Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry, render, photoshop

Maksymalna kwota : 9000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak się uda to dzisiaj

Których części potrzebuję : buda + monitor bez systemu i hdd

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : chcę kupić

Specjalne wymagania : wszystko z jednego sklepu, w miarę możliwości cisza

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : hdd wd blue 1tb, win 10

Własna propozycja zestawu :

CPU: i7 6700k

Cooler: Dark rock pro 3

MOBO: ?

RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5

SSD: Goodram Iridium pro 240 GB

GPU: Gainward Gtx 1080 phoenix

Zasilacz: ?

Obudowa: Fractal design define r5

Monitor: ???

Edytowane przez KimDzong
Link to post
Share on other sites

Widzę, że składasz bardzo podobny zestaw do mojego  :D . To mniej więcej napiszę co wsadziłem u siebie do środka:

 

 

Grafikę zmień na Palit-a - praktycznie to to samo, a z dłuższą gwarancją i w niższej cenie - szukaj w techplanet.

 

Mobo proponuję MSI Gaming M5/M7 - jak chcesz kręcić to ma w sumie najlepszy BIOS. Ewentualnie jakj nie przeszkadza Ci brzydki BIOS, to coś z Gaming od Gigabyte (3/5),

 

Cooler - zastanów się nad AiO może być Corsair H60 jak nie chcesz zdejmować moduventów z góry obudowy - da się zamontować z tyłu,  jak chcesz to tam zamontować to wtedy najchłodniejszy będzie będzie chłodzenie 240 mm z 4 wentylatorami w zestawie - nie pamiętam jak się nazywa po szukaj (jakieś 40 złotych droższe niż Corsair, a i tak tańsze niż Dark Rock).

 

Na SSD proponuję: https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-m-2-2280-256gb-pcie-3-0-mzvpv256hdgl-00000-771899/

Najwydajniejszy na rynku.

 

Obudowa świetna.

 

Pamięci też dobre, chociaż zastanowiłbym się nad zmianą na 2*16 tego samego.

 

Co do monitora, to rozumiem, że celujesz w 4K - proponuję co mam: LG 27UD68-W. IPS, dobra cena, dobre kolory, ale kup sobie Vesę.

 

No i to w sumie wszystko - sam mam to samo i polecam.

Link to post
Share on other sites

tu masz naprawdę dobry zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/ ew. tańszy https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-nastepca-cp-9020059-eu-855753/

osobiście uważam ze z coolerów wystarczy dark rock 3

i według mnie taka płyta wystarczy https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/ choć wyżej wymieniali droższe rzeczy to według mnie nie ma sensu przepłacać

Link to post
Share on other sites

Ale palit to to samo co gainward

Bardzo podobne, ale jednak nie... Palit ma dłuższą gwarancję.

 

 

Monitor z FreeSync do karty Nv?

Znajdź proszę jakiś z G-Sync z 4K i najlepiej IPS (jak mam być do pracy, to TN się nie nadaje - wiem co mówię), który będzie za mniej niż 3000, a ten jest do wyjęcia za 2. Jak na mój gust gra nie warta świeczki. 

P.S. Jak znajdziesz, to daj link - z chęcią kupię.

 

do tego proca wystarczy np macho revb lub dark rock 3. aio da mały spadek temperaury a znacząca wzrośnie cena.

Wystarczyć wystarczy, ale lepiej mieć więcej niż mniej, nie? Różnica to jakieś 100, a będzie chłodniej i ciszej.

 

Co do zasilacza, to na Twoim miejscu wziąłbym kilka ważnych parametrów i po protu takiego szukał: powinien być modularny (cały, nie semi, bo to raczej głupota), certyfikat 80+ Gold (ewentualnie może być więcej, ale zastanów się, czy warto dopłacać), ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad postawieniem na większą moc - 750 W (w przyszłości będzie możliwość dorzucenia spokojnie drugiego 1080 w SLI) - zawsze lepiej mieć taką możliwość. Ja mam XFX cały modularny, 80+ Gold i 750 W, ale go nie widzę nigdzie...

UPDATE: A jednak jest: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-750w-modular-120mm-80-gold-p1-750b-befx-551118/

Ewentualnie ten Corsair, ale ma mniej złączy: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-750w-modular-120mm-80-gold-p1-750b-befx-551118/

 

 

tu masz naprawdę dobry zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/ ew. tańszy https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-nastepca-cp-9020059-eu-855753/

osobiście uważam ze z coolerów wystarczy dark rock 3

i według mnie taka płyta wystarczy https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/ choć wyżej wymieniali droższe rzeczy to według mnie nie ma sensu przepłacać

 
Co do płyty, to się nie zgodzę do końca... Gaming M5 ma więcej złącz M.2 i umożliwia zrobienie RAID 0 z dwóch takich dysków (odczyt na poziomie 4500 - jakieś 9 razy szybciej niż normalnie). Ewentualnie Gaming od GB, który też ma dwa takie złącza, ale ma fatalny wygląd BIOS.
Co jeszcze do MSI, to ostatnio były jakieś promocje, także ja wyciągnąłem ją za jakieś 300-350  :evil:  
 
 
No i najważniejsze... Po ŻADNYM pozorem nie kupuj wszystkiego w jednym sklepie! Szukaj gdzie najtaniej (Ceneo + skąpiec + Google z dopiskiem sklep, albo cena + allegr - radzę tylko sklepy, albo nowe z gwarancją).
Morele dobre do sprawdzenia co Ci się podoba, a potem po prostu tego szukasz wszędzie, gdzie taniej  8-)
Edytowane przez Blitz007
Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczyć wystarczy, ale lepiej mieć więcej niż mniej, nie? Różnica to jakieś 100, a będzie chłodniej i ciszej.

podaj mi przykład sensownego aio za 300 pln który nie bedzie głośny jak suszarka. 

Link to post
Share on other sites

Ja jednak chcę z jednego sklepu.

@Blitz007 jakby wszystko co proponujesz wziąść razem do kupy to wyjdzie poza budżet. Jak na razie stoję na czymś takim:

CPU: i7 6700k

Cooler: Dark rock (pro) 3

MOBO: Msi z170a gaming m5

RAM: G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5

SSD: Goodram Iridium pro 240 GB

GPU: Gainward Gtx 1080 phoenix lub palit Gtx 1080 super jetstream

Zasilacz: XFX Black Edition XTR 650W 135mm Gold Modularny

Obudowa: Fractal design define r5

Monitor: ???

Czy wszystko z tego jest ok? Plus do tego zostaje wybór monitora, na który zostało 1500-1600 zł, więc trochę mało.

Edytowane przez KimDzong
Link to post
Share on other sites

Ja bym na Twoim miejscy jednak nie kupował w jednym sklepie... Mnie wyszło dzięki temu jakieś 2000 taniej za cały zestaw.

Tak z ciekawości zapytam... Masz już jakiś konkretny upatrzony?

 

Podmieniłbym Super JetStream na zwykły - to ta sama konstrukcja co inne Palit-y a po prostu ze zmienionymi taktowaniami. Jak chcesz to da się nawet wgrać BIOS z innej karty od Palit-a (sprawdzali już na PurePC).

 

SSD podmieniłbym jednak na ten na M.2, bo różnica będzie jakaś 3-4 krotna...

 

Zasilacza, to albo weź 550 (jak nie chcesz mieć pod SLI na przyszłość i dodatkową rozbudowę), albo 750 jak chcesz - 650 to jak na mój gust za dużo (pod obecną konfigurację) i za mało na przyszłość.

 

Ten od LG będzie chyba najlepszy, ale jak miałbyś się nie zmieścić w budżecie... Do czego dokładnie będziesz używał komputer? Jaką masz odległość od monitora? 

 

 

A tak ewentualnie to:

Chłodzenie na to wodne, co napisałem - w tej samej cenie, a będzie wydajniejsze.

RAM możesz wziąć ten sam w jednej kostce 16 GB i potem rozbudować, żeby potem  się nie okazało, że braknie i trzeba będzie sprzedawać stare, małe i kupować wszystko od nowa.

 

 

Jak chcesz trochę oszczędzić, to możesz ewentualnie zmienić i7 na i5 6600K - w grach mała różnica w renderowaniu średnia.

Edytowane przez Blitz007
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście nie składałem, ale myślę, że można liczyć na stosowne zabezpieczenie do transportu. W przeciwnym razie i tak skończy się na tym, że  złożysz reklamację na to w jakim stanie sprzęt doszedł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TechPlanet to zaufany sklep. Sam tam kupowałem 1080 (wprawdzie z odbiorem osobistym, ale jednak...), paru moich kolegów ma obsesje i tylko tam kupuje, więc sklep godny polecenia.

 

Sprzęt nie ma się jak uszkodzić, bo Palit-y są wręcz pedantycznie zapakowane w gąbeczki, etc + do tego dochodzi opakowanie zewnętrzne.

 

Super i zwykły to ta sama konstrukcja (w sumie GamerRock też), jedyne co je różni, to fabrycznie taktowanie. We wszystkim są identyczne oprócz soft-u. W zwykłym JS masz domyślnie zablokowane dovoltowywanie karty, ale da się odblokować, w innych domyślnie odblokowane. Co do taktowań, to wszystkie podkręcisz do tego samego poziomu (oczywiście mniej więcej, zależy jaka sztuka Ci się trafi...). Jeżeli chesz od razu mieć inną kartę niż zwykły JS, to bez problemu można wgrać BIOS z innej z tej serii od Palit-a (sprawdzało PurePC, potwierdził Lipton z Moreletv). Zwykły JS jest najbardziej opłacalny.

 

Jeżeli nie jesteś pewien jaki sklep wybrać, czy jest bezpieczny i sprawdzony, to radzę wejść na Ceneo i jeżeli tam będzie, że zaufany sklep, to można śmiało kupować. 

 

Jeszcze raz namawiam na zakup w różnych sklepach - wyjdzie taniej, a tak na marginesie, to zakup w jednym nie oznacza, że przesyłka przyjdzie od razu (kolega zamówił zestaw w morele i potem okazało się, że nie mają jakiegoś elementu i czały zestaw wisiał przez dwa tygodnie u nich w realizacji, a tak to już by mógł złożyć...).

 

Co do monitora, to powiem tak...

Sam mam 27 i przy mniejszych czcionkach, muszę się znacząco przybliżać do ekranu bo nic nie widać (a jestem młody, także wzrok sokoli). 27 to minimum przy 4K.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...