Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj postanowiłem sformatować dysk D ( było na nim m.in.zdjęcia ok.60 gb.) przerzuciłem je na dysk F, następnie zrobiłem to samo na dysku D. Potem na C zainstalowałem na nowo system win.10 ( tzn. zainstalowałem 7 , którą zaktualizowałem do 10) Nie wiem czy te zdjęcia były zainfekowane już wcześniej. Dziwi mnie to ,że np. w jednym folderze część plików można otworzyć a część nie.... zapomniałem dodać , że wczoraj pobrałem tylko CCleaner i Deamon Tools , oprócz tego zainstalowałem Origin ,  Steam , Firefox'a , Chroma.

Edytowane przez hofand
Link to post
Share on other sites

Witam.Wczoraj zrobiłem tak jak opisali tzn.bez odzyskiwania plików. Przeskanowałem avastem (darmowy) , anti-malware . i jeszcze raz spyhunterem. Było czysto.Chociaż pliki nadal są zaszyfrowane. Teraz pytanie , czy tak ma być? Chyba ,że coś zrobiłem nie tak.

Edytowane przez hofand
Link to post
Share on other sites

Witaj w klubie, ja również podczas "apgrejdu" W7 na W10 zainfekowałem sobie system, wszystkie partycje oraz podpięty dysk zewnętrzny Wirus "oflagował" się praktycznie na większości plików. Mam około 500GB zaszyfrowanych danych z rozszerzeniem ZEPTO. Niestety najprawdopodobniej są to dane w tej chwili nie do odzyskania niestety.

 

Edit

Znalazłem przed chwilą wątek w tej kwestii, jeszcze nie czytałem ale będę walczył do końca...

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/605607/locky-ransomware-support-and-help-topic-locky-recover-instructionstxt/


Więcej informacji na temat wirusa i jego skutków:

 

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/locky-ransomware-information-help

 

Na poniższej stronie można sprawdzić czy nasz wirus jest rozpoznawalny, a pliki uda się odszyfrować:

 

https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/index.php

 

:[  :(

Edytowane przez dziara27
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście zbyt ogólnikowo napisałem, przepraszam. Generalnie W7 został już zainstalowany - niestety mój podstawowy błąd wynikający z pośpiechu - bez żadnego antywirusa, choć mam aktywną licencję na Kasperskiego. Windows się aktualizował bardzo powoli więc zostawiłem go na noc, przy okazji ściągając program "Windows10UpgraderApp.exe" i uruchomiając go - wymyśliłem sobie, że ściągnie szybciej pliki W10. Do PC był podłączony również dysk przenośny. Według daty i godziny wirus zaczął rozprzestrzeniać się krótko po moim odejściu od PC. Nie otwierałem poczty, żadnych plików z dysku, zainstalowałem tylko sterowniki od grafiki i USB ściągnięte ze strony AsRock`a. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...