Skocz do zawartości

Zestaw Komputer+Monitor do 1440p za ~7000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie. Bez rozpisywania się przejdę do formularza:

  • Zastosowanie komputera : Gry i internet - nie mam zamiaru bawić się w streaming/obróbkę/jakiekolwiek profesjonalne zastosowania
  • Maksymalna kwota : 7000zł (+- 200zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu najbliższych dwóch tygodni
  • Których części potrzebuję : "Buda" + Monitor + System
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nigdy tego nie robiłem, ale czytałem w innych wątkach, że to banalnie proste, więc czemu nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Planuję kupić jakiś do 1440p
  • Specjalne wymagania : Wydajność, Windows 10
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Mam sporo pytań. Czytam od dłuższego czasu forum i wiem, że kwota którą dysponuje jest za duża na zestaw do FHD. Z tego co się orientuje monitor w rozdzielczośći 2560x1440 kosztuje ~1300zł, więc zostaje mi na jednostkę około 5700zł odjąc cenę systemu. Myślałem o jakiejś wersji 1070 (zdaję się na wasze doświadczenie, która będzie najlepsza), bo z tego co widzę, czytając benchmarki, daje radę w tej rozdzielczości na ultra utrzymać 50-60fps w grach typu W3 czy GTAV. Zależy mi też na SSD na system. Wydaje mi się, że 128 GB wystarczy. Chciałbym też jakiś 1TB HDD na dane i inne pierdoły. Piszecie często, że 8GB ramu wystarcza do takich zastosowań, więc nie będę się spierał. Jeśli jednak uznacie, że 16GB to nie zbędny wydatek, to z chęcią te kości kupię (a podobno ram tani ostatnio). Na monitorach się nie znam i czy pytać o niego w poświęconym im dziale, czy nie trzeba. Nie jestem zapaleńcem fpsów, więc nie potrzebuje 144fpsów, żeby osiągać jakieś wyniki, ale bardzo zależy mi na stabilnych 60fps w najnowszych produkcjach. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry.
Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuje monitor w rozdzielczośći 2560x1440 kosztuje ~1300zł,

Nie znam monitora w tym budżecie i o tych parametrach, który nadawałby się pod gierki, to wydatek od ~1600zł w górę.

 

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425

1 x Corsair 8GB (2x4GB) 2400MHz CL14 Vengeance LPX

1 x MSI GeForce GTX1070 Armor OC 8GB DDR5 256bit (1746/8008)

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x NZXT Source 340 (czarna)

1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny

1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/

5662zł

 

Do tego Benq GW2765HT na panelu IPS z regulacją wysokości i kompletem złącz cyfrowych.

 

Co do zestawu całość utrzymana w czarnej kolorystyce, CPU z odblokowanym mnożnikiem, płyta na Z160 z całkiem mocna i dobrze chłodzoną sekcją, 8 GB RAM 2*4GB DDR4 o nieco wyższym taktowaniu, chłodzenie na procesor w postaci Fortisa 3, GPU GTX 1007 od MSI w wersji Armor, 1TB WD na dane, SSD 240GB na MLC pod system i gry, wszystko w dobrze wykonanej obudowie z piwnica na PSU i oknem, do tego zasilacz z dużym zapasem mocy na przetwornicy DC-DC z 5 letnią gwarancją, a także Windows 10 w wersji BOX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak wygląda sprawa właśnie z monitorami 1440p? Zawsze używałem 24 cali i wydawało mi się, że to sporo. Zdaję sobie sprawę, że przy większej ilości pikseli za mały monitor może być niewystarczający do uzyskania pełni efektu jaki daje wysoka rozdzielczość. Szukać np jeszcze 24calowych monitorów, czy brać ten co podałeś?

Link to post
Share on other sites

 

procesor - i5 4690k 1105zł
pamięć - corsair vengeance pro 2x8 1866 cl10 375zł
SSD - Kingston hyperx savage 240GB ssd 395zł
Obudowa - fractral design define S 375zł
Płyta główna - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 495zł
Karta Graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1070 2199
Zasiłka - Corsair RM650X 80Plus Gold 459zł
Chłodzenie - Corsair Hydro Series™ H80i V2 Extreme 415zł
System - Win 10 Home box 484zł
6.302zł
monitor - Benq XL2411Z 144hz 1239zł , nie bawiłbym sie w jakies 1440p tak na prawde to po co Ci to, FHD albo od razu 4k .

możesz zejść z chłodzenia i obudowy, jestem zwolennikiem wody, wiec nie polecałem chłodzenia powietrzem.
a obudowa jeśli będziesz miał kiedyś zamiar zwodować komputer lub kupic większe chodzenie wodne pokroju h110i czy 115 to w ta obudowę na pewno się zmieści .

Ja osobiscie mam troche drozsza bude i nie bawilem sie w rozdzielczosci powyzej FHD , mam ten monitor ktory Ci polecalem i wyciaga buda te +/- 144 w kazdej grze .

 

 

Dołożysz koledze do GPU pod 4K ? Nie bawiłbyś się w QHD ale w starą podstawkę w cenie nowej to i owszem ? 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

procesor - i5 4690k 1105zł 

pamięć - corsair vengeance pro 2x8 1866 cl10 375zł

SSD - Kingston hyperx savage 240GB ssd 395zł

Obudowa - fractral design define S 375zł

Płyta główna - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 495zł

Karta Graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1070 2199

Zasiłka - Corsair RM650X 80Plus Gold 459zł

Chłodzenie - Corsair Hydro Series™ H80i V2 Extreme 415zł

System - Win 10 Home box 484zł

6.302zł

monitor - Benq XL2411Z 144hz  1239zł , nie bawiłbym sie w jakies 1440p tak na prawde to po co Ci to, FHD albo od razu 4k . 

 

możesz zejść z chłodzenia i obudowy, jestem zwolennikiem wody, wiec nie polecałem chłodzenia powietrzem.

a obudowa jeśli będziesz miał kiedyś zamiar zwodować komputer lub kupic większe chodzenie wodne pokroju h110i czy 115 to w ta obudowę na pewno się zmieści .

Ja osobiscie mam troche drozsza bude i nie bawilem sie w rozdzielczosci powyzej FHD , mam ten monitor ktory Ci polecalem i wyciaga buda te +/- 144 w kazdej grze .

Tylko mój budżet jest za mały na 4k (z tego co widzę, to nawet 1080 nie daje rady do końca, a i monitor kosztuje z 3000zł. A z kolei te 7000zł to za dużo na FHD, bo do tej rozdzielczości wystarczy 970. Tak więc uznałem, że 1440p to fajne rozwiązanie. Nie znam się na GSyncu, ani na wysokich fpsach. Zdaję sobie sprawę, że w tej kwestii więcej to lepiej i nie mam zamiaru utrzymywać, że ludzkie oko widzi tylko 24fps, ale wydaje mi się, że 144 jest potrzebne dla entuzjastów strzelanek pokroju csgo, gdzie liczą się te mikrosekundy, żeby ustrzelić przeciwnika. Mnie wystarcza raczej 60. Poza tym wodne chłodzenie to też za mały budżet. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zacząłem co nieco czytać o różnych wersjach 1070 i na głównej zobaczyłem test 1070 od  MSI. Jest napisane, że podkręcona, więc brzmi okej. Ale jak pisałem jestem laikiem, więc ufam w pełni waszemu doświadczeniu w wyborze sprzętu. 

Link to post
Share on other sites

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/93821-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-premium-edition/?page=11

 

"And the second benefit of strapping a huge hunk of metal on top of a mainstream GPU is near-silent operation. The sample's fans switch on at 55°C or so and then can barely be heard after 10 minutes of full-on gaming. Our logs show the pair to run at under 1,000rpm, and you have to place an ear next to the Fractal chassis to even know if it's on. Very impressive."

 

A 200 zł zostaje nadal  w kieszeni. Te pieniądze można jeszcze śmiało doinwestować w zestaw. O ile chcesz w ogóle dokładać ...

 

Fractal Design Define R4 (Black Pearl)

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

Fabrycznie wyciszona obudowa z bdb wykonaniem, płyta z mocniejszą sekcją zasilania i lepszym audio, pamięci 3000 MHz

Link to post
Share on other sites

Czyli bez strachu brać Palita. Brzmi świetnie. Jak rozumiem, brać zestaw złożony przez 3undurka z modyfikacjami kajtka. (Przepraszam ze ewentualną poufałość). Jeśli chciałbym ewentualnie dołożyć te 200zł do czegoś, to w co najlepiej przyszłościowo? Myślałem w takim razie o zwiększeniu budżetu na monitor, ewentualnie ram.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam. Moje gapiostwo. Myślę, że mogę dołożyć te pieniądze. W dziale Monitorów polecili mi Della (https://www.morele.net/monitor-dell-u2515h-210-adzg-3-lata-gwarancji-next-business-day-706876/), więc nawet bez dokładania dodatkowych pieniędzy da radę. Tak więc chyba zrobię jak mi radzicie. Karta od Palita. Lepszy ram, obudowa i płyta i monitor DELLa. Dziękuję za pomoc. Jeszcze jedno pytanie: Gdzie najlepiej składać. Esc czy morele?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...