ma jakiś pomysł, zanim sam bym doszedł z czym co tu się je, to długie godziny by zajęło ;>

Link to post
Share on other sites

No waśnie dużo tu jakichś opcji, jakieś equalizery, flex bassy, surroundy, w sumie to troszkę pogrzebałem w tym i jedyne co zmieniłem to Sample Rate na 192KHz/24Bits (choć w sumie nie wiem co to zmieniło, chyba naprawiło ten szum ;>) Więc na ten moment mam domyślny profil HiFi i te próbkowanie zwiększone. Tak to jest jak całe życie się na integrze jedzie, prawie ogłuchłem jak próbowałem zmienić głośność w Windowsie i usłyszałem na prawie maksymalnej głośności ten Widowsowy dźwięk :P Sprawdziłem tęż czy coś się zmieniło w grze, choć wciąż siedzę na podniszczonych, starych słuchawkach, bo AKG jeszcze nie doszły, pozycjonowanie to jak niebo a ziemia w porównaniu do tego co było ;p

Link to post
Share on other sites

Jest głośna, chociaż to głównie przez zastosowanie wysokiego gainu sygnału, zamiast sporej mocy. Nie wiem czemu, ale to się tutaj sprawdza, gdzie ogólnie wzmacniacze są lepsze właśnie dzięki większej mocy.

 

Szum to problem dość złożony, czasem występuje ze względu na resztę podzespołów, płytę główną, zasilacz i inne takie. Jeśli przy zmianie próbkowania problemu nie ma to spoko. Większość materiałów i tak jest najczęściej w niższej częstotliwości i rozdzielczości, ale właśnie przez to nie ma to większego wpływu na nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam już i kartę i słuchawki od jakichś 3 godzin, dla ewentualnych przyszłych kupujących napiszę, że zestaw sc808 i AKG k240 grają razem bajecznie :)

 

Choć z początku dźwięk wydał mi się lekko przytłumiony, zdałem sobie sprawę, że to tak powinno brzmieć. Gdybym chciał dźwięk taki, jaki miałem na tańszych słuchawkach, wystarczy włączyć jedną opcję w panelu karty, dźwięk brzmi wtedy w "podobny sposób", ale jednak lepiej niż na poprzednim sprzęcie.

 

Nie znalazłem nigdzie informacji jak te słuchawki sprawują się w grach, przetestowałem je w CS:GO, po jakiejś godzinie gry muszę przyznać, że czuję się jak oszust :P Zawsze słyszę idealnie kroki, wiem skąd dobiegają, porównując do moich poprzednich HD-330 to jest poezja :) Warto dodać, że są też bardzo lekkie i komfortowe. Mam nadzieję, że wytrzymają mi długo  :)

 

Temat chyba wyczerpany, dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Velu12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy HD330 też słuchałeś na SC808?

Tak, SC przyszła w piątek a słuchawki dziś, miałem chwilkę na posłuchanie z HDkami. Nie mogę zbyt dobrze opisać jak brzmią te HD-330 na SC808, bo moje HDki są lekko uszkodzone, ale to co słyszałem było na tyle zadowalające, że aż zastanawiałem się czy na pewno warto było kupować te AKG :P Różnica przy tych HDkach na integrze a na SC była na tyle duża, że brzmiały niemal prawidłowo (pod względem jakby przestrzenności) :) Co by nie pisać, ta karta sporo wyciąga ze słuchawek, wyraźnie lepiej słychać chociażby bas na jednym i drugim sprzęcie. Podejrzewam, że z powodu usterki na HDkach, kroki w CSGO były trudniejsze do zlokalizowania, gdyż tak jak gdzieś już pisałem, dźwięk zrobił się jakby płaski, czego nawet nie naprawił boski dotyk tej karty. Ale myślę, że do 600zł SC808 i HD-330 to jedno z lepszych połączeń. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...