Skocz do zawartości

Karta graficzna do 2000 zł i nie tylko ?


Recommended Posts

Witam, 

 

Moja stara karta ASUS Radeon HD7970 wczoraj umarła.  Dlatego tez chciałbym trochę przerobić mój aktualny zestaw który wygląda tak:

 

Intel Core i5-2500K 3.3GHz + chłodzenie Zalman CNPS10X

Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 + 12gb ram ddr3

OCZ Stealthxstream 2 500W

System: WIN 7 ultimate x64 (niedługo będzie na SSD Plextor M65 128gb)

 

We wcześniejszym setupie przy odpaleniu 5 kont w srednio wymagającym mmorpg (lineage 2) oraz otwartej przeglądarce (opera) z 10 zakładkami. Komputer nie dawał rady i miałem wysokie spadki fps.

 

Moje pytanie brzmi: Co muszę zmienić żeby wszystko płynnie działało oraz jakie GPU do tego dokupić ?

 

Na całość mogę przeznaczyć 4 tyś.

 

PS. Musze też koniecznie wymienić bude bo ta 13 letnia którą mam jest zdecydowanie za mała.

 
Edytowane przez Bastic
Link to post
Share on other sites

A jakby zostawić procesor, podkręcić go do 4.5 ghz, a wymienić tylko MOBO oraz RAM. No i GTX 1070 + buda.

 

Z tych propozycji zestawów za 5 tysi to większość już chyba mam: zasilacz wystarczający , SSD świeżo zakupiony, procek po podkreceniu chyba zbytnio nie odstaje od i5 6600k który jest w zestawieniu ? no i chłodzenie do niego też mam dobre.

 

Co o tym myślisz?

Edytowane przez Bastic
Link to post
Share on other sites

Niestety ale już 2500k dzieli przepaść od 6600k - 30-40% różnicy w zależności od gry lub programu.

 

Oczywiście Twoja sprawa Twoje pieniądze ale mając taki kapitał to aż szkoda nie przesiąść się na nową platformę. 

 

Myślę, że 2500k bardzo wysoko wykręcony poradzi sobie z GTX 1070 ale dzięki 6600k i DDR4 znów zyskasz jeszcze więcej.

Link to post
Share on other sites

Płyte do 6600K musisz wybrac na Z170. W tym budżeci to raczej MSI Gaming M3, Asus Z170 Pro Gaming lub Asrock Extreme 4. Do tego ramy wex RIP Jaws 3200 mhz, grosze droższe a różnica kolosalna

Dlaczego musi być Z170? Przeciez socket sie zgadza 1151

 

 

Bastic poczytaj co nieco w temacie zestawy komputerowe i potem zaloz swój temat. Chlopaki Ci pomogą ogarnąć optymalny sprzęt.

Tak zrobie ;]

Edytowane przez Bastic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...