Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przyznam się bez bicia, że jakieś pół roku temu zakładałem w tej sprawie temat. Wtedy z paru powodów do zakupu nie doszło. W międzyczasie doczekaliśmy się nowych GPU, więc sprawa wraca ze zdwojoną siłą i mocnym postanowieniem poprawy =]

 

Do rzeczy:

  • Zastosowanie komputera: Gry i inne zastosowania rozrywkowe - profesjonalnych nie przewiduję.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~5500zł na hardware (chcę się zamknąć w 6000zł z systemem [Win 10]).
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? 1-2 tygodnie.
  • Których części potrzebujesz?: Buda.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Chcę mieć taką możliwość. .
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FHD 60HZ. Pod koniec roku biorę pod uwagę jakieś 2k. 
  • Specjalne wymagania: Wydajność > cisza > cena > wygląd.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? na upartego mogę zostawić 2x 500GB HDD, ale są już dość stare i trochę rzężą). 

Zestaw typowo pod gry, konkretnie TW: Warhammer, Doom (nowy :P), Witcher 3. 

Wzorując się na podobnych tematach skleiłem coś takiego:

 

1 x  MSI GeForce GTX1070 Armor OC 8GB DDR5 256bit (1746/8008) 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  NZXT Source 340 (czarna) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  LG GH24NSD1 SATA (black) 1 x  Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  G.Skill 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Ripjaws5

http://www.esc.pl/images/pixel_black.gif

 
5821 zł wg esc.pl

 

Pytania:

- czy wszystko gra?

- czy coś można zrobić lepiej / taniej?

- CPU (i5-6600k) przychodzi bez wentylatora, tyle wiem - co z pastą? Będzie, czy też muszę uwzględnić?

- CPU chłodzenie (SilentiumPC Fortis 3 HE1425) - wystarczy, czy inwestować w jakiegoś Macho rev.B

- mobo (AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty) - widziałem polecane kilka razy, ale na widok Gaming zapała mi się lampka ostrzegawcza. Jest ok?

- PSU (Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny) - warto dopłacić do jakiegoś Gold? 

- GPU (MSI GeForce GTX1070 Armor OC 8GB DDR5 256bit (1746/8008)) - widzę, że dość często polecany. Coś szczególnego za tym modelem przemawia, oprócz relatywnie niskiej ceny? Może lepiej coś z półpasywnym chłodzeniem, o ile zmieści się w budżecie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 
Link to post
Share on other sites
czy wszystko gra?

 

Gra

 

czy coś można zrobić lepiej / taniej?

 

GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 

 

Genialnie ciche i wydajne chłodzenie

 

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/93821-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-premium-edition/?page=11

 

Wiem, że może nie pasować pod względem estetycznym ...

 

CPU (i5-6600k) przychodzi bez wentylatora, tyle wiem - co z pastą? Będzie, czy też muszę uwzględnić?

 

Pasta będzie w komplecie z chłodzeniem SPC Fortis 3

 

mobo (AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty) - widziałem polecane kilka razy, ale na widok Gaming zapała mi się lampka ostrzegawcza. Jest ok?

 

Tutaj akurat nie dopłacasz za dopisek "Gaming" ... Płyta jest ok.

 

PSU (Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny) - warto dopłacić do jakiegoś Gold? 

 

Blisko tej ceny jest XFX na Goldzie ale jest gorszy elektrycznie. Zdecydowanie CX550M

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten GameRock rzeczywiście jest dość paskudny :D

Może na żywca robi lepsze wrażenie a ostatecznie karty nie kupuję po to, żeby na nią patrzeć 

 

Fajnie, że wszystko gra. Poczekam parę dni i jeżeli nikt tu nie wpadnie z jakąś fantastyczną alternatywą, to zamawiam. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...